Skocz do zawartości

Oczekiwania a kasa


górol

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wróciłem z objazdówki w poszukiwaniu cepki. Budżet jaki sobie założyłem to 20tys.Przeglądając ogłoszenia i oceniając po zamieszczonych zdjęciach myślałem że styknie niestety życie zweryfikowało moje założenia, chyba moje wymagania są zbyt wysokie, albo na zdjęciach wszystko wygląda zbyt ładnie i teraz pytanie do znawców zwiększyć budżet czy może zainteresować się czymś takim;

https://www.otomoto.pl/oferta/lmc-lm-440-la-mancelle-wc-prysznic-ciepla-woda-tv-ogrzewanie-lodowka-naped-ID6BQOfv.html#c8f8533ad8

Czy można to w miarę sensownie naprawić i czy w ogóle brać to pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chcąc się napić piwa nie muszę się znać na uprawie chmielu? chodziło mi raczej o to czy da się to naprawić i gdzie szukać fachury który to ogarnie i czy w ogóle jest sens się w to pchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, górol napisał:

Chcąc się napić piwa nie muszę się znać na uprawie chmielu? 

Po części masz rację. Nie musisz się się znać na uprawie chmielu jeżeli chcesz napić się piwa /czytaj - kupujesz cacy przyczepę , wsiadasz i jedziesz/ . W tym przypadku właśnie musisz na tej uprawie się znać - bo tutaj do wypicia tego piwa cała procedura technologiczna jego wytworzenia przed Tobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kalapan napisał:

Po części masz rację. Nie musisz się się znać na uprawie chmielu jeżeli chcesz napić się piwa /czytaj - kupujesz cacy przyczepę , wsiadasz i jedziesz/ . W tym przypadku właśnie musisz na tej uprawie się znać - bo tutaj do wypicia tego piwa cała procedura technologiczna jego wytworzenia przed Tobą. 

Z mojego punktu widzenia mam całkowitą rację, bo w 99% przypadków  mamy nikłe  pojęcie jak jest zrobione coś czego używamy na co dzień.Chodzi mi o to czy ktoś kto się na tym zna może to zrobić tak, aby efekt był zadowalający i czy nie lepiej i taniej będzie zwiększyć budżet na zakup, bo np. naprawa będzie kosztowała 10tysi, a dokładając 8 kupimy budę bez takiego kwiatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, górol napisał:

Z mojego punktu widzenia mam całkowitą rację, bo w 99% przypadków  mamy nikłe  pojęcie jak jest zrobione coś czego używamy na co dzień

Kompletnie nie masz racji, bo jak widać zupełnie nie wiesz jak do tej sprawy podejść. Jedno musisz wiedzieć - zadajesz dziwne pytanie na forum użytkowników przyczep, a nie na forum ich naprawiaczy.To podstawowa sprawa. Sam napisałeś, że w 99 % przypadków mamy nikłe pojęcie o tym jak jest zrobione coś , co używamy na co dzień.To ja zadam teraz Tobie pytanie - czego więc oczekujesz od 99% niezorientowanych osób? Konkretnej, rzeczowej odpowiedzi i to jeszcze z podanymi na tacy kwotami? Nie widzę w tym logiki. Tym pytaniem i tym tematem rozpętasz tu tylko gównoburzę - nic więcej. Jeden Ci napisze, że warto, bo przyczepa jest tylko gazetką muśnięta, inny napisze - uciekaj od niej jak najszybciej. Tyle w temacie zasadniczym. I pamiętaj o tym, że te opinie wydadzą osoby w 99% niekompetentne w temacie jak to sam określiłeś. Na Twoim miejscu, jeżeli poważnie rozważasz kupno tej przyczepy -  radziłbym tam jechać , obejrzeć to dokładnie, porobić  szczegółowe zdjęcia newralgicznych punktów, a następnie udać się z gotowym materiałem do serwisu lub osoby , która ewentualnie miałaby się zająć naprawą. Tam dowiesz się ile kosztowałaby naprawa i wtedy dopiero możesz wszystko szczegółowo kalkulować - czy się opłaca , czy jednak nie. Takie gdybanie tutaj na forum - to totalne nieporozumienie. Ja napiszę tylko tyle - osobiście to bez problemu / z pomocą kumatych ludzi z forum/  sam bym takie coś naprawił i nie miałbym z tym najmniejszego problemu. Ale przede wszystkim miałbym to gdzie zrobić - bo wstawiłbym sobie  przyczepę do garażu i tyle. Czas by mnie nie gonił i  pomału zrobiłbym całość.Oczywiście na końcu rozszczelniłbym całą przyczepę i uszczelnił ponownie, bo nigdy nie wiadomo co wzruszyło się przy uderzeniu. Mi by ta robota się opłacała, bo płaciłbym tylko za części i  zużyte materiały, a na dodatek zapewne zbiłbym jeszcze sprzedawcy cenę.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, górol napisał:

Mógłbyś coś więcej czy ze względu na koszt, czy też nie da się tego zrobić dobrze.

Cześć.

Budą bardzo ciekawa. Ja bym brał jeżeli nie ma innych wad. Naprawa na oko licząc do 5 tysięcy. 

Rozważ to poważnie. Jak kupisz to namiary dostaniesz ale czekanie w kolejce może wynieść nawet  i rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie mojego zdania. Chmiel musi być znany jak nie ma browaru!

Tego rodzaju uszkodzenie umiem naprawiać, ale ja. 

Ty?

No i koszt 5 tyś zł, to jakiś kosmos! 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i też pytanie ile ta budka w takim stanie stała sobie na wolnym powietrzu? Ile wody pociągnęła (odsłonięta częściowo) drewniana konstrukcja w głąb przyczepy? Może to mieć zasadniczy wpływ na opłacalność zakupu/naprawy. Czasami ściana wewnątrz przyczepy potrafi nie mieć żadnych objawów, a pod nią listwy konstrukcyjne są już mokre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej, krótkiej historii karawaningowej (10lat) mam już 4 tą budkę ;) ale zaczynaliśmy właśnie od takie do naprawy ...

Więcej bym tego błędu nie popełnił - tutaj uszkodzenia jeśli potrafisz posługiwać się narzędziami są do ogarnięcia ... nie będzie to idealnie wyglądało ... żeby nie wymieniać poszycia i nie łączyć go, trzeba rozważyć łatanie żywicą ... tej blachy 

Wszytko da się zrobić, ale tutaj nie tylko koszta ale czas się liczy ... robota samemu to kilka dni pracy non stop ... jeśli weekendy ... to koniec wakacji może Cię zostać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.