Skocz do zawartości

Problem z alarmem IDM-3


psychodelik442

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pacjent swift corniche 1998r i parę pyt 1f642.png:)
1. Gdzie znajduje się syrena alarmu???
2. Czy jest jakieś inne źródło zasilania potrzymania (akumulator dodatkowy) i gdzie może się znajdować?
3. Czy zasilacz musi być cały czas podłączony?? i jakie ma parametry??

DSC_1334.JPG

DSC_1335.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

1) W dolnej części tej czarnej skrzynki, powinien być otwór o kilkucentymetrowej średnicy. Wewnątrz obudowy, znajduje się w tym miejscu syrenka piezoelektryczna. Skrzynkę przykręca się do podłogi, która musi mieć w tym samym miejscu wywiercony otwór (zasłonięty od spodu jedynie plastikową siatką). Dźwięk wydostaje się przez wspomniane otwory pod podłogę przyczepy, na zewnątrz.

2) Jest wewnątrz skrzynki akumulator o poj. ok. 1,2 Ah Niestety, aby się do niego dostać, trzeba roznitować obudowę. Jeśli przyczepa stała bardzo długo (ponad 7 - 8 m-cy) bez zasilania zewnętrznego, a akumulator przyczepy był również wyjęty lub rozładowany, to z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że accu alarmu jest całkowicie rozładowany lub nawet zniszczony.

Wychodziły dwie wersje: w jednej, akumulatorek alarmu trzeba było doładowywać okresowo zewnętrzną, dedykowaną ładowarką (współosiowe gniazdko były umieszczone na panelu sterującym alarmem), w wersji drugiej, accu alarmu był doładowywany z instalacji przyczepy. Z tego, co widzę na fotkach, masz chyba tą drugą wersję. Jednocześnie widzę też współosiowe gniazdko na obudowie alarmu, które najprawdopodobniej może też służyć do doładowania akumulatorka :hmm: Jeśli alarm nie działa, to możesz na razie bez rozbierania, sprawdzić na tym gniazdku, czy jest jakiekolwiek napięcie. Jeśli nie ma, to albo gniazdko jest jednak z innym przeznaczeniem, albo accu jest już zniszczony. To wymusi roznitowanie obudowy i wymianę akumulatorka na nowy (koszt kilkadziesiąt zł.). Można go ładować dowolną ładowarką procesorową, choćby którąś z tych.

3) Nie musi. W pełni naładowany accu alarmu i oczywiście nowy, powinien wytrzymać kilka miesięcy w stanie czuwania. Wynika z tego, że trzeba go co jakiś czas doładowywać, albo włączać na godzinę, dwie, zasilanie przyczepy z ~230 V (pod warunkiem, że upewnisz się, iż Twoja wersja alarmu jest doładowywana z głównej inst. "12 V" przyczepy). Główny zasilacz przyczepy powinien dawać nap. min. ok. 13,8 V, a prąd 12 A. Zalecany akumulator do przyczepy nie powinien mieć mniejszej pojemności od ok. 45 Ah

PS

Mam nadzieję, że zwróciłeś uwagę na zalecenia widoczne na naklejce widocznej na obudowie alarmu, zanim powyciągałeś te wszystkie wtyczki :hmm: Przed ich wyjęciem z gniazd / włożeniem itd., zasilanie przyczepy powinno być całkowicie wyłączone (~230 V oraz 12 V z akumulatora).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za odpowiedź tak otwór znajduje się pod sama skrzynka przyczepa stała ale jest podłączona do 230v z przetwornicy wiec powinno lądować chyba ze tak jak wspomniałeś może już akumulatorek być kaput :) przyczepę kupowałem w tamtym roku to panel alarmu działał bo coś tam się świeciło ale się dokładnie nie wgłębiałem bo pracowałem nad innymi rzeczami :) i po jakim czasie chcialem właśnie opanować ten alarm i już nie działa a co do samego odłączenia skrzynki zasilanie było wyłączone :)

nic innego mi nie zostaje jak dostać się do skrzynki i sprawdzić aku na dniach to opanuje i się podzielę a co do gniazda to tylko jest w skrzynce na panelu alarmu nic nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich - to moj pierwszy post!

Mam podobny problem z alarmem. Mam na obudowie alarmu gniazdko takie jak na powyzszym zdjeciu. Nie posiadam oryginalnej ladowarki.Czy wewnetrzny akumulatorek moge podladowac ladowarka Ctek mxs 5.0? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.