Skocz do zawartości

Ze Szczecina przez Niemcy w kierunku Austrii?


Rekomendowane odpowiedzi

Zwykle jeżdżę do Włoch z Warszawy. Tym razem mogę "po staremu", albo ze Szczecina. Ta druga opcja kusi jazdą przez cały czas po autostradzie. Ale ostatnio ktoś mi wspominał, że dużo tam remontów. Trasa biegłaby w Niemczech przez: A11 - ring - A9 - A8 do Salzburga. Czy w ostatnim czasie ktoś może tamtędy jechał? Jak jest z tymi remontami, szczególnie na A9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dzisiaj w nocy od strony Berlina do Salzburga. Jest kilka zwężeń do dwóch pasów ale nie miałem z tego tytułu żadnego korka, zwykłe zwolnienia do 80 i dalej jazda. Jedynie przed Ingolstadt stałem 2 godziny, ale to z powodu wypadku. Poza tym dojazd do samego Salzburga bezproblemowy. Ale zaznaczam, było to w nocy. Jedyne co męczyło to co kawałek ulewnuly deszcz. Po dojezdzie na kemping w bakiscie mokro wypoczywamy w St. Gilen, kolo Abersee.

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, borek6 napisał:

Jechałem dzisiaj w nocy od strony Berlina do Salzburga. Jest kilka zwężeń do dwóch pasów ale nie miałem z tego tytułu żadnego korka, zwykłe zwolnienia do 80 i dalej jazda. Jedynie przed Ingolstadt stałem 2 godziny, ale to z powodu wypadku. Poza tym dojazd do samego Salzburga bezproblemowy. Ale zaznaczam, było to w nocy. Jedyne co męczyło to co kawałek ulewnuly deszcz. Po dojezdzie na kemping w bakiscie mokro emoji6.png wypoczywamy w St. Gilen, kolo Abersee.

Czyli nie taki diabeł straszny... dwoma pasami to nawet w dzień da radę, jeżeli coś się nie wydarzy :) Bardzo Ci dziękuję za informację i życzę miłego wypoczynku :)

Edytowane przez sailor69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tamtam napisał:

Maps.adac.de tam będziesz miał wszystkie prace na drogach i zamknięte drogi.

Dzięki :)

4 godziny temu, OnionSkin napisał:

Można też kupić coś co ostrzeże ?

 image-122.jpg  image-12.jpg  image-140.jpg  image-142.jpg

Chętnie - tylko co to jest? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry- miałem na myśli którąś  nawigację z działającym TMC (takim "urzędowym" typu służby utrzymania ruchu,policja, straże różnego typu- a nie jakieś janosiki czy tam info od google).
Na fotkach to akurat navi z iGO Primo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OnionSkin napisał:

Sorry- miałem na myśli którąś  nawigację z działającym TMC (takim "urzędowym" typu służby utrzymania ruchu,policja, straże różnego typu- a nie jakieś janosiki czy tam info od google).
Na fotkach to akurat navi z iGO Primo.

Jasne, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 16:51, OnionSkin napisał:

Na fotkach to akurat navi z iGO Primo.

Zadowolony jesteś z Traffic w iGO. Tak się waham... cena niby nie zaporowa - 43 zł, tyle że nie na stałe, a za roczną subskrypcję...

Edytowane przez sailor69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w oficjalnym iGo jest brak nowych map. Ja też mam zakupione iGO na Androida i mapy maja ponad półtora roku.

Podczas gdy widzę że znajomi z nielegalnymi iGO mają mapy najnowsze z 4tego kwartału 2018 roku.

Traffic i wyznaczanie trasy działa bardzo dobrze. Używam do swojego kampera. Podaje wymiary kampera i działa świetnie.

Bolą tylko te przestarzałe mapy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w zeszłym miesiącu pojawiła się aktualizacja map - 2 kwartał 2018 r. To nawet fabryczne navi z samochodów są aktualizowane częściej... Ale na szczęście w EU tak nie budują dróg, jak u nas. Dlatego dla mnie ważniejsze są aktualne dane z trasy. Więc jeżeli TMC z iGO jest OK, to będzie super, bo sam interfejs tej navi odpowiada mi chyba najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sailor69 napisał:

Zadowolony jesteś z Traffic w iGO. .....

Na "zachód od Odry" działa bardzo OK, u nas jak to u nas: nieraz uda się coś służbom zgłosić- tyle że często zapomina odwołać.
Transfer danych dla TMC to około 500kb/3000km.

 

 

 

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze używam HERE, darmowa nawigacja, bardzo dobra, najlepsze mapy czyli Navetq, takie same używa iGO.

Traffic'i bardzo dobre.

Brakuje mi dwóch rzeczy w porównaniu z iGO: nie można podać wymiarów i masy kampera, oraz nie wyznacza tras alternatywnych (szybszych, krótszych) w trakcie jazdy, gdy zmieniają się warunki na drodze (omijanie korków online).

Here używam do wyznaczania krótkich tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.