Skocz do zawartości

Moja druga przyczepa Pjoterowe Hobby 545


Pjoter

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam jeszcze pięknych zdjęć bo z tatą działamy nad przywróceniem jej pełnego blasku.

Po sprzedaży Wilka koledze @poziom zacząłem szukać przyczepy do 12tys.

Po obejrzeniu (i rozczarowaniu) paru egzemplarzy wskoczyła ów Hobby.

Model 545, rok 1989 DMC 1350kg

Nie jest to model w perfekcyjnym stanie, powiedzmy 4+, ma 30lat więc dzisiaj nawet kobiety w tym wieku potrzebują pomocy specjalistów :-).

Obejrzałem parę hobby i niektóre miały powtarzalne mankamenty.

Generalnie tak.

Garazowana.

Z zewnątrz zadbana

Jest stary zaciek w meblach przy kominie od okapu ale tylko jedna nie miała zacieku z tych co oglądałem.

No i przy kuchni wyrwane miała takie plastiki z mebli.

Na plus dostałem nowy akumulator 75ah

Nowy przedsionek 

Mam roletę , fajna sprawa

Założone są nowe opony 185R14

I dostałem bojler na ciepłą wodę.

 

Na dzień dzisiejszy meble ogarnąłem dodatkowo całe wnętrze z ojcem po wzmacnianelem, naprawiłem dwie rolety tzn naciąglem sprężyny.

Jedną sprężynę muszę niestety dokupić ale nie wiem gdzie...

Wszystkie materace właśnie odebrałem z pralni.

Felgi wymieniłem na aluminiowe z Mercedesa W126 i założyłem stabilizator jazdy.

Wczoraj wybebeszylem toaletę i muszę znaleźć czas na jej ogarnięcie bo na krótko silnik od spłuczki działa, gdzieś widziałem motyw z włącznikiem dzwonkowym, chyba że mi pomożecie z tymi wyłącznikami krańcowymi.

W sobotę przyczepa wędruje do stolarza.

Pierwotnie mialem dorabiać łóżka pietrowe(w zamykanej sypialni są dwa łóżka oddzielone szafka nocną) ale zdecydowaliśmy na przerobienie na jedną dużą powierzchnię ale tak aby nadal były schowku pod materacami.

Po powrocie od stolarza porządne mycie malowanie ramy i podpór.

Na końcu mycie wnętrza i ozonowanie.

Mam zdjęte zasłony i firany i tak sobie myślę że chyba ich nie będę zakladal.

Mam rolety moskitiery i ciemne szyby a te zasłonki takie trochę nie teges.

Jak czas pozwoli w maju już gdzieś wyruszę tymbardziej że kończę karierę kierowcy TIRa i będę miał więcej czasu na relax.

Ale biografie napisałem.

Pozdrawiam

IMG_20181215_170112.thumb.jpg.0540715f1bd1095dcbf0f188a524e8e5.jpgIMG_20181215_170012.thumb.jpg.4d1b87cf31e55ed1eeec2c61c77ecac3.jpgIMG_20190402_182518.thumb.jpg.db8b6e3e0322095d801736e95efca629.jpgIMG_20190402_182422.thumb.jpg.cb9bdf30bf1b93ea4222621885eaf540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fajna buda :) bardzo zainteresował mnie Twój pomysł z przeróbką na piętrowe łóżko. Ja sam w zeszłym roku na to wpadłem ale po pierwszych przymiarkach do roboty pomyślałem, że chyba jednak mnie trochę pogięło :) ale jak widać nie tylko mi to do głowy przyszło :) a sprawa jest kusząca bo przy naszym składzie 2+2 wkurza mnie codzienne rozścielanie i zaścielanie podkowy. A tak to miałbym na przodzie zamykaną sypialnię dla wszystkich a tył byłby nie używany do spania a po prostu robił za jadalnio dzienny aneks :) dla mnie bardzo pożądany układ. Ale skoro nie tylko ja na to wpadłem to może warto wrócić w tym roku do tego planu.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z piętrowych z czysto użytkowych powodów.

Na dużym łóżko można się bawić grać w gry.

I nie będzie kłótni kto na górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obawy,

To są Ori Mercedes (podrabiają je), wytrzymają znacznie więcej niż te 700kg (sprawdzone)

Edytowane przez Pjoter (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Super! 

Ja niestety między łazienką a dziobem mam za mało miejsca na dwa wzdłużne więc mam w poprzek 1,1x2m. Dla dzieci wystarcza. A duży cały dół dla nas. Już kilka wyjazdów testowaliśmy. Rewelacja. Wreszcie nie trzeba zaścielać :) I Tobie życzę udanych wyjazdów z piętruskami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 08:27, Pjoter napisał:

Dzięki.

Dodam że łóżka w każdej chwili można demontować, fajnie to stolarz wymyślił.

Zapomniał tylko o drabince ??

A ile za to policzył stolarz?? ślicznie! Bo u nas oryginalnie są 2 łóżka, ale poprzedni właściciel dał oooogroooomny materac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Agulek napisał:

A ile za to policzył stolarz?? ślicznie! 

to znajomy więc skasował 500zł z tym ze on oprócz tych piętrowych łożek obniżył te fabryczne i wykonywał jeszcze inne poprawki.

 

wstawię wkrótce jeszcze nowsze zdjęcia bo jeszcze doszły oparcia(zakonczenia) łozek górnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pjoter napisał:

to znajomy więc skasował 500zł z tym ze on oprócz tych piętrowych łożek obniżył te fabryczne i wykonywał jeszcze inne poprawki.

 

wstawię wkrótce jeszcze nowsze zdjęcia bo jeszcze doszły oparcia(zakonczenia) łozek górnych

Super! Dziękuję????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.