Skocz do zawartości

Do Kalwarii Zebrzydowskiej na Wielki Piątek


janekorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W Wielki Czwartek wieczorem z synem pojechalem do Kalwarii Zebrzydowskiej aby w Piątek rano wziąć udział w drodze krzyżowej. Na miejscu byliśmy o północy i zaparkowaliśmy na parkingu tarasowym dla osobówek. Zestawu nie rozpinałem.  Na parkingu dla autobusów nie chciałem stawać bo dwie osoby ( ja i syn) zajelibysmy miejsce gdzie moglby stanąć autobus z 45 osobami. Kilka kamperów i 1 niewiadówka jednak tam staly.  Rano zesmy wstali kolo 6.30, zjedli sniadanie i kolo 8.00 ruszylismy za ludzmi na drogę krzyzową. 5 godzin trwala wraz z liturgią slowa   syn dzielnie to znosil,  nie marudził.  Ludzi było bardzo dużo. Ciesze się   że udało nam się pojechać.  Poniżej trochę fotek 

DSC_0049.JPG

DSC_0053.JPG

DSC_0080.JPG

DSC_0061.JPG

DSC_0063.JPG

DSC_0067.JPG

DSC_0068.JPG

DSC_0083.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karawan to może nie :)  ale przyczepę czy kampera - spoko nie taka tragedia, zerknij sobie na foty  jak stały budy i kampery na Pielgrzymce karawaningowej w Częstochowie
Zauważ tez w jakim celu Kolega jechał do Kalwarii - to trochę inna sprawa niż wyjazd na kemping gdzie oczekujesz luzu i swobody.
Nawet nie okresie Wielkiego Postu i Drogi Krzyżowej ale również w roku w Kalwarii na Dróżkach i pod Klasztorem bywa ciasno a niestety brak jest tu kempingów wiec jeśli przyjeżdża się tu z budą czy kamperem trzeba się niestety liczyć z koczowaniem na parkingu ale przecież rozumując w kategoriach pielgrzymowania nie ma w tym nic złego ani dziwnego.
Misterium Meki Pańskiej w Kalwarii  - nie tylko w aspekcie wiary robi wrażenie, odgrywa je ok 70 osób i są to amatorzy nie artyści zawodowi - naprawdę warto w nim uczestniczyć lub nawet tylko zobaczyć.

Dzisiaj w Kalwarii jest i tak już dużo  lepiej z parkingami, Kalwarie i okolice znam hmmmm....  sporo sporo lat,  po Klasztornej Górze łaziłem jeszcze jak mieszkał na niej Pustelnik który schodził tylko na zimę do Klasztoru - obecnie rzadziej tam już bywam bowiem pewna pani spod Kalwarii w ślad za pewnym smokiem przeniosła się bliżej Krakowa :)  

Zapasowa miejscówka w Kalwarii  (zwykle luźna) nieco oddalona od Klasztoru ale w sumie blisko: wylot w kierunku Zebrzydowic duży parking przy stadionie Kalwarianki  49.870922, 19.679981 - pod Klasztor jest ok 1,5km z buta 

Tak jeszcze OT - a propos Kalwarii i Klasztoru  - warto również przyjechać tu w okresie Świąt Bożego Narodzenia  - Wielka Szopka ruchoma z płynącym strumieniem, muzyka, grą świateł i ruchomymi postaciami w Klasztorze  - naprawdę coś pięknego :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevin, ten parking nie jest taki najgorszy , tylko droga wjazdowa mogłaby być ciut lepsza, a wyjazdowa to jest tragedia. Wykonali odwodnienie z betonowych korytek i gdybym chciał przez nie przejechać to pewnie zachaczyłbym stopką przy dyszlu o podłoże lub nawet hakiem bym charował. Dlatego wolałem poczekać aż się zrobi luźniej i wyjechać tą samą drogą , którą zjechałem na dół.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.