Skocz do zawartości

Smarowanie nóg, podpór przyczepy.


zuczek

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, jacekzoo napisał:

@Tomii coś działałeś?

Na razie nic. Zawalony robotą jestem i pewnie w majówkę wezmę się za przygotowanie budy do sezonu. Na pewno podzielę się spostrzeżeniami. Na majówkę nie jadę, bo przy tej ilości "otwartych parkingów z prądem" i boomie na karawaning, to przestaje być wypoczynkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kupiłem i ja ten specyfik. Tylnymi już ledwo kręcę :D Niech szybko przychodzi to będę testował. 

Myślicie że mogę tez tym posmarować koło manewrowe? Rozkręciłem bo potwornie piszczało i ciężko chodziło. Ilość resztek smaru wymieszanego z błotem porażająca. Ciekaw jestem czy je uratuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu wymontowałem podpory do czyszczenia i smarowania. Zastosowałem tu polecany Waxoyl w sprayu i jest bajka. Podpory śmigają teraz znacznie ciszej i płynnie. Polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze HHS Grease dostępny w sklepach Wurth na terenie Polski.

https://eshop.wurth.pl/Kategorie-produktow/Smar-o-wysokiej-przyczepnosci-HSS/31113008060306.cyid/3111.cgid/pl/PL/PLN/

w opisie jest wyszczególnione jakie właściwości posiada ten smar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Ja musiałem na szybko multispreyem potraktować, bo piszczała jakby świnię zarzynano. 

 

Ja to traktuję jako część systemu antykradzieżowego. Cały blok pobudzi. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
11 minut temu, mundek28 napisał:

Czy ktoś wie gdzie teraz można kupić ten Waxoyl spray clear 400 ml bo nigdzie nie mogę go wypatrzeć?

Witam,

A to nie to czasem:

https://sprzedajemy.pl/waxoyl-400g-bialy-smar-do-slizgow-jcb-suchoraba-2-e30984-nr61803494

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No więc wywołany przez @filipert muszę napisać coś apropos WAXOYL:
waxoyl.png

Więc od czego bym zaczął. Smar do łańcuchów z PTFE wydawał się spoko bo nie gromadził się w nadmiarze, nie zalepiał i nie zbierał brudu. Jednak problem miałem z nim taki, że po posmarowaniu i jeździe w deszczu miałem wrażenie że znacząco go wymyło i smarowanie nie jest już tak dobre. 

Przesiałem się na Waxoyla dokładnie w czerwcu. Właściwości smarujące czuje się w ręku. Na minus na pewno to że nie jest łatwo równomiernie i bez ubrudzenia wszystkiego do okoła nanieść ten produkt na podpory. Same właściwości smarujące ma natomiast znacząco lepsze od smaru do łańcuchów z PTFE. Trwałość? Ciężko mi coś więcej powiedzieć. Użyłem w czerwcu. Na pewno październikowy wyjazd był w ciężkich warunkach drogowych. Przy wyjeździe w listopadzie nie czułem konieczności ponowienia smarowania. Natomiast w marcu jak sprzedawałem przyczepę, chciałem żeby było tip-top i lekko przesmarowałem. 

Co mogę powiedzieć. Środek jest raczej spoko, ale nie żeby jakoś niesamowicie :pupa: d00pę urywał. Mnie zaspokaja i na razie przy nim zostaję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.