Skocz do zawartości

Dethleffs Rt Nomad


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepę kupiłem po 2 latach poszukiwań i rozważań. Teraz po 2 sezonach zapadła decyzja: karawaning nam się podoba :)

Z przyczepy, choć ma w tym roku 30 lat jesteśmy zadowoleni i na razie nam starcza dlatego czas ją dozbroić i dopieścić. Na początek instalacja solarna zlecona w warsztacie. Później kilka napraw/regulacji i usprawnień co do których na pewno będę dopytywał

IMG_20190409_134638.jpg

IMG_20190409_134346.jpg

IMG_20190409_134407.jpg

Na początek będę wdzięczny za sugestie do czego mogą być te profile na ścianie bocznej zewnętrznej? 

IMG_20190418_170150.jpg

IMG_20190418_170226.jpg

IMG_20190418_170210.jpg

IMG_20190418_170239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ten nad nadkolem służy do zamontowania takiego fartucha ochronnego, stosowanego razem z przedsionkiem. Powinny być jeszcze takie (podobne) listwy pod podłogą, żeby zainstalować taki fartuch na całej długości przyczepy.

Ten wyżej, nie mam pojęcia, jakaś samoróbka? bo na uchwyt stołu to chyba za wysoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qbek napisał:

Ten wyżej, nie mam pojęcia, jakaś samoróbka? bo na uchwyt stołu to chyba za wysoko...

To listwa do zawieszania na ścianie budy  np organizera półeczek wiszacych itp.  - podobne rozwiązanie jak kedra przedsionka, fajna rzecz ale jak buda stoi z przedsionkiem.

 

2 godziny temu, filipert napisał:

Z przyczepy, choć ma w tym roku 30 lat jesteśmy zadowoleni

Młoda ta Wasza buda :)   są ludzie zadowoleni ze starszych :) Jeśli buda jest sucha i sprawna - to czemu nie miałoby tak być :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W trzecim sezonie użytkowania ze względu na pierwszy wyjazd zagraniczny postanowiłem zważyć budkę. 

DMC 900

MC 644

Waga na sucho 895kg!!!

Jestem załamany... 

Chociaż z drugiej strony może trzeba się cieszyć, że się zamieściłem w DMC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2019 o 14:29, qbek napisał:

ten nad nadkolem służy do zamontowania takiego fartucha ochronnego, stosowanego razem z przedsionkiem. Powinny być jeszcze takie (podobne) listwy pod podłogą, żeby zainstalować taki fartuch na całej długości przyczepy.

Ten wyżej, nie mam pojęcia, jakaś samoróbka? bo na uchwyt stołu to chyba za wysoko...

Jest listwa pod podłogą i jest fartuch. Ale to chyba się używa jak jest zimno bo w upały chyba lepiej jak jest wentylacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, filipert napisał:

Ale to chyba się używa jak jest zimno bo w upały chyba lepiej jak jest wentylacja

Jak rozkładam pełny przedsionek to zawsze daję fartuch. Inaczej zdarza się, że przychodzą z odwiedzinami różne zwierzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę zmian w elektryce

Stara rozdzielnia

IMG_20190511_203039.jpg

I po zmianach

IMG_20190522_003528.jpg

Pojawiły się uchwyty do stabilizacji przedmiotów które mogą być transportowane we wnętrzu przyczepy

IMG_20190522_010146.jpg

IMG_20190522_010210.jpg

IMG_20190522_010152.jpg

Pochwalę się też patentem który mam i często korzystam. 

IMG_20190522_003837.jpg

IMG_20190522_003822.jpg

Oczywiście kiedy piec nie jest zsłączony

A! I został tylko jeden akumulator 

IMG_20190522_003638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, filipert napisał:

Pojawiły się uchwyty do stabilizacji przedmiotów które mogą być transportowane we wnętrzu przyczepy

Trochę ryzykowne. Żebyś sobie mebli nie powyrywał.

12 minut temu, filipert napisał:

Pochwalę się też patentem który mam i często korzystam. 

Super !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BUMERANG napisał:
15 minut temu, filipert napisał:

Pojawiły się uchwyty do stabilizacji przedmiotów które mogą być transportowane we wnętrzu przyczepy

Trochę ryzykowne. Żebyś sobie mebli nie powyrywał.

Ups!

tego nie przemyślałem...

Czyli lepiej do podłogi. Dobrze, że nie skończyłem montować wszystkich uchwytów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, filipert napisał:

Czyli lepiej do podłogi

Jak chcesz przypięć leżaki to może być do mebli. Ale coś grubszego - tylko podłoga i to przez listwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BUMERANG napisał:

Jak chcesz przypięć leżaki to może być do mebli. Ale coś grubszego - tylko podłoga i to przez listwę. 

jeszcze przemyślę poprawkę z dołożeniem kątownika mebel-podłoga

zasadniczo to chodzi o gabaryt typu właśnie leżak, rower albo turystyczna szafka kuchenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower raczej tylko do podłogi. Woziłem w środku. Spore obciążenia i w razie awarii mocowania duże straty na frontach mebli czy stole. Pamiętaj, że zanim zauważysz co się dzieje to możesz przejechać kilkaset kilometrów z luźno latającymi rowerkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.