Skocz do zawartości

Chorwacja z dziećmi i psem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planujemy x partnerem jechać do Chorwacji na okolo 2 tygodnie . Będzie to nasz pierwszy dłuższy wyjazd przyczepą. Pewnie też pojedziemy z 2-3 dni w jedną stronę. Po drodze chciałabym zwiedzić Wiedeń. Jak sobie radzicie z noclegiem po drodze. Śpicie na autostradach tak jak kierowcy tirów czy szukacie campingów w okolicy? Czy ktoś z was był w Chorwacji z psem rasy amstaff? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kiedys spalismy na parkingach na autostradach ale juz tego nie robimy co nie zmienia faktu, ze duzo ludzi dalej tak robi. W Austrii sa specjalne mmiejsca dla przyczep do spania. Dlugie jak dla ciezarowki i z darmowya toaleta.

Co do pieska to niestety mam gorsze wiadomosci. Generalnie prawie wszedzie mozna z psem ale amstafo i innych podobnych ras moga odmowic. Najlepiej zadzwonic i zapytac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mieliby odmówić ? Nikt nie wnika co to za pies. Trzeba stosować się do regulaminu i już. Pies nie może biegać luzem i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W Chorwacji uwielbiają psy, od 3 lat jeździmy ze staffikami i nigdy nie spotkaliśmy się z żadnymi problemami. Tylko Niemcy gdzie ta rasa jest zakazana się ich boją :) 

W zeszłym roku zwiedzaliśmy też Wiedeń, też bez problemów, ale warto założyć kaganiec. 

My póki co sypiamy w mobile homach, ale jesteśmy na kupnie przyczepy. Zastanawiam się jak wygląda pozostawianie psów w przyczepie pod nieobecność tak do 5 h, ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? 

Edytowane przez AlePie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji uwielbiają psy, od 3 lat jeździmy ze staffikami i nigdy nie spotkaliśmy się z żadnymi problemami. Tylko Niemcy gdzie ta rasa jest zakazana się ich boją  
W zeszłym roku zwiedzaliśmy też Wiedeń, też bez problemów, ale warto założyć kaganiec. 
My póki co sypiamy w mobile homach, ale jesteśmy na kupnie przyczepy. Zastanawiam się jak wygląda pozostawianie psów w przyczepie pod nieobecność tak do 5 h, ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? 
Witam

Brać psa, a później zostawiać go w budzie, to chyba nieporozumienie. Ujada później taka bieda, bo coś go albo spłoszyło, albo zaciekawiło na zewnątrz.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekk napisał:

Witam

Brać psa, a później zostawiać go w budzie, to chyba nieporozumienie. Ujada później taka bieda, bo coś go albo spłoszyło, albo zaciekawiło na zewnątrz.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Podróżujemy z psami od 3 lat, bywamy w różnych miejscach od hoteli po domki. Pod naszą nieobecność psy nauczone są zostawać w kennel klatce, gdzie śpią. Gdyby było to uciążliwe dla nich albo dla otoczenia nie zostawiałabym ich. Czasem jednak w podróży chcielibyśmy pozwiedzać czy udać się na plażę gdzie nie można ich zabrać. Zresztą właśnie ze względu na psy myślimy o przyczepie całorocznej. Zakładam że lepsza izolacja pozwoli utrzymać dłużej niską temperaturę w lecie a wyższą w zimie wewnątrz przyczepy. Jeśli się mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróżujemy z psami od 3 lat, bywamy w różnych miejscach od hoteli po domki. Pod naszą nieobecność psy nauczone są zostawać w kennel klatce, gdzie śpią. Gdyby było to uciążliwe dla nich albo dla otoczenia nie zostawiałabym ich. Czasem jednak w podróży chcielibyśmy pozwiedzać czy udać się na plażę gdzie nie można ich zabrać. Zresztą właśnie ze względu na psy myślimy o przyczepie całorocznej. Zakładam że lepsza izolacja pozwoli utrzymać dłużej niską temperaturę w lecie a wyższą w zimie wewnątrz przyczepy. Jeśli się mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu. 
Witam

W lecie psy i tak się umęczą, klima nie jest chyba dobrym pomysłem dla zwierząt. Ja zawsze planuje wyjazd tak jakby pies był moim kolejnym dzieckiem, dlatego jestem zdziwiony Twoim podejściem. Oczywiście nie miejsce tu na dyskusję na ten temat. Wracając do meritum, nie sądzę żeby coś takiego jak przyczepa całoroczna załatwiła sprawę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomekk napisał:

Witam

W lecie psy i tak się umęczą, klima nie jest chyba dobrym pomysłem dla zwierząt. Ja zawsze planuje wyjazd tak jakby pies był moim kolejnym dzieckiem, dlatego jestem zdziwiony Twoim podejściem. Oczywiście nie miejsce tu na dyskusję na ten temat. Wracając do meritum, nie sądzę żeby coś takiego jak przyczepa całoroczna załatwiła sprawę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Obecnie jestem w mobile homie i zostawiam psom klimę kiedy wychodzimy.  Nie wyobrażam sobie zostawić ich w nagrzanym pomieszczeniu. Bardziej mnie interesuje od strony technicznej to rozwiązanie. Czy mogę pozostawić przyczepę z włączoną klimą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2019 o 23:29, Lucek26 napisał:

W dzień w  czasie upału zawsze mam włączoną klimatyzacje niezależnie gdzie przebywamy (plaza czy spacer) .Warunek jest tylko jeden minimum 10A zasilanie prądowe na kempingu .

Dzięki :) może to głupie pytanie ale się nie znam (jestem kobietą;) ) - jeśli byśmy chcieli zostawić przyczepę na parkingu i pójść zwiedzać, to na akumulatorze ile jest w stanie klima pociągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.