Skocz do zawartości

Stolik podczas jazdy


poziom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przede wszystkim podczas holowania przyczepy należy zadbać o jak najniższe położenie środka ciężkości, a co za tym idzie wszystkie ciężkie rzeczy układamy jak najniżej, m.in. własnie stolik.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robus napisał:

Przede wszystkim podczas holowania przyczepy należy zadbać o jak najniższe położenie środka ciężkości, a co za tym idzie wszystkie ciężkie rzeczy układamy jak najniżej, m.in. własnie stolik.?

A ile ten stolik waży że ma takie znaczenie :puk: ja rozumiem jedzenie, woda czy inne rzeczy, ale stolik ?

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Cezarr napisał:

A ile ten stolik waży że ma takie znaczenie :puk: ja rozumiem jedzenie, woda czy inne rzeczy, ale stolik ?

A znasz takie powiedzenie, "ziarnko do ziarnka...", a poza tym, to weź pod uwage, że blat stolika jest zazwyczaj cięższy niż jego nogi i warto taki stolik złożyć na czas jazdy choćby po to, żeby stał stabilnie na podłodze, a nie latał po całej przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ożywioną dyskusję :).

Bardziej niż waga,mój jest lekki raczej,zastanawia mnie czy podczas jazdy nie uszkodzi się ścianka,do której montuje się ten stolik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Robus napisał:

A znasz takie powiedzenie, "ziarnko do ziarnka...", a poza tym, to weź pod uwage, że blat stolika jest zazwyczaj cięższy niż jego nogi i warto taki stolik złożyć na czas jazdy choćby po to, żeby stał stabilnie na podłodze, a nie latał po całej przyczepie.

Znam to powiedzenie, ale nie można popadać w skrajność ja też czasami mam złożony ale tylko dlatego że nie składam łóżka jak jedziemy we dwoje
w innych przypadkach stolik jest w normalnej pozycji bo tak jest zaprojektowany aby podczas jazdy się nie przemieszczał, to co Ty piszesz to uważam
raczej jako tako żarcik, bo stolik w pozycji złożonej nie jest całkowicie  na ziemi, a podniesiony jest może metr wyżej i nie opowiadaj mi bzdur za przeproszeniem
że ma to wpływ na jazdę. Większy wpływ na jazdę będzie wtedy gdy będzie za bardzo obciążony przód lub tył przyczepy a nie rozłożony stolik, jeżdżę z przyczepą
nie dużo bo od 2001r ale na to bym po prostu nie wpadł chyba nigdy że stolik może mieć wpływ na holowanie przyczepy kempingowej.
Jeżeli chcesz nisko środek ciężkości tu ubrań nie wkładaj do szafek, jedzenie i napoje na ziemi jak inne rzeczy, stolik zostaw w spokoju, chyba że masz rozłożone spanie.
Wesołych Świąt ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz takie powiedzenie, "ziarnko do ziarnka...", a poza tym, to weź pod uwage, że blat stolika jest zazwyczaj cięższy niż jego nogi i warto taki stolik złożyć na czas jazdy choćby po to, żeby stał stabilnie na podłodze, a nie latał po całej przyczepie.
Ja mam najczesciej złożony, ale zdarzyło mi się mieć nie złożony. A co do blatów, to jest to sandwich więc są lekkie umnie nawet lżejsze od stelaża nóg.


Taki mam0420ee84ec9a6a6f9a3ab02de0a0175b.jpg

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze składałem stolik. 

W poprzedniej Hobbystce stał na dwóch nogach i mimo tego na ostrych zakrętach lubił się kiwać (raz mi się przewrócić).

W obecnym Knausie stolik stoi na tzw. stopie słonia (jedna noga), więc tym bardziej musi być na czas jazdy obniżany by nie fiknął koziołka, czy to przy hamowaniu, czy też na ostrym zakręcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, poziom napisał:

czy podczas jazdy nie uszkodzi się ścianka,do której montuje się ten stolik 

Mam stoliki  jak w większości starszych przyczep mocowane szyna na ścianie +noga,  taki stolik po prostu zawsze będzie skakał na dziurach drogi  a noga będzie dziubać podłogę - wynika to z jego konstrukcji  wiec składam. Robie to analogicznie jak do spania  wrzucam materace i pościel i jest spoko.

Nie przesadzałbym  z tym środkiem ciężkość, jeśli stolik nie jest mocowany do podłogi to pasuje go złożyć bo przy ostrym kręceniu lub hamowaniu lata  po budzie i uszkadza siebie i inne graty 
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.