Skocz do zawartości

Przedsionek - dach gumowany sciany z akrylu


roadwarrior23

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z pytaniem co sądzicie o przedsionkach z dachem gumowanym, ew. obustronnie gumowanym i ścianach z akrylu na wyjazdy urlopowe, czy to ma sens ? Podzielcie się swoją opinią, z góry serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to zależy jak chcesz użytkować przedsionek, jezeli postawisz przyczepe np. nad morzem czy mazurach na 1miesiac, 2msc. to ma sens ale jak np. na tydzień lub dwa to nie ma sensu bo dosc ze jest bardzo ciezki to jeszcze jak jest upał i nie ma deszczu to sie niezle nagrzewa i jest niezła sauna w środku... Też miałem taki dylemat ale Pani Beata bo od niej kupywałem przedsionek, od takiego pomysłu mnie odwiodła... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2019 o 19:58, roadwarrior23 napisał:

Zwracam się z pytaniem co sądzicie o przedsionkach z dachem gumowanym, ew. obustronnie gumowanym i ścianach z akrylu na wyjazdy urlopowe, czy to ma sens ? Podzielcie się swoją opinią, z góry serdecznie dziękuje.

Miałem kiedyś taki przedsionek w swojej pierwszej przyczepie 12 lat temu :D. Ogólnie nie wrócił bym do tego. Ciężki i słabo się układał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam cały gumowany przedsionek i nie zamieniłbym go na taki zwykły, a miałem już różne przedsionki.

W upał w każdym przedsionku jest sauna jeśli stoi się na słońcu, więc wiadomo że trzeba robić przeciąg, ja po prostu odpinam boczne ściany u góry i przewiew zawsze jest. W gumowanym  przedsionku jest dach nie przepuszczający światła więc wydaje mi się że słońce tak bardzo nie grzeje bo nie wchodzi do środka tylko nagrzewa się materiał tak jak w każdym innym. Jeśli w dzień zasłonię okna przedsionka to mam ciemno jak w d....,  w niektórych sytuacjach się to przydaje. A w nocy jak zasłonię okna nie widać żadnego światła z przedsionka pomimo że w przedsionku świecą się dwie żarówki po 800 lumenów. Poza tym taki przedsionek trzyma dobrze temperaturę, np. w chłodne wieczory po nagrzaniu w przedsionku ciepełko utrzymuje się dłużej niż zwykłym a w upał analogicznie odwrotnie - po schłodzeniu dłużej trzema chłód. Ponadto taki przedsionek jest dużo trwalszy. Jedyna wada to ciężar i rozmiar przedsionka, niestety coś za coś.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze ,że jesteś zadowolony co nie oznacza ,ze innym taki klimat odpowiada. Jak ta guma się nagrzeje od słońca to nie ma bata .że pod nią temp. wewnątrz pod tym sufitem jest o wiele wiele wyższa od "nie gumowanego" przedsionka. 

 Jeden lubi ceratę a drugi np. gore-tex :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jakoś nie śmierdzi, nagrzewa się jak każdy inny, ile ludzi tyle opinii. 

Czy wszyscy wypowiadający się w temacie mają/mieli taki przedsionek? 

Ja wcześniej miałem 2 zwykle tekstylne przedsionki a obecnie mam gumowany o szerokości 3m, mam porównanie i wiem co piszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie mam takie, mój dach jest gumowany, a boki są z akrylu, górna część boków ma okna z moskitiery a dolna część okna jest „przeszklona” taką folią. Odnoszę wrażenie że dach na środku jest lużny i jak wieje wiatr to strasznie mi nim trzepie, a okna w bokach zrobiły się węższe, i jak mam zamknięte osłony ceratowym okien to na wysokości moskitiery są ok a na wysokości folii są wężem i osłona jest pofałdowana. Mieliście z tym problem? Jak zachowują się wasze przedsionki na wietrze i czy szarpie wam budą jak mocno wieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.