Skocz do zawartości

Podłączyłem gniazdo haka i nie do końca wszystko gra.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa tylnych świateł przeciwmgłowych już jest jasna. Wszystko działa prawidłowo gdy w przyczepie są dwa światła przeciwmgłowe. Według mnie to jest to dziadostwo, bo najprawdopodobniej nawet gdyby były dwie przeciwmgłowe ale ledowe to też będzie pokazywać usterkę żarówki. Podobnie z resztą oświetlenia gdy będzie ledowe.
I niby to wiązka dedykowana.
Pozostała jeszcze sprawa wyłączania czujników parkowania. Po świętach podjadę do znajomego elektryka i ma zobaczyć co i jak.
Jeżeli okaże się, że moduł nie ma opcji wyłączania czujników to trzeba będzie to reklamować. Boję się tylko czy to się uda, bo średnio widzi mi się demontowanie całej tej wiązki. Może wystarczy wymiana modułu.
Nie wiem. Zobaczymy,
A czy przypadkiem za odłączanie czujników cofania nie odpowiada mikrostyk w gnieździe ? Miałem tak w C4 Picasso właśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jacek00 napisał:

A czy przypadkiem za odłączanie czujników cofania nie odpowiada mikrostyk w gnieździe ? Miałem tak w C4 Picasso właśnie.

Po założeniu instalacji z modułem należy go zaprogramować do auta i wtedy czujniki  odłączają   się automatycznie.

Co do mikro styku w gniazdku haka to można się pobawić i jest to do zrobienia.Tylko czy jest sens jak i tak trzeba moduł zaprogramować. Chyba ,że w starszym samochodzie gdzie nie jest potrzebny moduł a samochód ma czujniki cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu instalacji z modułem należy go zaprogramować do auta i wtedy czujniki  odłączają   się automatycznie.
Co do mikro styku w gniazdku haka to można się pobawić i jest to do zrobienia.Tylko czy jest sens jak i tak trzeba moduł zaprogramować. Chyba ,że w starszym samochodzie gdzie nie jest potrzebny moduł a samochód ma czujniki cofania.
Ale u mnie to było fabryczne rozwiązanie. Moduł oryginalny od Citroena miał opcję odłączania czujników cofania natomiast wykrywanie podpięcia przyczepy odbywało się przez mikrostyk w gnieździe haka. Jak ten mikrostyk miałem uszkodzony to mi wszystko wariowało. Musiałem wymienić gniazdo na nowe i wszystko wróciło do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:
17 godzin temu, Maras napisał:
Po założeniu instalacji z modułem należy go zaprogramować do auta i wtedy czujniki  odłączają   się automatycznie.
Co do mikro styku w gniazdku haka to można się pobawić i jest to do zrobienia.Tylko czy jest sens jak i tak trzeba moduł zaprogramować. Chyba ,że w starszym samochodzie gdzie nie jest potrzebny moduł a samochód ma czujniki cofania.

Ale u mnie to było fabryczne rozwiązanie. Moduł oryginalny od Citroena miał opcję odłączania czujników cofania natomiast wykrywanie podpięcia przyczepy odbywało się przez mikrostyk w gnieździe haka. Jak ten mikrostyk miałem uszkodzony to mi wszystko wariowało. Musiałem wymienić gniazdo na nowe i wszystko wróciło do normy.

Gniazdo, które było w moim zestawie nie ma żadnego mikrostyku. Co do opcji wyłączania czujników cofania to zestaw instalacji haka zawiera tylko kabelek, który trzeba umieścić w fabrycznej wtyczce samochodu połączonej z fabrycznym modułem czujników cofania. Miało to działać, a nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 17:37, koober napisał:

Co to za kostka na rys 9 instrukcji oznaczona cyframi 1 2 3?

Nie wiem.

W moim zestawie tego nie ma.

Gniazdo nie ma żadnego mikrostyku. Rysunek przedstawia chyba starszą wersję tego zestawu.

Tak on wyglądał przed zamontowaniem.

Instrukcja w opakowaniu nie była obrazkowa tylko tekstowa i napisana po niemiecku. Gdy poprosiłem o polską to powiedzieli, że nie mają. Musiałem sobie sam przetłumaczyć.

akvmsl.jpg

Edytowane przez fred77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.