Skocz do zawartości

Kuchenka problem z palnikiem


kobi07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Przepraszam wiem, że było ale nie mogę znaleść.

Po zimie z jednego palnika mam dużo za duży płomień. Wymieniłem uszczelki pod palnikami, niestety problem pozostał.

 

Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić i co może być problemem?

 

Gdyby mi się nie udało naprawić przed majówką to czy z dwóch pozostałych można normalnie korzystać?

 

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.63e2dea242d724210f1e2f30e8da86e5.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Nie, jedyne co zrobiłem to wymiana uszczelek. Gdzie są te dysze? Pod kuchenką? Za kurkiem?
Co mam sprawdzić? Czy niezapchana?

Dzięki za trop

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moim zdaniem, masz coś "nie tak" z dopływem powietrza (nieprawidłowy skład mieszanki do spalania). Sprawdź, czy nie masz czymś przytkanych trzech otworów (jeżeli tak jest w trzech palnikach), przez które dociera powietrze - zaznaczyłem strzałką. Jeśli wymieniałeś uszczelki pod palnikami (również zazn. strzałką), to pamiętaj, że palniki muszą być mocno dokręcone, aby uszczelka została ściśnięta - są rożne grubości tych uszczelek, więc nie wiedząc o tym, można czasem kupić zbyt cienkie lub zbyt grube.

618249238_Doppowietrza.jpg.c8832133da3de150a5e547cfde3c68e9.jpg

PS

Oczywiście zakładam, że reduktor jest sprawny i podaje ciśnienie, do którego przystosowana jest kuchenka, a gaz w butli się nie kończy i jest wymaganej jakości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

@Kristofer dziękuje za zainteresowanie ?

Wszystkie trzy otwory są drożne, można wsadzić palec ? i widać "wnętrze" kuchenki, jeżeli o to Ci chodziło?

Gaz w butli jest, reduktor w porządku. Piecyk, lodówka i dwa pozostałe palniki działają prawidłowo.

Uszczelki na 99% takie jak powinny być (porównałem/mierzyłem ze starymi a na aukcji były tylko do wyboru do cramera emaliowanego i nierdzewnego).

Stara uszczelka, pod wadliwym palnikiem, była pęknięta, a później rozsypała się w rękach, dlatego profilaktycznie wymieniłem wszystkie trzy. Ściągałem i zakładałem przy pomocy urządzonka widocznego na zdjęciu. Może faktycznie zbyt słabo dokręcone, dzisiaj po południu to sprawdzę.

A jeżeli to nie zbyt słabe dokręcenie to co jeszcze sprawdzić? Kolega @glipo pisał o dyszach. Gdzie one się znajdują i co jak sprawdzić?

Kuchenka to Cramer 630-H 

Pozdrawiam.

 

1-IMG_20190223_115350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
U mnie jest inaczej i z tego co rozumiem dysza jest koło kurków od regulacji.

Każdy palnik ma swoją dysze?

Dobrze myśle?

Dokręciłem palnik ale nie pomogło.

Jednak musi coś być z mieszanką ponieważ jak wciskam kurek to przy dobrze działających palnikach słychac "syczenie" gazu a przy tym wadliwym wyraźnie głośniejszy "szum".

Jakieś pomysły?

Z góry dziękuje.ab7b5a525e625f994bef8797839055d3.jpg0a26fe3e6e9ecae80483ef78858181fb.jpg783ed0af04f35ff7c38cebf06b9b7ce2.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na razie nic nie rozbieraj tylko dmuchnij sprężonym powietrzem w rurki doprowadzające powietrze do palnika. Znajdziesz je przy kurkach od gazu. Zazwyczaj coś tam zamieszkało i blokuje dostęp powietrza dlatego masz taki objaw na palniku. 

images (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trafko napisał:

Za mało powietrza , przeczyść palnik lub rurkę tą obok kurka od gazu w kuchence .

Mam to samo w jednym palniku, żona wierci dziurę w brzuchu by to naprawić, teraz wiem o co chodzi,kompresor i czyścimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.