Skocz do zawartości

Spontan majówa w Bawarii


Rekomendowane odpowiedzi

Do majówki zostało 2 dni.. ;)  Pora się zastanowić nad wyjazdem ;) Coraz bardziej chodzi mi po głowie wschodnia, wschodnio-południowa Bawaria. Przeglądam sobie internety i wygląda to przyjemnie na majówkę.

Z początku myślałem o zakotwiczeniu w Regensburg i rowerowym zwiedzaniu okolicy - nad Dunajem jest sławna emerycka trasa rowerowa, (która ma kilkaset km) płaska więc można naparzać z dzieckiem i zwiedzać ciekawe rozmaitości które tam są przy Dunaju. Potem dodałem do tego Nurnberg. A potem jak zobaczyłem fotki z Nationalpark Berchtesgaden, to niemal zrezygnowałem z powyższych ;|)

Coś mi się wydaje, że połowę majówki wypadnie w Regensburg (jest tam camping): miasto wpisane na UNESCO no i Dunaj, na pewno można zrobić jakieś wycieczki w jedną stronę rowerem powrót na camp pociągiem.
druga połowa w Nationalpark Berchtesgaden. (camping w Schönau am Königssee) - Wapienne Alpy Bawarskie.

Jedziemy z 5 letnią przedszkolaczką, w planach trochę rowerowania, zwiedzania, wycieczek górskich (oczywiście bardzo lajtowo, żeby juniorka ogarnęła, pewnie wjedziemy gdzieś kolejką linową i zaliczymy jakiś kilku km spacer)

Czy zwiedzał ktoś już tamte okolice i może zarekomendować jakieś atrakcje?


A może ktoś też się tam wybiera na majówkę tudzież nie ma pomysłu i chciałby dołączyć? 

Jeszcze przydała by mi się porada, gdzie można zjeść jakiś fajny obiad tranzytowy w Czechach, w okolicy Plzeň, a może warto zjechać z trasy do tego miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej, my jutro w nocy wyruszamy do Austrii - http://www.lindenstrand.at/camping-wolfgangsee-salzkammergut.html
Planuje jechać cała noc przez Niemcy, jedziemy na 2 auta z dzieciakami więc będą sobie spokojnie spaly. W planie również mamy podjechać i popływać na Konigsee jak również przy okazji zwiedzić letnią rezydencje Hitlera - Orle Gniazdo https://www.kehlsteinhaus.de/ i przejechanie trasy http://www.rossfeldpanoramastrasse.de/en/ Wszytsko w jednym fyrtlu i wycieczka na cały dzień. Resztę majówki po Austriackiej stronie, Hallstadt, Gosau i inne...

Prognozy pogody jedynie nie napawają optymizmem na ten okres ale mam nadzieję że to się zmieni

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=30289]borek6[/mention] ale czytaliście ze Orle Gniazdo otwierają 17.05
Ale to chyba chodzi o wycieczkę organizowaną... Muszę doczytać...

https://www.kehlsteinhaus.de/englishtour/

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@borek6 doczytaj a najlepiej zadzwoń na podany numer :) moim zdaniem zdecydowanie dotyczy ogólnie rozpoczęcia sezonu :(

 

Geschlossen bis Mai 2019

 
Das Kehlsteinhaus öffnet frühestens am 17. Mai 2019.
Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=30289]borek6[/mention] doczytaj a najlepiej zadzwoń na podany numer  moim zdaniem zdecydowanie dotyczy ogólnie rozpoczęcia sezonu
 
Geschlossen bis Mai 2019
 
Das Kehlsteinhaus öffnet frühestens am 17. Mai 2019.
Masz rację, zamknięte.... Generalnie pogoda można by rzec pod psem, chcieliśmy tyle zobaczyć a tutaj póki co musimy kombinować, na tą chwilę zwiedzone Hallstatt i Salzburg, a miało być Orle Gniazdo, 5 fingers, SkyWalk Dachstein... W ogóle pierwsza noc była dla nas przerażeniem, wiatr poderwal nam przedsionek, szczęśliwie wielkich szkód nie ma poza lekkim przedarciem oraz jedna pęknieta rurką carbonową, ale wyglądało to groźnie, huk w przyczepie nieziemski...f88a4d8f6df17152e2cb8d883e085623.jpg3789badb373885087a6ad722a21352cb.jpg5208e50299b8f2f0fe06778287733f9f.jpg73f54b02a0f6303e9ff508b2228e81ba.jpg63604b594205eabbf2b7a1b70ea0abf5.jpgf2a6b298b95b2a3936b96133665769d8.jpg80ee0a89d1bee425d30cead643618cc3.jpg7bf6600034f33c8d2bd72f0b1c87e87a.jpg

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na Romantic Camping Wolfgangsee. Położenie jak i warunki, sanitariaty super, czysto i ciepło w łazienkach. Jesteśmy w pierwszej lini przy jeziorze i w nocy przyszedł taki silny zimny wiatr, obudził nas tylko huk, ledwo mogłem drzwi otworzyć, wszystko poskładane. Stałem tyłem do jeziora więc wiatr poderwal przedsionek, a niestety podłoże tutaj jest mega twarde, jakby wylewka jakas betonowa była, nie idzie wbić śledzi na maksa... Teraz przedstawiłem przyczepę bokiem do jeziora, jest ok, śledzie pod mocnym skosem ale po dwa na każde ucho. Póki co trzyma.

Czekamy za pogodą, póki co dalej leje, ale od jutra ma się poprawić

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nad ranem ruszamy w kierunku Austrii
Od dzisiaj ma być poprawa pogody, w nocy jeszcze padało, obecnie zachmurzone ale ma się przejasniac. My dzisiaj ruszyamyna Dachstein - 5 fingers https://dachstein-salzkammergut.com/
Pogoda pokazuje słońce od południa, zobaczymy deszczu póki co mam już dość.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.