Skocz do zawartości

Dodatkowa porządna wtyczka 12V auto -> przyczepa poszukiwana.


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, bw81 napisał:

albo inaczej - masz numery części? to podjadę do oddziału w Katowicach i odbiorę :)

Chyba, że już zamówiłeś to odbiorę u Ciebie.

Zgodnie z rozmową nie dojadę tam do przyszłego poniedziałku. Numer części sam podałeś e linku. Długi z myślnikami. Wtyk dobrał gość sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Temat można powiedzieć, że przyniósł odpowiedź. Dzięki Bartek.

Początek prac zrobiony, nie wiem czy będę miał czas przed wczasami zamontować to w przyczepie i na krótko w aucie, które po wczasach zmienia właściciela. 

Do lutowania konieczny jest palnik gazowy mały do lutowania lub bardzo mocna lutownica ok 200w.

Jeżeli chodzi o aspekt wizualny to planuje to ukryć bo wtyczka wygląda jak od czołgu.

Użyłem kabla 10mm². Będzie służył do lodówki, ładowania akumulatora i np przetwornicy.

IMG_20190521_194028.jpg

IMG_20190519_141052.jpg

IMG_20190521_195109.jpg

IMG_20190521_195121.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, danielpoz napisał:

200W. Tak to jest jak się w imadle lutuje:lol:

Jak wygląda gniazdo? 

To są piny do  kabla 2 razy grubszego, lutownica 100W bez imadła nie dawała rady. Palnik za 36zl zrobił robotę w minutę.

IMG_20190519_141059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, danielpoz napisał:

Jest ok. Może nie jest piękne ale wygląda solidnie i można łatwo przykręcić do belki obok 13pin. 

Jest to solidny sprzęt, metalowy z uszczelkami, skręcany itd. na wygląd odkręcony od czołgu. 

Ktoś podrzuci link jak zabezpieczyć akumulator w przyczepie przed przeładowaniem?

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maarec napisał:

To są piny do  kabla 2 razy grubszego, lutownica 100W bez imadła nie dawała rady. Palnik za 36zl zrobił robotę w minutę.

IMG_20190519_141059.jpg

A ten palnik to na butli czy z jakiegoś kartusza?

Wtyczka fajna i pomysł przedni. Rozumiem, że holownik obecny czy przyszły też trzeba będzie dostosować. U mnie w Galaxy już raz stopiła mi się puszka główna (foto) na fabrycznym obciążeniu bez przyczepy i podobno nie jest to rzadkość. Tak więc pewnie przyda się mocniejszy alternator i lepsze zabezpieczenia albo obejście 100% fabrycznej instalacji auta za przekaźnikiem który poda prąd po naładowaniu aku samochodu

ford bezpieczniki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przładowaniem? Raczej marne szanse. Zastosuj regulator od solara.

Jak uda Ci się uzyskać ponad 14V na zaciskch akumulatora to będzie dobrze choć bardzo w to watpie. AGM to 14.9V

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, filipert napisał:

A ten palnik to na butli czy z jakiegoś kartusza?

Wtyczka fajna i pomysł przedni. Rozumiem, że holownik obecny czy przyszły też trzeba będzie dostosować. U mnie w Galaxy już raz stopiła mi się puszka główna (foto) na fabrycznym obciążeniu bez przyczepy i podobno nie jest to rzadkość. Tak więc pewnie przyda się mocniejszy alternator i lepsze zabezpieczenia albo obejście 100% fabrycznej instalacji auta za przekaźnikiem który poda prąd po naładowaniu aku samochodu

ford bezpieczniki.jpg

Holownik będzie w ciągu kilku miesięcy inny, na jeden wyjazd raczej smaxowi odpuszczę. Kabel będzie podpięty prosto do akumulatora przez bezpiecznik i przekaźnik. 

Daniel faktycznie masz rację, tyle napięcia tam nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, filipert napisał:

A nie do alternatora? 

Nie. Akumulator stanowi magazyn energii i to on jest w stanie wydać jej z siebie chwilowo najwięcej. Oczywiście nie zamierzam tam spawarki podpinać na przetwornicy i na 99% będzie na tym szła tylko lodówka. Mam mocny deficyt czasu i chyba kolejny rok pojadę na wczasy z lodówką na gaz (mam wymagany zestaw reduktor i wąż), a ten zestaw zamontuje już po powrocie do nowego holownika.

odnośnie palnika to zwykły prosty tani palnik gazowy na gaz do zapalniczek za 36zł. Cholernie awaryjny, wymieniono mi go od ręki w casto 3 dni po zakupie. Taki palnik pozwala na rozpuszczenie spoiwa lutowniczego  wewnątrz pinu i zanurzenie w nim kabla oraz dokończenie tematu poprzez podanie spoiwa od góry i zalanie kabla do końca. Ogółem gdyby nie awaryjność to byłoby super. 

Gniazdo prawdopodobnie będzie wymagało zmniejszenia obudowy aby zmieściło się pod klapką skrywającą hak w wymarzonym holowniku, ale to okaże się po zakupie i montażu konkretnego haka holowniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.