Skocz do zawartości

Czy to ktoś z forum taki wyjazd dokumentuje, filmuje


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Voku, te pasy co masz do naciągnięcia rolety/markizy to sa zwykłe transportowe czy jakiejś inne, ze specjalnym haczykiem pasującym do nóżek? Jaka długośc tych pasów jest wg Ciebie optymalna, żeby nadwyżka nie majtała się i nie sprawiała niepotrzebnego problemu? Mam taką samą lub podobna roletę co Ty ale na razie tylko raz ją rozłożyliśmy, testowo pod domem. Nie mam takich taśm a bez nich to chyba strach rozkładać roletę bo byle podmuch może ja poderwać.

P.S. Graty za drugi odcinek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Rozumiem, że należy mieć 2 takie pasy. A czy te pasy nie sa za długie, czy jednak warto mieć taką rezerwę. W opisie jest info o 6mb i u Ciebie widziałem spora nadwyżkę tego pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.04.2019 o 12:11, mirmar napisał:

Rozumiem, że należy mieć 2 takie pasy. A czy te pasy nie sa za długie, czy jednak warto mieć taką rezerwę. W opisie jest info o 6mb i u Ciebie widziałem spora nadwyżkę tego pasa.

Można by je uciąć ale nigdy nie wiadomo gdzie przyjdzie się rozstawiać dlatego zostawiłem. Jak kupujesz masz komplet 2 pasy. Następny wyjazd udostępniony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie: czy ktoś filmuje, nagrywa, zwał go jak zwał. Ja miałam dużo trudniej. Ale to była moja chęć, nikt mi nie kazał. Nasze wszystkie podróże były zapisywane w "dzienniczkach podróży". Ja już gdzieś tu na forum mówiłam o tym. Każdy dzień był opisywany. O tyle to lepsze było od filmu, że mogłam opisać nie tylko to co widziałam ale także to co czuliśmy. Emocji nie da się nagrać a opisać można. Były przeróżne momenty, dobre, złe i wręcz na pograniczu cudu. Jeździliśmy wiele lat, kupę krajów, masę miejsc. Często podróży towarzyszyło jakieś specjalne przesłanie. Ogólnie jechaliśmy w "siną dal". Do tych zapisków były zdjęcia. Dzisiaj mamy masę albumów ze zdjęciami. Zrobiony jest do tego katalog aby móc szybko znaleźć to czego się szuka. W zimowe wieczory często do nich zaglądamy i wspominamy. Wtedy /tzn.dawno temu..../ nie było takich możliwości jak dziś. Ale w piśmie nie mam problemów /dot.charakteru pisma/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pojawił się wątek o filmach na YouTube.Powyżej wrzuciłem mój filmik z ostatniego wypadu.Za dwa tygodnie wybieramy się w miesięczną podróż do Grecji,oczywiście będą kolejne filmiki z całej podróży,więc zapraszam do oglądania....Dodam że będę próbował nocować na dziko,jestem ciekaw czy to możliwe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda zasadniczo nie filmuję, ale będę musiał się zmierzyć z tematem wyprodukowania amatorskiego teledysku. Kręcenie z ręki niestety daje bardzo złe efekty, nawet jeśli kamera ma własny układ stabilizacyjny. Czy używacie jakichś mechanicznych stabilizatorów do kamer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam gibala FeuiYech 4 do kamer spprtowych. Chcesz to Ci polożycze, ale jak wrócę z wakacji

Mam też takiego taniego (około 200zł nówka na all...) gibala dwu osiowego do smartfona, nawet daje radę...

A jaką kamerą będziesz kręcił? W sensie masz czy będziesz kupował? Bo nowe kamerki typu gopro czy DJI mają świetną stabilizację wbudowaną.

Jedna uwaga. Teledysk kręcony w dzień/jasnych warunkach czy ciemno/klub itd?
Bo kamerki sportowe mogą w ciemnych pomieszczeniach średnio dać radę. Wtedy przydał by się aparat bardziej wypasiony i do niego gimbal, ale takowego nie posiadam.
Jak masz pytanka to śmiało. Też amator ale coś już nagrałem/zmontowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie kręcone lustrzanką, (a może nawet dwoma, jak się uda) w górach (na razie jeszcze nie znam lokalizacji, ale chyba Słowackie Tatry), jesienią, raczej na pewno w dzień, no być może będą jakieś wtrącenia nocne, ale to pewnie tylko jako wyjątek niż reguła. Na razie nic nie umiem, jedno co wiem, że potrzebuję jakiegoś stabilizatora albo kręcić wszystko ze statywu, bo takie ujęcia z ręki są za bardzo niestabilne ;) Widziałem u chińczyków oraz na allezgrodzie takie sporej wielkości stabilizatory o symbolu "S40" - można na nich posadzić aparat do 2kg, więc powinny się nadać? albo i nie? 

Zresztą najfajniej by było dorwać jakiegoś pasjonata, którego jara taka produkcja filmików i by pojechał z nami (zespołem) i ogarnął całość ;)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.