Skocz do zawartości

Dodatkowa porządna wtyczka 12V auto -> przyczepa poszukiwana.


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to solidny sprzęt, metalowy z uszczelkami, skręcany itd. na wygląd odkręcony od czołgu. 
Ktoś podrzuci link jak zabezpieczyć akumulator w przyczepie przed przeładowaniem?


Wrzuć w końcu solar elastyczny na dach, nic to nie waży, zwolni Cię z konieczności dbania o akumulator. Zapomnisz o temacie ... i do lodówki nie będziesz musiał aż takich przekrojów i wtyczek ciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

31 minut temu, witus napisał:

 


Wrzuć w końcu solar elastyczny na dach, nic to nie waży, zwolni Cię z konieczności dbania o akumulator. Zapomnisz o temacie ... i do lodówki nie będziesz musiał aż takich przekrojów i wtyczek ciągnąć.

 

Daj jakiś link najlepiej do zestawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakiś link najlepiej do zestawu


Znajomy kupował, ja tylko instalowałem. Jak się odezwie dam znać. Nie kupuj zestawu. Zobacz którędy chcesz zejść z dachu, wtedy zamów tyle przewodu ile potrzebujesz.

My montowaliśmy elestyczny panel 160W chyba.

Potrzebujesz panel, dwie złączki solarne, przewody czarny i czerwony, regulator, tubę kleju, przepust dachowy.

Tulejki, zaciskarkę, peszel mam.

77f4ac67480d7a1038c75e93b5f9060a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, witus napisał:

 


Znajomy kupował, ja tylko instalowałem. Jak się odezwie dam znać. Nie kupuj zestawu. Zobacz którędy chcesz zejść z dachu, wtedy zamów tyle przewodu ile potrzebujesz.

My montowaliśmy elestyczny panel 160W chyba.

Potrzebujesz panel, dwie złączki solarne, przewody czarny i czerwony, regulator, tubę kleju, przepust dachowy.

Tulejki, zaciskarkę, peszel mam.

77f4ac67480d7a1038c75e93b5f9060a.jpg
 

spoko, będę czekał, generalnie od dawna chodzi za mną panel. Dachu jeszcze nie dziurawiłem, zrobię to blisko do akumulatora, centralnie na dachu, myślałem jeszcze o panelu przenośnym na kablu wpinanym w gniazdko i ustawianym na słońcu, my zawsze szukamy cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, będę czekał, generalnie od dawna chodzi za mną panel. Dachu jeszcze nie dziurawiłem, zrobię to blisko do akumulatora, centralnie na dachu, myślałem jeszcze o panelu przenośnym na kablu wpinanym w gniazdko i ustawianym na słońcu, my zawsze szukamy cienia.


https://www.4sun.eu/panele-elastyczne-flex/panel-elastyczny-4sun-flex-etfe-m-160w-prestige

Ten instalowaliśmy.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, witus napisał:

Ten panel to najlepszy wybór z możliwych.Przekonałem się o tym w poprzednim sezonie.Z dobrym regulatorem Tracera daje jak wściekły. Stałem  31 dni w jednym miejscu kompletnie w cieniu i prądu mi nie zabrakło.A mistrzostwa były i telewizor z dekoderem polsatu kupę godzin dziennie chodził.Tyle, że ja nie kleiłem go bezpośrednio do budy tylko zrobiłem mu  obramowanie żeby jednak miał cyrkulację powietrza  od spodu. Doskonały panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W optymalnym nasłonecznieniu i super mega regulatorem ile amperów można uzyskać przy np 12 czy 14V?
Mowimy o tym panelu 160W.


Nie wiem, nie mam wyświetlacza do mojego regulatora, przy nawet nieoptymalnym nasłonecznieniu przestałem wozić kabel 230V bo nawet nie chce mi się go rozwijać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 Amper chyba nie wyrobi, ale lekko ponad 9 już widziałem. Niestety człowiek tego nie obserwuje cały czas, a zeszły sezon stałem głównie w cieniu, albo w deszczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, filipert napisał:

 

 

6 godzin temu, witus napisał:

 


https://www.4sun.eu/panele-elastyczne-flex/panel-elastyczny-4sun-flex-etfe-m-160w-prestige

Ten instalowaliśmy.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Dzięki za linka, poczekam jeszcze jak trochę potanieje, 1050 za sam panel, zestaw przekroczy 1500zl czyli ok 100 dni z prądem na campie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maarec napisał:

poczekam jeszcze jak trochę potanieje, 1050 za sam panel,

Jak widać na załączonym obrazku, od zeszłego roku  nie potaniał nawet o złotówkę :) Wychodzi na to, że ma wzięcie, bo gdyby nie miał - to by potaniał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał:

 

Dzięki za linka, poczekam jeszcze jak trochę potanieje, 1050 za sam panel, zestaw przekroczy 1500zl czyli ok 100 dni z prądem na campie.

Stojąc na kempingu i mając do dyspozycji 230V to po co w ogóle zawracać sobie głowę jakimiś solarami. Ani to praktyczne a i ekonomi w tym mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc na kempingu i mając do dyspozycji 230V to po co w ogóle zawracać sobie głowę jakimiś solarami. Ani to praktyczne a i ekonomi w tym mało. 


Czasami stoję w części bez prądu, żeby mieć ciszę i spokój, czasami na biwakach w lesie typowo bez prądu, czasami jestem w trasie ... założyłem solar i zapomniałem. Nie mam rozterek czy nie zabraknie prądu dla movera jak zapomnę ogarnąć akumulator.
Instalacja solarna jest bardzo wdzięczna. 3h roboty i zapomina się o niej bo jest bezobsługowa.
Ekonomicznie tego nie rozpatrywałem, ale idąc tym tropem też bez sensu było kupować bojler gazowy za dużo wyższa kasę, a obawiam się, że żona nie pozwoli w kolejnej przyczepie mi go nie założyć. Tyle razy ratował nam tyłek jak nie chciało się wychodzić z przyczepy wieczorem ... bo zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, danielpoz napisał:

Stojąc na kempingu i mając do dyspozycji 230V to po co w ogóle zawracać sobie głowę jakimiś solarami. Ani to praktyczne a i ekonomi w tym mało. 

Oczywiście. Jednak solar sprawdziłby się w drodze,  na parkingach, pod domem do podtrzymania aku czy np podczas planowanej Grecji 2020 na pół dziko. Na południu EU przeważnie na campingu prąd jest w cenie parceli i różnicy mi to nie robi czy mam solar czy nie. Wolę stać w pierwszej linii i przepłacać za prąd niż za 5E mniej biegać do morza ze strefy nieparcelowanej. 

temat rozwojowy, za 500zł może bym go na szybko rozwiązał w przyszłym tygodniu. Mając dwa takie solary i solidne połączenie na linii auto - przyczepa byłbym w stanie solidnie odciążyć alternator. No chyba, że sugerujecie aby tego prądu w drugą stronę nie pchać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.