Skocz do zawartości

Poszukuję 3 rurek aluminiowych do stelażu przedsionka: jedna dł. 92cm średnica 25mm, dwie dł. 110cm średnica 22mm


zuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przez 3 skrzywione rurki rozkładanie stelażu to koszmar. To system wysuwany (rurka w rurkę). Skrzywiona rurka, wsunięta w większą klinuje się, zakleszcza. Trzeba mnóstwo siły, na granicy z przemocą ? aby stelaż rozłożyć i złożyć. Tak to już do mnie trafiło od poprzedniego właściciela. Po zeszłorocznych męczarniach, w tym roku chciałbym wymienić rurki z defektem.

Wyszło mi, że mam 3 rurki do wymiany: 1 sztuka o średnicy 25mm i długości 92cm, 2 sztuki o średnicy 22mm i długości 110cm zakończone zwężeniem do średnicy 19mm na długości 5,5cm z sprężyną (sprężyna to umieszczony wewnątrz drut, którego element wystaje przez otwór co pozwala na ustalenie rurki przy montażu z następną ... ? ).

Problem w tym, że przewertowałem sklepy - strony branżowe i nic podobnego nie potrafię znaleźć oprócz dwóch ofert na gomarket. To wydaje się elementy tego systemu ale pewności nie mam, telefonu w gomarket nikt nie odbiera ani nie oddzwania.

Czy ktoś z Was natknął się na takie rurki, widział ogłoszenie, sam kupował, ma na zbyciu, ... Poproszę dajcie znać.

20190412_164623.thumb.jpg.9f83f73adf4dcf6e7041bb06f6e76821.jpg

 

Moje rurki pochodzą z elementu centralnego (szczyt przedsionka z odejściami w dół oraz lewo i prawo), Rurka o średnicy 25mm to środkowa, wysuwana od szczytu w stronę ścian. Rurki o średnicy 22mm są skrajnymi, wychodzą z rurek 25mm i poprzez "sprężynę" na zwężce łączą się z stelażem lewej i prawej ściany.

 

System wygląda tak (element centralny, po odjęciu krzywych rurek):

20190412_164541.jpg.5d218d0e32883a9ad1eb3cb10b61d02c.jpg

20190412_164246.jpg.db8372cda3dd767b5b3ca08db8e4fb80.jpg

 

elementy - łączniki tak:

 

20190412_164417.jpg.3f0833768b0f0e7a8ca028d534ab3b3a.jpg

 

Rurki, których szukam:

 

20190412_164623.thumb.jpg.9f83f73adf4dcf6e7041bb06f6e76821.jpg

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem rurki w sklepie specjalizującym się w produktach z aluminium. Cięcie i inne prace związane z dostosowaniem zrobię u siebie.

Gdyby ktoś kiedyś potrzebował rurek albo innych "wytworów konstrukcyjnych" z aluminium to podaję link: https://www.metalexpres.pl/oferta/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przerabiałem ten temat -  i po rozglądnięciu się w możliwościach i kosztach uzupełnienia też poszedłem też drogą p. Adasia Słodowego.
Szrociarze przyczepowi śpiewają 25-30 złociszy za byle rurkę do przedsionka ,  nie znam cen tego producenta z Łodzi  ale jak patrzyłem po nówkach to ceny były kosmos więc sklep z metalami kolorowymi i kawałek tokarki  załatwił sprawę  szybko tanio i znakomicie.
Ja kupowałem lokalnie w Hart-Metale Kraków, mają też sklep internetowy może się komuś przyda info  :) 
Przewężenia podtaczałem u siebie bo mam małą tokarkę, 2 trojaki miałem już popękane (w mojej  zabytkowej Isabelce  są jeszcze takie jak niegdyś w namiotach willowych) więc również zrobiłem je sam z prętów  PA6 bo niestety trudno było o lepiej spawalne pręty z PA13 ale nawet dość się toto dało pospawać i służy do dzisiaj  :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem rurki aluminiowe ?. Gładkie i proste !!!. Pociąłem na odpowiednie długości, sfazowałem, powierciłem otwory gdzie trzeba. Rowki na sprężyny wyfrezowałem (frez palcowy i wykończenie frezem stożkowym z kruszywem diamentowym) ręcznie Dremelem, zamontowałem sprężyny wyjęte ze starych. Części zwężone zrobiłem na rurkach 19mm wklejonych do rurek 22mm klejem Fix All Soudal. Wystający element zwężony ma długość 5,7cm. Rurkę 19mm uciąłem na 12cm. Na długości 6,3cm rurka została przeszlifowana gruboziarnistym papierem ściernym i odtłuszczona, potem na tak przygotowaną powierzchnię nałożyłem klej. Rurka 22mm od środka również została przetarta papierem i odtłuszczona (na patyczek lekarski nawinięty papier i szlifowanie, potem na patyczek nawinięty wacik i odtłuszczanie z użyciem rozpuszczalnika), przesmarowana klejem od środka. Pozostało połączenie elementów klejonych na opisanych długościach. Dziś zacząłem, dziś skończyłem, teraz wszystko schnie. Po świętach montuję do stelaża w miejsce "starych - felernych". I po sprawie ?.

Grabula dla @qbek i @smok_wawelski. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabula @zuczek - super  następca p. Adasia Słodowego rośnie :)
sorki zapomniałem podpowiedzieć patent z rurka w  w rurce na przewężenia też tak stosowałem jeszcze w namiotówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.