Skocz do zawartości

Balatonfüred camping


ppaattii

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem tu nowy i raczej zielony w tematach forum to wypowiem się chociaż o tym kempingu.

Byłem tam rok temu. Na długi weekend w sierpniu 2020. Dwie osoby, namiot i auto i rowery. Miejsce w porządku. Polecam z czystym sumieniem. Dużym plusem możliwość rozpalenia grilla węglowego na parceli. Baseny fajne ale szybko zamykają, chociaż jest i plaża nad Balatonem to nie ma co narzekać.

W dniu 19.06.2019 o 11:56, karjon1 napisał:

Ogólnie fajnie. Zastanawialiśmy się tylko co można tam robić dłużej. Lubimy z rodzinką po plazowaniu trochę pozwiedzać. Tam nie ma zbytnio co.

 

 

 

Z tym ciężko mi się zgodzić, bo akurat okolica mega ciekawa i duże możliwości. Wychodziliśmy z kempingu po śniadaniu i wracaliśmy około zachodu słońca.

  • Mieliśmy rowery to pojechaliśmy na Tihany pozwiedzać i na prom. Promem na drugi brzeg, rowerami do Siofok. Niedaleko ciekawe minizoo. Powrót ze Siofok prosto do miasta promem. Samo pływanie promami zapewnia multum atrakcji i możliwości zwiedzania.
  • Druga ciekawa opcja to bilet kolejowy. Nie pamiętam jak się nazywał ale obowiązywał na trasach dookoła Balatonu. Były różne opcje. Pojeździliśmy, pozwiedzaliśmy. Byliśmy aż w Tapolce. Niestety to wyjazd spontaniczny i nie udało się zwiedzić tych podziemnych kanałów kajakowych. Bilety trzeba tam rezerwować ze sporym wyprzedzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michal07 napisał:

...........Dużym plusem możliwość rozpalenia grilla węglowego na parceli.......

........... nie udało się zwiedzić tych podziemnych kanałów kajakowych. Bilety trzeba tam rezerwować ze sporym wyprzedzeniem......

to akurat jest dosyć popularne i nie jest to plus :zly:

zawsze wchodziło się tam z marszu (znaczy po poczekaniu jakiejś chwili) :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chris_66 napisał:

to akurat jest dosyć popularne i nie jest to plus

To zależy od umiejętności. Grill normalnie rozpalony nie różni się praktycznie niczym od tego gazowego. A co węgiel to węgiel.

 

6 minut temu, chris_66 napisał:

zawsze wchodziło się tam z marszu (znaczy po poczekaniu jakiejś chwili)

No to albo oszukali na stronie albo od czasu covida wejścia biletowane i ograniczona liczba osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 20:14, Commander napisał:

Cześć.

Fured to bardzo przyjemne miejsce. Polecam wszystkim z dziećmi w każdym wieku.

Co do grilla.... Mam taki i taki więc uważam, że stawianie znaku równości to wielkie nieporozumienie...

Również mam obydwa rodzaje. Moim zdaniem smak na + z węglowego ;)

Balatonfured jest bardzo przyjemnym kempingiem. Byliśmy jakoś na tydzień dwa lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na BalatonFured i nie wrócę tam. 250 zł za tak głęboki PRL, za brud, za stare rozpadające się sanitariaty to nieporozumienie.

Tu moja opinia w google mapsach:

Cytat

Cena za 2+2+pies jak za 4 gwiazdkowy kemping we Włoszech czy Chorwacji, natomiast za skansen rodem z PRLu cena zdecydowanie za duża. Za 250 zł można się spodziewać czegoś znacznie lepszego.

Ale do rzeczy. Standard kempingu, jak już wspominałem to głęboki PRL. Sanitariaty raczej z lat 70-80, w ogóle nieremontowane i zwyczajnie brudne. Parcele o bardzo marnym standardzie jak na cenę za kemping. Brak odpływów, na większości brak przyłączy wody. Dziwna polityka dotycząca psów, cena za małego psa jest wyższa niż cena za osobę dorosłą. Oczywiście o jakichkolwiek udogodnieniach dla psów nie ma oczywiście mowy.

Na kempingu brudno, alejki nierówne, połowa plaży dla dzieci zamknięta bo trwa jakaś budowa. Animacje dla dzieci to jakieś nieporozumienie, niby jest program, jakieś urozmaicenia itp. a tymczasem codziennie było dokładnie to samo - oczywiście tylko w języku węgierskim i dzieci innych nacji w zabawach brać udziału nie mogły z racji nieznajomości języka. Zjeżdżalnie były czynne dosłownie jeden raz na 5 dni naszego pobytu. Czemu? Nie mam pojęcia.

Generalnie nie polecam.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Byłem na BalatonFured i nie wrócę tam. 250 zł za tak głęboki PRL to nieporozumienie.

Nie pamiętam ile płaciłem ;D

Jakoś ten PRL przypadł mi do gustu, dlatego tam zostaliśmy. Może nie raziło nas dlatego, że praktycznie całe dnie na rowerach spędzaliśmy

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PLopaPL napisał:

Nie pamiętam ile płaciłem ;D

Jakoś ten PRL przypadł mi do gustu, dlatego tam zostaliśmy. Może nie raziło nas dlatego, że praktycznie całe dnie na rowerach spędzaliśmy

Ja nie mam nic do PRLu. Głównie chodzi tutaj o stosunek ceny do tego co dostajesz w zamian. Jak napisałem, zapłaciliśmy 250 zł i to zdecydowanie nieadekwatna cena do standardu - ten kemping powinien kosztować 2x mniej - wtedy i opinia byłaby zupełnie inna. 

2 minuty temu, PLopaPL napisał:

 Może nie raziło nas dlatego, że praktycznie całe dnie na rowerach spędzaliśmy

Okolica jest bardzo fajna, na rowerach jest gdzie pojeździć. Pod tym względem nie mam nic do zarzucenia ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.