Skocz do zawartości

Mercedes GLK


Bighos

Rekomendowane odpowiedzi

zależy dokładnie jaka wersja (silnik, skrzynia) tak od 2000-2500DMC przyczepy i auto też dochodzi do 2500DMC. Auto może nie zbyt wielkie ale dość cieżki kawał klocka. Z dieslem 3.0 to on dobija do 2t masy własnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacekzoo napisał:

Ile to ma na haku? Kojarze że to dość małe auto

Na haku 2400, niewiem jeszcze jakie maksymalne obciazenie ale zakladam ze musi miec conajmniej 100kg przy tym uciagu. Masa wlasna 1745, DMC 2400.

Co ciekawe maxymalna masa zestawu 4900 ale jak na moja matematyke to ta liczba niema sensu.

2.2 diesel, 170KM, wydaje sie troche malo.

 

7 godzin temu, golob napisał:

zależy dokładnie jaka wersja (silnik, skrzynia) tak od 2000-2500DMC przyczepy i auto też dochodzi do 2500DMC. Auto może nie zbyt wielkie ale dość cieżki kawał klocka. Z dieslem 3.0 to on dobija do 2t masy własnej...

Silnik 2.2 diesel, skrzynia 7 biegow automat, moc 170KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, borek6 napisał:

Fajne auto, podobno dosc bezawaryjne. Czy wyda z przyczepą sprawdź tutaj: https://towcar.info/GB/

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Dzieki bardzo.

Sprawdzalem strone, niemoglem dotrzec do takiego GLK. Zrobilem test zestawienia z przyczepa DMC 1800, w tescie wszystko na pomaranczowo, ale juz z DMC 1700 zielono.

 

15 minut temu, Pjoter napisał:

Tylko wydaje.

Jak taki kurdupel moze mieć  2400 na haku ?

Tez jestem w szoku, ale ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bighos - Największy problem tego auta to bagażnik...a w zasadzie jego brak. To mnie powstrzymało przed zakupem GLK a potem jego następcy GLC.

Wszystko zależy ile masz szpeju na wyjazdy. To jedyny  mankament tego samochodu. Poza tym ma same zalety .

No i wyglądem jest mega oryginalny - jednym się podoba - innym nie. Ja jestem na tak.

Co najważniejsze - kolega ciąga tym konie więc i z budą 1,8 da rady. Ja Mitsu z silnikiem 2,0 lżejszym od GLK dawałem w miarę rady z budą 1,7   więc GLK też da bo ma większe możliwości i dużo mocniejszy silnik , lepszy napęd i bardzo dobry automat.

Nie zastanawiaj się . Jeśli zaakceptujesz brak bagażnika to będziesz zadowolony.

I jeszcze jedno  (mega ważne jeśli nie naj) - hak musisz mieć ori - wersja fabryczna. Nie wchodzi w rachubę montowanie czegoś przez Kaziów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bighos napisał:

Na haku 2400, niewiem jeszcze jakie maksymalne obciazenie ale zakladam ze musi miec conajmniej 100kg przy tym uciagu. Masa wlasna 1745, DMC 2400.

Co ciekawe maxymalna masa zestawu 4900 ale jak na moja matematyke to ta liczba niema sensu.

Mam w rodzinie GLC czyli nastepce GLK i jest tak samo, pisałem to juz kiedyś, to jest coś z polskimi przepisami (chyba - nie drążyłem) że DMC przyczepy nie dają większe niż DMC auta, choć homologacja producenta chyba tak daje - w tym u mnie jest DMC auta 2500, DMC przyczepy 2500, a DMC zestawu 5100 - czyli 100kg więcej, tak jak u Ciebie - ale jak mówie nie drążyłem tego i nie wiem dlaczego tak jest, auto nowe z salonu, wiec nic nie kombinowane.

6 godzin temu, Bighos napisał:

2.2 diesel, 170KM, wydaje sie troche malo. 

To jest bi-turbo. W GLC wlasnie jest bardzo podobny napęd. Moment 400Nm (w GLC skrzynia już 9b) - uwierz daje rade, choć nie jezdziłem nim z przyczepą 1800kg. Ale bym sie nie bał. Pozatym jak używka to można tam zrobić program.

 

5 godzin temu, Jarosław69 napisał:

Bighos - Największy problem tego auta to bagażnik...a w zasadzie jego brak. To mnie powstrzymało przed zakupem GLK a potem jego następcy GLC.

Dokładnie tak jest :)

5 godzin temu, Maras napisał:

Czy to ma napęd na cztery łapy ? 

Jak 4matic to naped 4x4, w praktyce bardzo mało ich nie ma 4x4 w GLK/GLC

 

4 godziny temu, borek6 napisał:

To jest na podwoziu klasy C z tego co wiem, można by rzec taka podwyższona klasa C emoji16.png

Wielkościowo (ilością miejsca w środku) tak, ale wykonaniem, konstrukcją techniczną, masywnością, wielkością tarcz, zacisków hamulcowych (tylne tarcze wentylowane), to jest konkretne auto bez porównania do innych SUVów klasy popularnej. Wyciszenie w kabinie jest takie, że Skoda Superb to jak wóz drabiniasty hałasuje ?. Za każdym razem jak nim jeżdzę (GLC) to gęba się cieszy, choć nie jest to jakis super sprinter, czy nie wiadomo co, ale całościowo po prostu bardzo przyjemne auto (może te 2 turbiny sprawiają że ten silnik jest elastyczny bardzo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, golob napisał:

Mam w rodzinie GLC czyli nastepce GLK i jest tak samo, pisałem to juz kiedyś, to jest coś z polskimi przepisami (chyba - nie drążyłem) że DMC przyczepy nie dają większe niż DMC auta, choć homologacja producenta chyba tak daje - w tym u mnie jest DMC auta 2500, DMC przyczepy 2500, a DMC zestawu 5100

Szkoda że u nas nie można wykorzystać tych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie GLK ale ja jezdze S212 a to napedowo to samo. tez 2.2 170 4matic. na haku 2100 mysle ze z powodu panoramicznego dachu? Przyczepe DMC1700 grubo dociazona do granic wagi lub lekko ja przekraczajac dosyc mocno czuc przy rozpedzaniu i na stacji paliw. Mysle ze GLK spali kolo 13-15l- moja to 250 szerokosci i to jest pewnie powod. Z hamowaniem nie ma najmniejszego problemu. Jak masz jakies pytania to smialo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.