Skocz do zawartości

5-osobowa DMC 1090


szokam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mamy ukochany Niewiadów, ale z trójką dzieci już się nie mieścimy. Szukamy przyczepy 5 osobowej. Ważne, żeby układ łóżek był taki, żeby żadne nie spało z nami ? ( najlepiej 2+3pojedyncze). Mamy Opla Zafirę (sama jest dość ciężka) więc możemy zmieścić się tylko w 1090 DMC (widziałam jedną 1100, ale chyba nie warto ryzykować tych 10kg? Czy może wiecie, że nie ma z tym problemu?)

Budżet ok 10-13tys max. Jaki.midel polecacie? Cudna jest Knaus 550 (stara wersja) ale za ciężka.

Dziękuję

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre hobbitki miały 1050 kg DMC ( np. 420d około 1995r )  widziałem przerobione łóżko na piętrowe. Rodzice na jednym a dzieciaczki 2+1

 

przykład https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-prestige-420-CID5-IDzDCcu.html#1d4489d40d;promoted

Edytowane przez Thomas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Thomas napisał:

Niektóre hobbitki miały 1050 kg DMC ( np. 420d około 1995r )  widziałem przerobione łóżko na piętrowe. Rodzice na jednym a dzieciaczki 2+1

 

przykład https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-prestige-420-CID5-IDzDCcu.html#1d4489d40d;promoted

Mama taki sam układ w Adrii, ale dla 5 osób to tam nie będzie komfortu. Zresztą jest to dosyć popularny układ
ale raczej dla 2+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cezarr napisał:

ale dla 5 osób to tam nie będzie komfortu

tak to prawda przy rozłożonych łózkach praktycznie nie ma już miejsca ( tyle co pomiędzy kuchnią i szafą ) ale po niewiadówce to jednak willa z basenem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Commander napisał:

Jak ma być wygodnie to naprawdę E Cię nie ominie

...i viatoll

No ale fakt, ze jak ma być wygodnie w 5 osób to w 1090kg DMC się nie zmieścisz, chyba, ze kupisz jakąś przyczepę o MW ok 900-1050kg i obniżysz DMC (bo jest to w wielu przypadkach możliwe) do tych 1090kg  ale to głupota bo w zasadzie przyczepa nie miałaby ładowności czyli cały czas jeździłbyś przeładowany. Skoro masz juz przekroczyć 3,5t DMC zestawu to nie ma różnicy czy przekroczysz go o 10kg czy o 310 kg, więc szukaj takiej przyzcepy, która zapewni wam wygode.

Swoją drogą dodam swój żal, że jak mało jest przyczep na rynku przewidzianych dla 5-cio osobowych (i większych) rodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy trójce dzieci poniżej 8lat to taka szato jak nasza da radę. Może podejdzie ? - sprawdź w necie.

Edit: 2 łóżka-  jedno 2 dorosłych i jedno na 3 dzieci ale tak do 7-8lat.

Edytowane przez kpr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirmar napisał:

...i viatoll

No ale fakt, ze jak ma być wygodnie w 5 osób to w 1090kg DMC się nie zmieścisz, chyba, ze kupisz jakąś przyczepę o MW ok 900-1050kg i obniżysz DMC (bo jest to w wielu przypadkach możliwe) do tych 1090kg  ale to głupota bo w zasadzie przyczepa nie miałaby ładowności czyli cały czas jeździłbyś przeładowany. Skoro masz juz przekroczyć 3,5t DMC zestawu to nie ma różnicy czy przekroczysz go o 10kg czy o 310 kg, więc szukaj takiej przyzcepy, która zapewni wam wygode.

Swoją drogą dodam swój żal, że jak mało jest przyczep na rynku przewidzianych dla 5-cio osobowych (i większych) rodzin.

Co ty gadasz ??!!

Całe multum jest dla układów 2+3. Tyle tylko ,że to z automatu wyciąga to wagę i wymiar. Cudów w przyrodzie nie ma.

5/6 osób i 1000 kg to dobrze wyposażony "namiot" na towarówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jarosław69 napisał:

Co ty gadasz ??!!

Całe multum jest dla układów 2+3. Tyle tylko ,że to z automatu wyciąga to wagę i wymiar. Cudów w przyrodzie nie ma.

5/6 osób i 1000 kg to dobrze wyposażony "namiot" na towarówce.

Pokaz mi to całe multum. No wiadomo, jak kupisz przyczepe 7,5mb to i 9 osób może załadujesz ale nie o to chodzi. Moja ma niespełna 5,5mb i 1300kg DMC i mam z tyłu sypialnie dla 5 osób a z przodu podkowe, która na codzień nie służy do spania (gdyby ja rozłożyć to by tam mogło spać dodatkowe 2 osoby). Oczywiście jeśli przyjąć wariant, że zmieniamy ustawienie na noc i dzień czyli robimy z jadalni sypialnie i odwrotnie to OK, to możliwości wyboru cepy się zwiększają ale wg mnie to jest zabawa na krótka metę. Nam sie tak nie chciało i szukaliśmy (i znaleźliśmy) układu z podwójnym piętrusem gdzie możemy wygodnie spać w pięć osób z jednej strony przyczepy a z drugiej strony mamy cały czas pełną podkowę jako jadalnie.

27 minut temu, bw81 napisał:

Układ nie jest zły pod warunkiem, że ten stolik z przodu rozłożymy na stałe jako łóżko dla rodziców a do posiłków będziemy używać tego małego stoliczka z boku, ale może to się udać bo rzadko kiedy będziecie wszyscy pięcioro jeść w przyczepie jednocześnie -nam przynajmniej jeszcze się to nie udało. Zawsze najpierw jedzą dzieci a potem rodzice -proza życia.

Co do tej konkretnej przyczepy z linkowanego ogłoszenia to jak ja sie zacząłem rozglądać za przyczepą czyli od sierpnia 2018 to ona była już wystawiana (wtedy chyba w cenie 29900) bo był to taki naturalny układ (pierwszego wyboru) dla rodziny 2+3, ale uznaliśmy, ze ten stoliczek z boku troche mały, choć wtedy jeszcze myśleliśmy, że musimy mieć miejsce przy stole jednocześnie dla 5 osób. Natomiast, dla nas przynajmniej, warunek był taki by nie trzeba było składać i rozkładać łóżek na noc/dzień.

Edytowane przez mirmar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.