Skocz do zawartości

Oczekiwania a kasa


górol

Rekomendowane odpowiedzi

Ta z "oto" ewidentnie po pewnej nacji tłumnie odwiedzającej kempingi. Brak tylko folii na kanapie i stolikach a z "francuza" zabrali całość (z folią) 


Miałem opcje przyciągnięcia cygana z Francji na początku roku. Teraz żałuję. Bo była w fabrycznym stanie bez śladu użytkowania. Czteroletnia. W sumie to mogłem domontować hak i zaryzykować mandaty po drodze.
Fakt że cygany sprowadzane to zazwyczaj złomy rozkradzione. Na miejscu można znaleźć naprawdę super towar praktycznie bez wad (poza brakiem kibelka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

15 godzin temu, Kristofer napisał:

Witam!
Może jeszcze nie wszystkim, ale znana prawda jest taka, że dla przyczep kempingowych, rocznik ma trzeciorzędne znaczenie.
W przeciwieństwie do samochodu, przyczepa na ogół jest użytkowana miesiąc, może dwa w roku, a potem cały czas stoi. Sposobów eksploatacji jest wiele, ale jeżeli w czasie użytkowania jest ogólnie szanowana, to jej stan praktycznie niewiele się zmienia. Na dodatek, gdy przyczepa stoi nieużytkowana, wiele osób trzyma ją pod jakąś wiatą lub nawet garażuje w zamkniętym pomieszczeniu i w odpowiednich warunkach. Nietrudno się domyślić, jaki wpływ na ogólny stan przyczepy po wielu latach, ma takie postępowanie, a co za tym idzie, również na jej cenę odsprzedaży. Liczy się przede wszystkim stan zachowania przyczepy oraz to, w co jest wyposażona. Nierzadko są to bardzo kosztowne i skomplikowane w instalowaniu sprzęty. Poza tym, starsze i nienagannie utrzymane przyczepy, pod względem trwałości i jakości materiałów są jednak wyżej oceniane przez osoby rozeznane w temacie, niż podobne wersje z teraźniejszej produkcji. Aby to zauważyć, wystarczy spojrzeć na sensowne pod względem stanu, oferty zagraniczne. Na polskim rynku, te same wersje i roczniki przyczep, dziwnym trafem często mają bardzo atrakcyjne ceny, więc warto zdawać sobie sprawę, że z czegoś to musi wynikać. Na pewno, nie z filantropii sprzedających. Mając do dyspozycji jakąś określoną kwotę pieniędzy, trzeba w pierwszej kolejności zwracać uwagę na stan przyczepy, a gdy ten jest odpowiedni, na jej ewentualne wyposażenie. Rocznik, a nawet marka, to ostatnie sprawy, które powinny mieć decydujące znaczenie.
IMHO

PS

Jeśli ma to być pierwsza przyczepa i udana przygoda z karawaningiem, to staraj się nie zaczynać jej od wątpliwej jakości, drogich remontów :nono:

Nic dodać nic ująć. ? 

A co myślicie na temat tych dwóch

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-easy-de-luxe-400-hobby-de-luxe-easy-400-2004-rok-mover-isabella-ventura-ID6BHfyL.html#1335bd3077

https://center-camp.pl/pl/p/PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-LMC-DOMINANT-400/4594

Edytowane przez górol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kristofer napisał:

Na dodatek, gdy przyczepa stoi nieużytkowana, wiele osób trzyma ją pod jakąś wiatą lub nawet garażuje w zamkniętym pomieszczeniu i w odpowiednich warunkach.

Rzekłbym ze właśnie sposób postoju i  sposób zimowania ma duży wpływ na stan przyczepy, wnikanie wody w parciejące uszczelnienia  i mrozik robi swoje.
Śmiałbym twierdzić że buda zgnije mniej dużo jeżdżąc niż stojąc.
Przecież to właśnie wilgoć i gnicie jest największym wrogiem, na kampie uzywana buda jest wietrzona i schnie, układ jezdny zużywający się podczas jazdy stosunkowo łatwo ogarnąć a remoncik zgnilizny jest dużo gorszy.

Apropos kibelkowych i językowych dylematów
Kibelkowo - każdy wybiera co mu pasi,  nie miałem nie bolało bo na wczesnym etapie byłem  "pod szmatą chowany" włóczyłem się z namiotem i namiotówką, teraz jak już w budzie jest mini łazienka to się przyzwyczaiłem i krzywda mi zwłaszcza przed spaniem w majtkach do kempingowego kibla lecieć. 
Włóczę się obecnie 41-letnią budą ale umywalka i kibelek choć nie kaseta ale  musi być :)
Językowo - Luzik Pany - Synek z czarnego Ślaska i Gazdo spod samiuśkich Tater - przecież każdy w swojej budzie królem czy ma tron czy nie :) a jak się dogadać trudno to wbijajcie do mnie na ogród z budami bo i z Zakopianki i z A4 blisko a  ja choć ceper/gorol jestem to tak trochę i po śląsku i po góralsku kumam  to będę tłumaczył - weźmiem jeszcze trochę jakiejś wody rozmownej i będzie całkiem git językowo - no chyba że po nadmiarze wody rozmownej ja zacznę kaszebić  :)  

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, górol napisał:

Rzućcie proszę fachowym okiem i powiedzcie co wam na myśl przychodzi.

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-dethleffs-beduin-eh3-dmc-1300k-CID5-IDwIckz.html#a62be37ac6

Ona jest fajna, ale niestety papiery  - przynajmniej jesienią- były na nieznanego Duńczyka ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Irek S napisał:

Pekają przednie ściany ja bym odpuscił

To fakt, przekleństwem w tych przyczepach jest ściana przednia z tworzywa, pękająca przy listwach. W tym układzie tym bardziej może to występować, bo w przedniej części cepy nie ma żadnej zabudowy (pionowych ścianek) stężającej konstrukcję cepy w przedniej części giętej dodatkowo przez dyszel (oj, pracuje toto podczas jazdy), i wszystkie naprężenia kumulują się na ścianie z tworzywa, która prędzej czy później się podda.  

Poza tym "szczegółem", fajny układ (prysznic), chociaż nie lubię łazienki z kibelkiem wzdłuż łóżka, tu przynajmniej "tron" nie jest bezpośrednio przy wezgłowiu. Nie oceniam stanu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D  Lepiej łyknąć (poczytać) kilka słów gorzkiej prawdy o przygodach innych właścicieli podobnych przyczep, niż samemu tego doświadczać ;) Fakt, padło na mnie, ale na usprawiedliwienie mam, że nie ja pierwszy tu o tym wspomniałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.