Skocz do zawartości

Smarowanie nóg, podpór przyczepy.


zuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Tomii napisał:

No więc wywołany przez @filipert muszę napisać coś apropos WAXOYL:
waxoyl.png

Więc od czego bym zaczął. Smar do łańcuchów z PTFE wydawał się spoko bo nie gromadził się w nadmiarze, nie zalepiał i nie zbierał brudu. Jednak problem miałem z nim taki, że po posmarowaniu i jeździe w deszczu miałem wrażenie że znacząco go wymyło i smarowanie nie jest już tak dobre. 

Przesiałem się na Waxoyla dokładnie w czerwcu. Właściwości smarujące czuje się w ręku. Na minus na pewno to że nie jest łatwo równomiernie i bez ubrudzenia wszystkiego do okoła nanieść ten produkt na podpory. Same właściwości smarujące ma natomiast znacząco lepsze od smaru do łańcuchów z PTFE. Trwałość? Ciężko mi coś więcej powiedzieć. Użyłem w czerwcu. Na pewno październikowy wyjazd był w ciężkich warunkach drogowych. Przy wyjeździe w listopadzie nie czułem konieczności ponowienia smarowania. Natomiast w marcu jak sprzedawałem przyczepę, chciałem żeby było tip-top i lekko przesmarowałem. 

Co mogę powiedzieć. Środek jest raczej spoko, ale nie żeby jakoś niesamowicie :pupa: d00pę urywał. Mnie zaspokaja i na razie przy nim zostaję. 

Dzięki, za szybka reakcję :)

Chyba jednak zostanę przy suchym PTFE. Może gdyby Waxoyl był bardziej dostępny, ale znalazłem w 1 sklepie zalinkowanym wyżej z przesyłką wartości 50% preparatu.

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.05.2022 o 07:04, Dodi napisał:

Są suche smary do łańcuchów motocyklowych , najlepsze do cross. Nie lepi się i są trudno zmywalne 

Od pewnego czasu smaruję łańcuch motocykla oraz podpory olejem do skrzyni biegów. Efekt jest świetny szczególnie w motocyklu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na koniec sezonu czyszczę gwinty podpór wd40 i traktuję preparatem wurth hss lube z zielonym kapslem, oczywiście za pierwszym razem czyszczenie z pomocą szczotki drucianej... I kolejny rok zacząłem bez pisków i z lekko przcujacymi podporami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maniacs99 napisał:

A ja na koniec sezonu czyszczę gwinty podpór wd40 i traktuję preparatem wurth hss lube z zielonym kapslem, oczywiście za pierwszym razem czyszczenie z pomocą szczotki drucianej... I kolejny rok zacząłem bez pisków i z lekko przcujacymi podporami

I to jest kluczowe, aby nie zbierać latami osadu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jako że na dworze ciepło czas coś porobić przy swojej przyczepie. Przyczepa już  2 rok z nami szał po zakupie minął i przyszedł czas na usunięcie ewentualnych nie doskonałości jedną z nich są luzy na podporach.

Główna śruba w każdej podporze ma dość wielki luz. Czy ktoś może podpowiedzieć jak go usunąć.

Myślałem nad dogięciem miejsc w przyczepie gdzie wchodzi końcówka śruby zaznaczona na zielono, wydaje się że tam jest największy luz.

Dodatkowo czy można gdzieś kupić samą śrubę bo jedna jest krzywa, czy trzeba kupić całą nową podporę ?

image.thumb.png.bead8ac93a1e6c72f9fcf9ebfbcf6f8d.png

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BUMERANG napisał(a):

Tam gdzie zaznaczyłeś powinna być nakrętka. Pod nią można dać podkładkę. Tak przynajmniej jest u mnie.

Ale to jest gładkie bez gwintu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 minut temu, mot napisał(a):

Obecnie, smar Wurth zmienił nieco nazwę, ale obrazek ten sam i zapewnienie sprzedawcy, że to ten sam. Przy okazji - spray do uszczelek. 

IMG_20230508_114916.jpg

IMG_20230508_114948_edit_38455425531111.jpg

Bardzo dobry smar. Zwłaszcza przed zimą, chroni elementy podwozia, narażone na działanie soli drogowej. Również polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.