Skocz do zawartości

Ogrzewanie trumatic 230V, przewody


jarek8114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Jestem na pierwszym wyjeździe z moją przyczepą. 

Po podłączeniu zasilania 230v pojawił się pierwszy problem. 

Lodówka praktycznie nie chłodzi ale chodzi mi głównie o ogrzewanie trumatic u którego działa nawiew z chłodnym powietrzem ale nie grzeje i słychać jakieś brzęczenie po jego włączeniu. Poprzedni właściciel chyba coś kombinował.

Niestety nie wiem czy kable są dobrze podłączone, bo wszystko idzie pod 12V. Tak ma być?

Proszę zobaczyć zdjęcia.

F6AED1B8-3E9A-4A51-B295-93B47EF47B83.jpeg

D56DBA39-36CB-48E4-AD20-371646C52045.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na pierwszym zdjęciu masz dmuchawę i te dwa zaciski to jest zasilanie a ta druga wtyczka do do regulacji obrotów dmuchawy regulator znajduje się przeważnie na obudowie pieca.

Na widocznych przewodach powinno być 12V DC ale jak piszesz że wentylator działa to trzeba uruchomić piec na gazie lub jak posiadasz truma ultra head odpowiednio grzałki załączyć innym sterownikiem. Wentylator służy tylko do transportu powietrza  ogrzanego bądź nie. Jak uruchomisz piec na gazie to nie musisz załączać wentylatora może grzać promiennikowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spiderski39 napisał:

W lodówce warto wymontować drzwiczki od zamrażalnika, będzie chłodniej w całej lodówce.

Dzięki za radę, bardzo dobry pomysł. Na allegro widziałem nowe grzałki do lodówki za 99zl, ale nie wiem czy wymiana grzałki załatwi sprawę. Wszystkie lodówki w przyczepach tak słabo chłodzą? U mnie temp. w lodówce jest w granicach 10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spiderski39 napisał:

W lodówce warto wymontować drzwiczki od zamrażalnika, będzie chłodniej w całej lodówce.

Dzięki za radę, bardzo dobry pomysł. Na allegro widziałem nowe grzałki do lodówki za 99zl, ale nie wiem czy wymiana grzałki załatwi sprawę. Wszystkie lodówki w przyczepach tak słabo chłodzą? U mnie temp. w lodówce jest w granicach 10 stopni.

4 godziny temu, beloryb napisał:

Witam na pierwszym zdjęciu masz dmuchawę i te dwa zaciski to jest zasilanie a ta druga wtyczka do do regulacji obrotów dmuchawy regulator znajduje się przeważnie na obudowie pieca.

Na widocznych przewodach powinno być 12V DC ale jak piszesz że wentylator działa to trzeba uruchomić piec na gazie lub jak posiadasz truma ultra head odpowiednio grzałki załączyć innym sterownikiem. Wentylator służy tylko do transportu powietrza  ogrzanego bądź nie. Jak uruchomisz piec na gazie to nie musisz załączać wentylatora może grzać promiennikowo .

Witam, 

Sprzedawca powiedział mi, źe ogrzewanie działa na 230v i na gaz. Mój piecyk chyba nie posiada ,, ultra head” mogę się mylić. Proszę zobacz załączone zdjęcia mojego ogrzewania. Po lewej stronie jest prawdopodobnie tylko nawiew, po prawej powinno być ogrzewanie gazowe. Zgadza się? 

403D7A82-2ED1-4105-BDE4-49B0927B70CD.jpeg

A8DA707C-AAB9-4061-A95D-BDC360E51BE4.jpeg

C202806C-93DC-4C57-9C90-D2593DA22035.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beloryb napisał:

TrumaUltraheatControlmusisz poszukać coś takiego na ścianie w przyczepe 

Widocznie mam tylko ogrzewanie gazowe bez elektrycznego. Nie mam takiego włącznika. 

Dzieki za pomoc :)

Jeszcze nie odpalałem ogrzewania gazowego oraz kuchenki. Możecie mi proszę napisać jak mogę sprawdzić cała instalacje gazową samodzielnie bez żadnego serwisu?

Zakupiłem preparat do sprawdzenia szczelności instalacji. Istnieje jeszcze jakiś inny sposób w który mogę sprawdzić czy wszystko jest szczelne? 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2019 o 12:41, jarek8114 napisał:

Na allegro widziałem nowe grzałki do lodówki za 99zl, ale nie wiem czy wymiana grzałki załatwi sprawę.

Jeśli lodówka pracuje na grzałce, to oznacza, ze grzałka jest sprawna i wymiana na nową nie zmieni sytuacji. Co innego, gdyby lodówka w ogóle nie działała, to wtedy grzałka mogłaby wymagać wymiany, ale i to dopiero po jej pomiarach.

Poczytaj tematy o lodówkach, jest w nich naprawdę dużo informacji.

Koniecznie zrób porządek z tymi przewodami i konektorami, jeśli nie chcesz mieć kiedyś kłopotów z instalacją, czy pożarem!!!

1.jpg.36280faef519efce2dc8bb1ae26e2ef1.jpg

Jeśli nie masz 16 A zabezpieczeń w skrzynce bezpieczników głównych, to raczej nie szukaj "Ultrahead", bo go nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2019 o 03:49, Kristofer napisał:

Jeśli lodówka pracuje na grzałce, to oznacza, ze grzałka jest sprawna i wymiana na nową nie zmieni sytuacji. Co innego, gdyby lodówka w ogóle nie działała, to wtedy grzałka mogłaby wymagać wymiany, ale i to dopiero po jej pomiarach.

Poczytaj tematy o lodówkach, jest w nich naprawdę dużo informacji.

Koniecznie zrób porządek z tymi przewodami i konektorami, jeśli nie chcesz mieć kiedyś kłopotów z instalacją, czy pożarem!!!

1.jpg.36280faef519efce2dc8bb1ae26e2ef1.jpg

Jeśli nie masz 16 A zabezpieczeń w skrzynce bezpieczników głównych, to raczej nie szukaj "Ultrahead", bo go nie będzie.

Dzięki za dobre oko, dziś zrobię porządek z przewodami.

Chciałbym się dostać do przewdów lodówki 12v, tak abym miał zasilanie po podłączeniu auta. Możecie mi proszę napisać co mam dokładnie rozebrać abym mógł się dostać do kabli?

Rozebrałem całą prawą stronę (szafki boczne), ale tam są tylko kable od 230v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lodówce warto wymontować drzwiczki od zamrażalnika, będzie chłodniej w całej lodówce.
Doskonały patent, ale ponieważ mam dużą lodówkę z oddzielnym zamrażalnikiem właśnie pomyślałem że jak wymontuje drzwi zamrażalnika to będę miał klime


Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.