Skocz do zawartości

Naprawa brodzika


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

można kombinować z jakimś podkładem do paneli, można kombinować wyklejanki pomiędzy wytłoczkami -  pomysłów tysiące

jest taki też z paro izolacją  - robiłem nawet ostanio na nim panele w domu pianka zamknięto komórkowa+folia alu  niedrogi i uważam nadałby sie - są  rożne  grubościhttps://arbiton.com/podklady-podlogowe/secura-aquastop-smart/

karta techn wyrobu: https://arbiton.com/wp-content/uploads/ARBITON_SECURA-Aquastop-Smart_TDS_06-2019_210x297mm_prev-1.pdf

Jeśli chodzi o wgniatanie  - spoko próbę zróbcie - inaczej jak staniesz na małej pow. a inaczej jak przez deche 50x50 czy jak przez panel jest nacisk tak samo zadziała brodzik tam gdzie ma punktowe wypusty tak wgniecie później nacisk rozłoży się równomiernie i nie wgniecie  - to tak wg mnie się zachowa czy to piana czy jej inne odmiany jak xps - grubość radziłbym dobrać tak aby była  troszke większa od wysokości wypustek i na początku ostrożnie to przedeptać po całek pow brodzika żeby sie powgniatało i ułozyło

Nawiasem pod wiele brodzików domowych producenci oferuja dedykowane podkłady styropianowe lub styrodurowe - ok te brodziki są sztywniejsze ale ostroznie pod przyczepowy uważam ze tez można a jak ktoś wazy 100kg i skacze to żaden podkład nawet z kevlaru nie pomoże  i brodzik pęknie :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć, chciałbym odświeżyć temat naprawy brodzika. Zastanawiam się czym było wcześniej naprawiane wnętrze, jest "wylane" natryskowo substancją która jest elastyczna i sprawia wrażenie gumowej. Niestety z czasem kratka w brodziku wygniotła  kolejną dziurę na miejscu styku z podłożem. Pytanie, co za towar został użyty do naprawy ? ?

IMG_20200710_114456.jpg

IMG_20200710_114630.jpg

IMG_20200710_114551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wszystkie brodziki są wykonane z bardzo cienkiego plastyku.-wydmuszka.

Spękane bez rogów lub całkowicie połamane nadal nadają się do renowacji, brakujące elementy można dorobić wykorzystując żywice ,maty szklane, tkaniny oraz

mączki kwarcowe i mineralne .Po naprawie ja wylewam wnętrze brodzika tzw. "płynnym akrylem".Dodaję to grubości brodzika około 3 mm i ok.1,5 mm od spodu 

 z żywic i dodatków 

Brodzik jest usztywniony i idealnie biały -prawie nowy lecz mocniejszy i na pewno dużo estetyczniejszy .

Zapraszam na moją str" renocamp" tam o stosowanych metodach oraz galeria zdjęć.

Wszystkie brodziki są wykonane z bardzo cienkiego plastyku.-wydmuszka.

Spękane bez rogów lub całkowicie połamane nadal nadają się do renowacji, brakujące elementy można dorobić wykorzystując żywice ,maty szklane, tkaniny oraz

mączki kwarcowe i mineralne .Po naprawie ja wylewam wnętrze brodzika tzw. "płynnym akrylem".Dodaję to grubości brodzika około 3 mm i ok.1,5 mm od spodu 

 z żywic i dodatków 

Brodzik jest usztywniony i idealnie biały -prawie nowy lecz mocniejszy i na pewno dużo estetyczniejszy .Na dzisiejsze czasy renowację i naprawy wykonujemy  zdalnie tzn. kurier zabiera od Ciebie zdemontowany brodzik  i po około 7 do 10 dni  kurier odbiera już gotowy prawie nowy  brodzik lub umywalkę i wraca od Ciebie.

Zapraszam na moją str" renocamp" tam o stosowanych metodach oraz galeria zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na ile trwała jest taka dodatkowa warstwa "płynnego akrylu" biorąc pod uwagę, że brodzik po renowacji w dalszym ciągu może się uginać i pracować? Ile miesięcy / lat w praktyce to wytrzyma i w jaki sposób uwidoczni się zużycie? Odpadające, kruszące się płaty tej dodatkowej warstwy, czy jednak zostanie to w całości, ale z powrotem zżółknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Robię brodziki i umywalki od 3 lat i jeszcze nie miałem sygnału ,że popękał czy się złuszczył.

Jest na tyle sztywny i pogrubiony ,że nie pęka a jednocześnie jest elastyczny z góry .

Pamiętaj ,że jadąc wszystko pracuje więc trochę elastyczności przy tej grubości nowej powłoki jest potrzebne.

I jeszcze jedno -jak najmniej połoczeń ścianka brodzik na wkrętach czy tym podobnym sztywnym wynalazkom.

Pozdro

Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.