Skocz do zawartości

Dethleffs c'joy 390 qsh


BDG81

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy mają cepki, mam i ja ?. Wreszcie odebrana z CC Kutno.

Pierwsze wrażenia? Prowadzi się bardzo stabilnie. Jest wąska (212 cm), więc idzie prawie śladem samochodu. Na autostradzie przy licznikowym 90 km/h średnie spalanie benzyny (dystans ok. 150 km) wyniosło 11,1 l/100 km. W czasie jazdy ze skrzynią DSG korzystałem z ręcznej zmiany biegów; skrzynia za bardzo chce jechać na jak najwyższym biegu, co nie zawsze w mojej ocenie jest odpowiednie.

Narazie zaparkowana i czeka do majówki.

57333523_323318151663775_3338471112743845888_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, gratulacje, daj więcej zdjęć ze środka w wolnej chwili. Jakie masy masz? Fajna opcja na jakieś objazdówki i bardziej mobilne podróżowanie.  Moja eriba ma podobnie 220cm i wygodnie się jeździ z taką szerokością (choć sam się zastanawiam czy do 230cm jest to zauważalna różnica). Spalanie też niezłe, mój Superb z TDI DSG spaliłby w takiej jeździe 10,5-11, więc bardzo podobnie. Zmieniam na TSI więc zobaczymy jak to będzie, ale Twój wynik bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, golob napisał:

Fajna, gratulacje, daj więcej zdjęć ze środka w wolnej chwili. Jakie masy masz? Fajna opcja na jakieś objazdówki i bardziej mobilne podróżowanie.  Moja eriba ma podobnie 220cm i wygodnie się jeździ z taką szerokością (choć sam się zastanawiam czy do 230cm jest to zauważalna różnica). Spalanie też niezłe, mój Superb z TDI DSG spaliłby w takiej jeździe 10,5-11, więc bardzo podobnie. Zmieniam na TSI więc zobaczymy jak to będzie, ale Twój wynik bardzo fajny.

Fotki podeślę później. DMC Passata to 2080 kg, a DMC c'joya to 1100 kg. Kupiona rzeczywiście na objazdówki (na dach wejdzie jeszcze kajak?). 

4 minuty temu, adamdiver napisał:

Gratulacje, gdzie na majówkę?

Majówka na Litwie - kempingi w okolicach Kłajpedy i Wilna. Przed dużą wyprawą latem muszę ją gdzieś przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BDG81 napisał:

Majówka na Litwie - kempingi w okolicach Kłajpedy i Wilna. Przed dużą wyprawą latem muszę ją gdzieś przetestować.

Fajny kierunek, mnie tam jeszcze z przyczepką nie było ;) Za to byłem na motocyklu w Wilnie i mi ukradli bagaż, także trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 20:31, BDG81 napisał:

Wszyscy mają cepki, mam i ja ?. Wreszcie odebrana z CC Kutno.

Pierwsze wrażenia? Prowadzi się bardzo stabilnie. Jest wąska (212 cm), więc idzie prawie śladem samochodu. Na autostradzie przy licznikowym 90 km/h średnie spalanie benzyny (dystans ok. 150 km) wyniosło 11,1 l/100 km. W czasie jazdy ze skrzynią DSG korzystałem z ręcznej zmiany biegów; skrzynia za bardzo chce jechać na jak najwyższym biegu, co nie zawsze w mojej ocenie jest odpowiednie.

Narazie zaparkowana i czeka do majówki.

57333523_323318151663775_3338471112743845888_n.jpg

Super Gratuluje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majówka na Litwie - kempingi w okolicach Kłajpedy i Wilna. Przed dużą wyprawą latem muszę ją gdzieś przetestować.
To czekam jakie wrażenia i jakie miejsca odwiedziłes. Wybieram się za rok.

Świetnie się prezentuje, gratulacje

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miloszb napisał:

To czekam jakie wrażenia i jakie miejsca odwiedziłes. Wybieram się za rok.

Świetnie się prezentuje, gratulacje

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki! Mam tylko nadzieję, że pogoda dopisze, bo jak narazie zapowiadają deszcze na północy. W odwodzie jest Szwajcaria Saksońska z wypadem do Pilzna ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gorskigb napisał:

Widziałem w innym wątku, że zastanawiałeś się nad Knaus Travlino. Czy możesz podzielić się informacją z jakiego powodu zdecydowałeś się jednak na C'Joy?

Założenie było takie, że kupujemy przyczepę do objazdówek. Przede wszystkim jak najlżejszą. Po dwóch targach w Düsseldorfie wybór padł na Knausa  Travelino. Cena niemała, bo ok. 90.000 zł, ale waga 650 kg na pusto.

Już po zamówieniu dotarła do mnie wiadomość, że Knaus coś zmienia w Travelino. Podłubałem, poszukałem, skontaktowałem się z dealerem, który tez się zdziwił. Okazało się, że Knaus wprowadził zmiany konstrukcyjne i podniósł wagę o 100 kg, tj. do 750 kg na pusto.

C’joy ważył ok 860 kg na pusto, ale przy tym był tańszy od Travelino o 30.000 zł. Czy 100 kg jest warte 30.000 zł? Dla mnie nie, bo wiem ile razy i dokąd można za to wyjechać.

Cofnąłem zamówienie na Travelino i mam c’joya. Może nie jest tak nowoczesny i ekstrawagancki, ale spełnia moje kryteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 17:33, miloszb napisał:

To czekam jakie wrażenia i jakie miejsca odwiedziłes. Wybieram się za rok.

Świetnie się prezentuje, gratulacje

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
 

Krotki opis kempingu pod Wilnem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.