Skocz do zawartości

połączenie 230V i 12V - prośba o ocenę schematu


OLSZ80

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki. W sumie rozwiązanie całkiem proste. Już właściwie mam wszystko zrobione i kabelek z przetwornicy "czeka" przy tym zasilaczu. Jutro pewnie to 

 

Jaki dać bezpiecznik B2 przy przetwornicy Volt IPS-500/1000?

http://voltpolska.pl/pl/glowna/83-przetwornica-ips-5001000-12v.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koledzy czy orientujecie się czy zasilacze do wszystkich laptopów będą działać na przetwornicy z sinusoidą modyfikowaną? I drugie pytanie -do przetwornicy o mocy 250/500 jaki należałoby zastosować bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mundek28 napisał:

czy orientujecie się czy zasilacze do wszystkich laptopów będą działać na przetwornicy z sinusoidą modyfikowaną?

Wszystkie nowe laptopy będą działać, chyba że mówimy tu o jakimś starym klamocie z lat 90 gdzie w zasilaczu siedzi standardowy transformator. 

Bezpiecznik powinieneś zastosować taki jaki przewiduje producent przetwornicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mundek28 napisał:

Koledzy czy orientujecie się czy zasilacze do wszystkich laptopów będą działać na przetwornicy z sinusoidą modyfikowaną? I drugie pytanie -do przetwornicy o mocy 250/500 jaki należałoby zastosować bezpiecznik?

Tak, jak Piotr i Krzysztof napisali. Powinno tak być w zdecydowanej większości przypadków, choć z drugiej strony, 100 % pewności nigdy nie ma (zależy od konstrukcji/jakości przetwornicy oraz zasilacza laptopa). Nawet na forum w którymś z tematów był opisany przypadek braku takiej współpracy. Bywa też, że w pierwszych chwilach wszystko działa poprawnie, ale po pewnym czasie można zauważyć, że zasilacz zaczyna się nagrzewać znacznie bardziej, niż przy zasilaniu z sieci ~230 V. Nie sprawdzisz empirycznie, nie będziesz wiedział.;)
Bezpiecznik 12 V/30 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś ryzyko, że dwa impulsowe zasilacze w szeregu pogryzą się i coś się stanie.
U znajomych w korpo jest jasny zakaz używania przetwornic do zasilania jakiejkolwiek elektroniki.
Komorki i laptopy mają mieć oddzielne zasilacze do 230V i 12V albo dwu napięciowe (laptopy dell miały kiedyś rewelacyjne zasilacze na wszystkie napięcia swiata, ale na 115V 400Hz nie chciały działać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oto chodzi że do mojego dotychczasowego samsunga miałem ładowarkę 12 v a teraz kupiłem asusa i nie mogę do niego dostać ładowarki 12v, a przy okazji zona by się ucieszyła bo miałaby suszarkę do włosów do czego podłączyć .Dzięki za odpowiedż.Oczywiście że głupio zwiększać napięcie do 230 a potem zmniejszać na 19 V ale wyjścia nie widzę innego.Czyli w ostateczności lepiej dołożyć nieco i kupić pełny sinus?- czy wtedy znacznie zmniejszymy możliwość powikłań pomijając to dwukrotne zmiany napięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chris_66 napisał:

115V 400Hz nie chciały działać emoji1787.png)

Może diody na wejściu im się zatkały albo filtr tej częstotliwości nie polubił.

 

Ja miałem kiedyś taką 150W z lidla, Na początku działało to świetnie, laptop chodził elegancko. Po pewnym czasie po podłączeniu zasilacza laptopa wyłączała się zołza sygnalizując przeciążenie,, co najciekawsze lutownica transformatorowa 75W chodziła całkiem przyzwoicie - a laptop nie.  Jak masz taki dylemat to kup sobie UPS 150W i laptop na tym zawsze będzie chodził. Suszarka podłączana do przetwornicy - to chyba jakaś tak z lat 30 XX wieku - 250w suszarka do włosów, większość suszarek ma 1.2 kW.... 

Moja żona próbowała uruchomić suszarkę na UPS-ie 150W w domu i nie wiedzieć czemu jakoś nie dało rady :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PolariS napisał:

Może diody na wejściu im się zatkały albo filtr tej częstotliwości nie polubił.

w sumie to była sztuka dla sztuki, chłopak z serwisu zapewniał, że jest zaprojektowany na wszystkie możliwości tego świata, nie przewidzieli tego, że ktoś będzie to podłączał do generatorów w samolocie :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.