Skocz do zawartości

Siłownik UN stuka przy ruszaniu.


Tharule

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, borek6 napisał:

Jak pokazali mi szczęki to wyglądały bardzo podobnie, może coś robili z bębnem nie wiem, ale widocznie nadał się do powtórnego założenia skoro założyli.
(...)
 

to ze założyli o niczym nie świadczy widziałem różne rzeczy jakie robili mechanicy :)

jeżeli blacha szczęki tarła o gładź bębna musiała ulec ona uszkodzeniu.

mogli przetoczyć bęben jeżeli rowki były małe , ale przy cenie nowego bębna w komplecie z nowym łożyskiem  w kwocie ok 200 zł nie widzę sensu kombinowania

15 minut temu, borek6 napisał:

I nie ma opcji żebym ręcznie wdusił UN, to prawidłowo?

moim zdaniem nie , UN powinien powoli z dużym oporem się wsuwać przy ręcznym  "dociśnięciu" przynajmniej kilka cm do momentu jak linki szczęk nie "naprężą"

jeżeli przy ręcznym dociśnięciu stoi " na betonowo" to coś jest nie tak, może suwadło jest uszkodzone, nie pracuje w osi lub nie ma odpowiedniego smarowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

moim zdaniem nie , UN powinien powoli z dużym oporem się wsuwać przy ręcznym  "dociśnięciu" przynajmniej kilka cm do momentu jak linki szczęk nie "naprężą"
jeżeli przy ręcznym dociśnięciu stoi " na betonowo" to coś jest nie tak, może suwadło jest uszkodzone, nie pracuje w osi lub nie ma odpowiedniego smarowania ?
Tawotu widać że jest tam świeżego i dużo, pod spodem jest ten zaworek do wciskania tawotu i tamtędy go wcisnęli. Spróbuję podnieść podpory, podstawie podkłady pod koła żeby się nie ruszyła jak spuszcze ręczny i zobaczymy czy dam radę wdusić. Ewentualnie można gdzieś coś poluzować delikatnie?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 26.04.2019 o 10:32, chris_66 napisał:

amortyzator na suwadle (kawałek gumy nałożony na rurę suwadła)

Czy łatwo samemu wymienić taki odbojnik w alko? Rozumiem, że trzeba wymontować całe suwadło. Jak sprawdzić stan amortyzatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2021 o 09:41, Tsport napisał:

Czy łatwo samemu wymienić taki odbojnik w alko? Rozumiem, że trzeba wymontować całe suwadło. Jak sprawdzić stan amortyzatora?

sam odbojnik to pikuś, gorzej jest z tulejami jak masz wyrobione

trzeba całość rozebrać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_66 napisał:

sam odbojnik to pikuś, gorzej jest z tulejami jak masz wyrobione

trzeba całość rozebrać

 

Raczej luzu nie mma góra— dół i lewo- prawo więc może tylko odbojnik. Czy jest jeden rozmiar odbojnika do alko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tsport napisał:

Raczej luzu nie mma góra— dół i lewo- prawo więc może tylko odbojnik. Czy jest jeden rozmiar odbojnika do alko? 

Dobierasz do średnicy suwadła to wszystko.

Przy rozbieraniu uważaj na dźwignię ręcznego bo jest ona zespolona z siłownikiem gazowym ,który potrafi się "otworzyć" gdy będziesz miał odkręcone cięgno. UN > cięgno> orczyk>linki hamulcowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam pytanie bo coś mi nie pasuję , miałem problem z tym ze przy ruszaniu miałem uderzenie w hak . Problem polegał na tym że podczas hamowania suwadło się wciskało i nie miał siłownik siły wyprostować się .Stwierdziłem że mój siłownik jest do wymiany bo wciskał się bez użycia dużo siły , sprawdzałem u innych i do wciśnięcia  trzeba było użyć dużo siły lub nawet nie dałem rady wcisnąć wiec wymieniłem siłownik i odrazu pierścień tłumiący bo u mnie było brak . Ale nadal jest tak że jak wcisnę na sucho to suwadło się nie wyciska/prostuję się nawet jak za ciągnę ręczny to suwadło stoi w pozycji wepchniętej . Czy u was suwadło po wciśnięciu prostuję się samo ?? samo suwadło tylko smaru dałem  na rurę ręcznie a może trzeba dobić smarownicą dość dużo bo tego nie zrobiłem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie tak po wciśnięciu zaczepu i puszczeniu sam się wysunie,  naprawiałem już dwa UN w starym Dethleffs -ie i ieraz w Knaus-ie podobne problemy zużyty amerek UN i brak gumowego zderzaka suwadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cos jeszcze jest albo suwadło krzywe albo sprężyny w bebnach słaba , tam w bebnach jeszcze mnie nie widzieli. Fakt ze podczas hamowania piszczą hamulce .

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisk przy hamowaniu to ewidentny objaw tarcia metal o metal. Może po okładzinach tylko wspomnienie. Ale to nie powód ze słyszysz trzask przy ruszaniu. Paweł napraw to !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Część.

Jakiej wartosci w N powinna być sprezyna gazowa/zwana siłownikiem/ do przyczepy zawnej lekką?

600N?

700N?

czy może wiecej?

Nie mogę się sugerować producentem najazdu bo to prehistoria jest. Muszę sam, godnie zastapić konstruktorów..

Przy okazji fajna strona:

https://sprezyny-gazowe.com/1555-700n

Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.