Skocz do zawartości

Trpoical Island k/ Berlina


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam ochotę w dni świąteczne wybrać się do Tropical Island, jednak ceny noclegów dla 3 osób trochę zwalają z nóg, więc chętnie skorzystał bym z przyczepki, jedną noc jakoś przemęczę, może zna ktoś jakieś kempingi w okolicy czynne o tej porze roku, mile widziane jakiekolwiek informacje od osób które tam były, pozdrawiam.

 

http://www.tropical-islands.de/pl/goscie/informacje-dla-gosci/tresc-od-a-do-z.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten temacik:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1150&postdays=0&postorder=asc&highlight=tropical+island&start=60

 

swojego czasu na ich stronie była informacja o kwaterach prywatnych w okolicy za około 15 euronów :hehe: ale w tej chwili nie widzę tych info na stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę że temat jest martwy od dwóch lat to ja go lekko odświeżę garścią informacji, sezon letni się zbliża może się komuś przyda. Wstyd mi trochę opisywać wyjazd który odbył się w czasie zlotu w Sławie, ale cóż dzieciakom obiecałem atrakcje na majówkę także tak wyszło.

 

Droga: Kołbaskowo - Krausnick (Tropical Island)

 

Trasa bardzo dobra, bliżej samej tropikalnej wyspy bardzo dobrze oznakowana. Prędkość 80 - w porywach 90 bardzo boli na niemieckiem autobahnie :przytul: Ale cóż mus to mus.

 

Kemping Tropical Island

 

Kemping, podobnie jak sama kopuła, zlokalizowany na terenie byłego lotniska wojskowego. Dojazd bardzo dobrze oznaczony. Dojeżdżamy do recepcji, na której widnieje napis że "Check-In w Sklepie", wracamy 30 metrów pod sklep kempingowy (zlokalizowany w starym bunkrze lotniczym - super sprawa). W środku prze uprzejma Pani, szkoda tylko że ni w ząb po Angielsku nie mówi. Dobra, na migi wytłumaczyła mi gdzie mam się podpisać i co wpisać. Problem był kiedy zaczęła mi mówić coś o energii. Jak się później okaże było to dość istotne. Cena przyzwoita: Parcela 8 euro, osoba 6 euro, dziecko 3 euro.

 

Idę do zestawu żeby ulokować się na parceli, kabelki w ruch ... i zonk zapomniałem przejściówki do skrzynki elektrycznej. :D Na szczęście wyżej wspomniany sklepik jest bardzo dobrze zaopatrzony i przejściówkę taką można za jedyne 12 euro nabyć. Okej już szczęśliwy że mam wszystko, wpycham wtyczkę, a tu napięcia dalej brak. Naklejka w języku Niemieckim i Angielskim informuje mnie żebym wrzucił monetę i zrestartował urządzenie. Okej wpycham 1 euro, nie wchodzi, centy wchodzą ale wypadają. Prosty człowiek z Polski przyjechał i się nie zna myślę. Poprosiłem przemiłego sąsiada z Campera o pomoc, niestety on też ni w ząb po Angielsku. Zaciągnąwszy go prawie za rękę pod skrzynkę. Na migi i wspomagając się swoim ojczystym językiem poinformował mnie że "Tor kommt nacht waschen" czy jakoś tak. Dobrze domyślam się że pod prysznicem znajdę odpowiedź! Spacerek w dobrze mi znanym kierunku, czyli sklepu, po drodze mamy prysznice. Jak się okazało, znajduje się tam magiczna skrzyneczka do której wrzucamy 1 euro, w zamian otrzymujemy żetonik na 2 kwh. Hurra! Udało się działa na przyszłość będę wiedział, nauka chwilę trwała ale za to jaka satysfakcje! :przytul:

 

Sam kemping rewelacja! Znajduje się tam wszystko co potrzebne, toaleta chemiczna, miejsce do zmywania naczyń z dozownikami na płyn, kuchnia polowa, czyste łazieneczki. A nawet prysznic dla psów z osobnym wejściem. Sklep również bardzo dobrze zaopatrzony: płyny do kibelków, przejściówki, grill, zbiorniki, baniaki, jedzenie i piwko też oczywiście! :przytul:

 

Ludzi nie było zbyt wiele, parceli mają coś ponad setkę a było około 15 kamperów. Niemniej warto rezerwować wcześniej bo dostajemy wówczas 2 bilety wstępu na wyspę w cenie jednego. Tzn. wchodzimy jednego dnia, możemy wyjść i drugiego dnia za wejściówkę już nie płacimy.

 

 

Tropical Island

 

Kemping oddalony jest o około 1,5 km od wyspy. My jechaliśmy samochodem nie wiem czy można iść spacerkiem. Wszystko super oznakowane. Kopuła robi wrażenie z zewnątrz! Wchodzimy ludzi niewielu ale my byliśmy w piątek rano. Później przybywa coraz więcej ludzi, wieczorem robi się już wręcz ciasno ale to przecież zaczyna się weekend. Sama wyspa naprawdę pozytywnie dzieci mają się gdzie wyszaleć. A i dorosły nacieszy oczy wspaniałą przyrodą i nie tylko :niewiem:

 

Za wszystko płacimy chipem na zegarku także pieniądze zostawiamy w szafkach. Przydadzą się przy wyjściu, oj przydadzą :P My za dwójkę dorosłych i jedno pełno płatne dziecko i jedno malutkie (darmowe) zapłaciliśmy około 80 euro przy wyjściu również 80. Za jedzenie picie wejściówki do strefy saun i parku do zabaw dla dzieci Tropino.

 

Zdecydowanie polecam wyjazd, ale w miarę możliwości w tygodniu. Chyba że ktoś lubi nadmorski letni ścisk to może jechać zawsze.

 

Droga: Krausnick (Tropical Island) - Frankfurt Oder

 

Zrezygnowałem z autośki żeby zaoszczędzić parę kilometrów i zobaczyć tamte rejony z bliska. Po drodze cała masa kempingów i kamperparków gdzie stoją same Niemieckie kamperki.

 

Safari - Świerkocin

 

Zajechałem tu w drodze powrotnej do domku. Ludzi cała masa cena 35 zł od osoby. Na CB co chwile słychać "I ja zapłaciłem za to ponad 100 zł? Po chwili odpowiedź: A ja 140zł?" Było nie było, jak się jest w okolicy warto zajechać. Ciagnąc cycepe po safari wzbudzaliśmy nie mniejszą sensacje niż zwierzęta. Obsługa sugerowała żebym odpiął ale zapytałem tylko czy przyjadę, powiedzieli że tak. Patrząc na ścisk i lekki chaos organizacyjny na parkingu był to lepszy wybór. Po przejeździe który trwał około 30 minut nie żeby było tyle atrakcji, bardziej korek, skierowano nas na parking. Obsługa po raz kolejny chciała nas upychać na parkingu z osobówkami. Machnąłem ręką i pojechałem na pusty parking niby dla autobusów.

 

To tyle jak ktoś ma pytania to chętnie pomogę, myślę że trasa ciekawa i jak ktoś mieszka w Polsce zachodniej to warta uwagi na 2 - 3 dni. Był to nasz pierwszy samodzielny wyjazd zestawem. Obyło się bez problemów. No może poza lekką niewiedzą na temat obsługi skrzynek elektrycznych na żetony :P

 

 

Nasz zestaw a w tle kopuła

 

trop1.jpg

 

Leśny kemping Tropical - Island

 

trop2.jpg

 

Teepee do wynajęcia na kampie

 

trop3.jpg

 

Multi kompleks toaletowy

 

trop4.jpg

 

Wyspa Tropikalna - plaża

 

trop5.jpg

 

Wyspa Tropikalna - Laguna

 

trop6.jpg

 

Safari z przyczepą - Osioł

 

trop7.jpg

 

Safari z przyczepą - Konik

 

trop8.jpg

 

THE END

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja. Zastanawiam się nad odwiedzeniem tego miejsca! :D

 

BTW

 

Bardzo podoba mi się jakość Twoich zdjęć (zarówno tu i jak i naszych pojazdach). Mógłbyś zdradzić jakieś szczegóły sprzętu i czy to zdjęcia po jakiejś obróbce. Żeby nie zaśmiecać wątku możesz mi napisać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam właśnie niedawno wrócilismy z rodziną z Tropical Islands byliśmy na ich campingu, warunki rewelacyjne dojazd z campingu autobusem tropicalu niema potrzeby noszenia pieniędzy płacisz przy wyjeździe.Pozdrawiam i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę rzucę takie o to pytanie, czy wiecie jakie pierwotnie było przeznaczenie tej kopuły w której mieści się Tropical Island?

 

Kopuły to nie wiem, ale tam było lotnisko wojskowe, więc może coś z tym związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiono tam sterowce ;)

 

Również polecam to miejsce, ja byłem z rodzinką na jeden dzień jeszcze bez cepki ale kolejny wyjazd już wiem jak spędzę :) Dzięki za relację, nie miałem pojęcia że jest tam kemping :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tereny to byłych wojsk niemieckich są tam jeszcze hangary lotnicze a kamping jak wcześniej już pisałem rewelacyjny, rezerwację można zrobić w Polsce przez telefon lub e-mailem.

 

dokładam jeszcze zdjęcia do campingu.

post-7829-0-80134800-1312968535_thumb.jpg

post-7829-0-73386300-1312968755_thumb.jpg

post-7829-0-26277400-1312968774_thumb.jpg

post-7829-0-20383500-1312968796_thumb.jpg

Edytowane przez rafalk30 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiono tam sterowce ;)

 

Również polecam to miejsce, ja byłem z rodzinką na jeden dzień jeszcze bez cepki ale kolejny wyjazd już wiem jak spędzę :) Dzięki za relację, nie miałem pojęcia że jest tam kemping :)

 

 

 

Zgadza się, a dokładnie to planowano robić nowoczesne sterowce transportowe. Niestety z pierwszym egzemplarzem coś się stało (nie pamiętam dokładnie co) a na kolejne zabrakło kasy. Dokładne info można znaleźć TUTAJ. Nasi polscy inżynierowie też mieli swój wkład przy budowie tego hangaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Polecamy , byliśmy moją rodzinką już 3 krotnie. Córka jest tam w niebo wzięta jak bawi się w ciepłej wodzie i w małpim gaju. Jeździliśmy tam dwu krotnie samym samochodem , nocleg w aucie i na cały dzień zabawa. W wakacje 2011 pewnego piątkowego popołudnia (tak u nas się planuje wyjazdy) stwierdziliśmy że zaczepiamy camping i lecimy do tropikalnej. Pomysł jak zwykle rewelacyjny tylko że nie obyło się bez przygód. Zapomnieliśy aparatu na , a na trasie ze Starogardu do Chojnic ( tzw. BERLINKA) droga wyglądała jak po bombardowaniu i na kolejnej dziurze tak podbiło przyczepe że zerwało śruby mocujące przednią ściane do podłogi. Zaczeło padać ( pierwszy raz od kąd mamy nowy holownik) okazało się że wycieraczka nie zbiera wody tylko ją rozmazuje i jazda nie była możliwa. Nocleg w w pierwszym lepszym camingu ,ale nie było miejsc dla przyczep więc zaprakowano nas na drodze wyjazdowej z parkingu dla samochodów ponieważ obiecaliśmy że o 7 rano wyjedziemy. Nocleg , mozliwość postoju od 23 do 7 rano 50zł no ale się potargowalismy i w końcu stanęło na 20 zł. Dojechaliśmy do Gorzowa bo wiedziałem że jest tam CASTORAMA ( na pierwszym wyjeździe zaoptrzyliśmy sie w niezbędne rzeczy do podróży , ale to inne opowiadanie) . W Castoramie w niedziele kupilismy wkręty , wkrętarke i podkładki . Skręciliśmy przednią ściane (lepiej niż fabryka) i ruszyliśmy do tropikalnej wyspy. Po drodze przepuściliśmy sławne już w postach wyżej 140zł na SAFARI ŚWIERKOCIN ( po co to nam było , na campolu było za darmo) Oczywiscie poinformowałem obsługe że przyczepy nie odczepiam bo daje sobie z nią swietnie rade . Ale już teraz wiem ze pani nie chodziło o manewrowanie tylko o stado bawołów które nie zamierzało mnie przepuscić i odciskało swoje rogi w aluminiowym poszyciu naszej przyczepki i prawie urywając celownik (gwiazde) z maski naszego holownika . Jak dojechaliśmy już wieczorem w niedziele na caming TROPICAL ISLAND okazało się ze na camingu nie ma wolnych miejsc. Noc w przyczepie spędziliśmy na pakingu przed tropicalną wyspą oczywiscie nie bylismy sami tylko około dwadziescia innych zawiedzionych camperów które nie dostały się na camping . Docenilismy wtedy oświetlenie 12V które naprawiłem kilka dni przed wyjazdem. W poniedziałek rano zadzwoniłem na polską infolinie (czynna tylko pn-pt chyba od 8-20) i dowiedzieliśmy się ze można zarezerwować sobie miejsce ale za 2 tygodnie najszybciej. Spędzilismy dwie noce na parkingu i ruszylismy do Świebodzina ;) ale to inna historia.

 

 

Poleamy każdemu wyjazd do tropikalnej wyspy w tym roku bylismy 3 razy mamy nadzieje ze w przyszłym poprawimy ten wynik , bo nasza córka to chciała by tam zamieszkać na stałe.

post-8192-0-56463300-1322998481_thumb.jpg

post-8192-0-27609800-1322998607_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz ja trochę odświeżę temat

 

Ponieważ mimo wielkiej pokusy rajd majówkowy na Istrię u nas odpada, przymierzamy się rodzinnie do kilku dni w Tropical Island.

Mam na myśli konkretnie termin od 29.04 (niedziela) do 3.05 (czwartek) - dni wolne przez co możliwy mniejszy ruch w PL

 

http://www.tropical-...ds-camping.html

 

http://www.tropical-...rezerwacja.html

 

http://www.tropical-...an_PL_v1_10.pdf

 

http://www.tropical-...ing/serwis.html

 

Może ktoś by się pisał, może w kilka załóg byłoby weselej. Nasza załoga to 2 średniolatków, chłopak 16 i dziewucha 13.

 

Jako zwierzęta stadne esteśmy chętni i na rozrywkę na basenach i na after party na campingu :gitara::biwak::pub: jak i ewentualne wyskoki do Drezna, Poczdamu (spontan, wszystko się okaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bierzemy pod uwage ten wyjazd , lecz umawiać się będziemy wstanie dopiero pod koniec kwietnia. Chcielibyśmy skorzystać z 3 dni w tropikalnej i dwóch lub 3 nocy na campingu przy wyspie.

 

U nas córka prawie 3 latka

Edytowane przez MaciejXtrem (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by pojechać, ale ceny to tam strasznie podskoczyły w stosunku do zeszłego roku ( ok. 50%), plus drogie euro. Wyjazd w składzie 2+2 prawie dorosłe na dwa dni(jeden nocleg) to by chyba z 1500 zł wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by pojechać, ale ceny to tam strasznie podskoczyły w stosunku do zeszłego roku ( ok. 50%), plus drogie euro. Wyjazd w składzie 2+2 prawie dorosłe na dwa dni(jeden nocleg) to by chyba z 1500 zł wyszedł.

Aż tyle to chyba nie. Ale fakt że jest obecnie bardzo drogo.

Dorośli 2x 37,5 eur = 75 (to cena za bilet kombi razem z saunami. Lecz TI bez saun to grzech).

Potomki 2 x 24 eur = 48

Zostanie na noc na hali (na plaży) 4x 15 eur = 60

Razem 183 eur x 4,27 =781,41

Jak dodamy paliwo (z POZ) 240 zł to się zrobi 1020 zł.

To i tak cholernie drogo. I to przy byciu dziadem czyli jedzenie i picie "z torby" a nie kupione na miejscu.

Byłem w TI z 10 może więcej razy, ale obecnie cena faktycznie przeraża.

Oczywiście to wersja jednonocna bez budki.

 

Latem jest ten plus, że jak zatrzymamy się na kempingu, to za wejście na TI płacimy tylko raz, a kolejne dni w które mamy wykupiony kemp wchodzimy do hali za free.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.