Skocz do zawartości

Pytania, dywagacje, raking ?:)


perfex

Rekomendowane odpowiedzi

Hello :hmm: ,

Gdybyscie mieli do wydania powiedzmy 100 tys na zestaw samochod+przyczepa kampingowa to co byscie kupili ? Zakladam proporcje mniej wiecej 70 tys na samochod (nowy lub prawie nowy) i 30 na przyczepe (nowa lub prawie nowa) dla rodziny 2+2. Jakie sa wasze typy i jak swoje typy/marzenia/plany uzasadnicie ?

 

I pytanie nr 2 Troszke juz przygladam sie tematowi przyczep, nie jest on mi calkiem obcy- kiedys juz ciagalem przyczepe i juz w tym roku mialem zaczac ponownie, ale chyba sie to lekko odwlecze. Anyway- mam pytanie o marki przyczep, jakie sa powszechnie uwazane za najlepsze jakie najgorsze ? Chodzi mi o tzw. obiegowe opinie tak jak nt. samochodow ze najlepsze to mercedesy/bmw/audi a najgorsze to lada/tavria :] Jak to jest z przyczepami ? Z tego co widze (chocby po cenach) to najdrozsze sa niemieckie (Knaus, Hymer, Hobby, Dethleffs) - ale czy najlepsze tez ? Nie wiem jak plasuja sie inne jak np. Adria, LMC, Chateu (chyba ze jakos ta ostatnia nazwe pomyslilem) i w ogole jakie firmy bralibyscie pod uwage szukajac przyczepy powiedzmy w przedziale 15-25 tys zl.? Moze z jakims umotywowaniem ?

A - no i czy te przyczepy w poszczegolnych klasach roznia sie jakimis waznymi rozwiazaniami techniczno-konstrukcyjnymi ? Czy po prostu wszyscy stawiaja budki na ramie AL-KO czy Knott i placi sie tylko mniej lub wiecej za kolor mebelkow ? Zakladam ze porownywalne przyczepy dwoch firm maja te same rozwiazania w zakresie ogrzewania, gotowania, wentylacji itd.

Podzielcie sie tym co wiecie :hmm: Pytalem tez na "konkurencyjnym" forum o te sprawy ale jeszcze nie wiem ktore jest czesciej odwiedzane. Ogolnie wyglada na to, ze karavaning chyba niezbyt popularny jest w Polsce bo w internecie kopalni wiedzy na ten temat nie ma.

 

pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :D ,

Gdybyscie mieli do wydania powiedzmy 100 tys na zestaw samochod+przyczepa kampingowa to co byscie kupili ? Zakladam proporcje mniej wiecej 70 tys na samochod (nowy lub prawie nowy) i 30 na przyczepe (nowa lub prawie nowa) dla rodziny 2+2. Jakie sa wasze typy i jak swoje typy/marzenia/plany uzasadnicie ?

Mój typ na rodzine 2+2 :D ? Przyczepa max do pięciu metrów - takie jest moje zdanie. Jeśli zakładamy że przyczepa ma być nówka sztuka nie śmigana to przyczepka Eifelland Modell 465 TF (więcej na temat: http://www.eifelland.de/php/site.php?id=40). Według mnie chyba najlepszy układ 2+2 na tak niewielkiej powierzchni. Cena takiego wynalazku to coś koło 12 k euro = 48 k zł. Zostaje nam 52 na samochód :]. Co do auta moim faworytem jest Mondeo kombi 2.0 TDCI np. coś takiego http://www.allegro.pl/item130940348_piekny_ford_mondeo_kombi_tdci_131_km_ghia_.html. Pozostałą reszte wydaje na wyjazd :hmm:

 

I pytanie nr 2 Troszke juz przygladam sie tematowi przyczep, nie jest on mi calkiem obcy- kiedys juz ciagalem przyczepe i juz w tym roku mialem zaczac ponownie, ale chyba sie to lekko odwlecze. Anyway- mam pytanie o marki przyczep, jakie sa powszechnie uwazane za najlepsze jakie najgorsze ? Chodzi mi o tzw. obiegowe opinie tak jak nt. samochodow ze najlepsze to mercedesy/bmw/audi a najgorsze to lada/tavria :D Jak to jest z przyczepami ? Z tego co widze (chocby po cenach) to najdrozsze sa niemieckie (Knaus, Hymer, Hobby, Dethleffs) - ale czy najlepsze tez ? Nie wiem jak plasuja sie inne jak np. Adria, LMC, Chateu (chyba ze jakos ta ostatnia nazwe pomyslilem) i w ogole jakie firmy bralibyscie pod uwage szukajac przyczepy powiedzmy w przedziale 15-25 tys zl.? Moze z jakims umotywowaniem ?

A - no i czy te przyczepy w poszczegolnych klasach roznia sie jakimis waznymi rozwiazaniami techniczno-konstrukcyjnymi ? Czy po prostu wszyscy stawiaja budki na ramie AL-KO czy Knott i placi sie tylko mniej lub wiecej za kolor mebelkow ? Zakladam ze porownywalne przyczepy dwoch firm maja te same rozwiazania w zakresie ogrzewania, gotowania, wentylacji itd.

Jeśli szukał bym przyczepy w przedziale cenowym 15-25 kzł nie patrzył bym za bardzo na marke. Szukał bym przyczepy pod wielkość (samochód i jego moc), ilość miejsc do spania oraz pod stan przyczepy :hmm:.

Co do mercedesa wsród przyczep - nie ma na ten temat jednego zdania. Można powiedzieć, że są marki luksusowe oraz turystyczne

 

 

Podzielcie sie tym co wiecie :D Pytalem tez na "konkurencyjnym" forum o te sprawy ale jeszcze nie wiem ktore jest czesciej odwiedzane. Ogolnie wyglada na to, ze karavaning chyba niezbyt popularny jest w Polsce bo w internecie kopalni wiedzy na ten temat nie ma.

 

pozdrawiam,

Michał

W Internecie jest kopalnia wiedzy na ten temat tylko nie w Polskim Internecie :D i trzeba umieć szukać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W zasadzie Tomii wyczerpująco "temat" ujął - przyczepa 5 metrów 2+2, lub 2+3 (może jakieś łóżka pietrowe). DMC - 1000/1300. Dla mnie marka nie ma

większego znaczenia - Hobby, Fendt, Burstner, Adria... . Cena około 8000 EUR (używana), 14000 EUR (nowa). Auto klasy minivan kompaktowy (Scenic, Almera Tino, Corolla Verso ...). Silnik diesla. Może być używane do 3 lat.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa max do pięciu metrów - takie jest moje zdanie. Jeśli zakładamy że przyczepa ma być nówka sztuka nie śmigana to przyczepka Eifelland Modell 465 TF

Co do auta moim faworytem jest Mondeo kombi 2.0 TDCI

Jeśli szukał bym przyczepy w przedziale cenowym 15-25 kzł nie patrzył bym za bardzo na marke. Szukał bym przyczepy pod wielkość (samochód i jego moc), ilość miejsc do spania oraz pod stan przyczepy

 

W Internecie jest kopalnia wiedzy na ten temat tylko nie w Polskim Internecie :D i trzeba umieć szukać :hmm:

 

No wlasnie, nie w polskim internecie - niestety :D

 

A co do przyczep takich w miare nowych to chyba najbardziej podobaja mi sie Dethleffs - i wizualnie i funkcjonalnie. Bede szukal rozwiazania z co najmniej jedna sypialnia zamykana drzwiczkami - to niezla koncepcja przy ukladzie 2+2. Samochod jest mocny choc lekki bo tylko jakies 1250kg no ale w tej masie znajdzie sie sensowna przyczepke raczej :hmm: I tak sobie mysle ze w zasadzie chyba te np. +30-50cm nie zrobi mi wielkiej roznicy w holowaniu a na komforcie zycia jednak bardzo sie zyskuje wiec chyba warto mozliwie dluzsza wynalezc :] Zwlaszcza, ze planuje ze czasami bedzie ona stala sobie gdzies w ladnym miejscu jako domek np 2-3 tyg. Majac komfortowa przyczepe+duzy przedsionek to to naprawde jak dom jest :D Na kempingach we Wloszech mozna sie napatrzyc na takie rozwiazania - duza przyczepa+wieeelki przedsionek+jeszcze przedsionek przedsionka :D razem to ma z 80 m.kw. :D I ludzie tam mieszkaja cale wakacje. Nie chce byc az tak nie mobilny ale jednak troche komfortu nie zawadzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód ma masy własnej 1200 kg to pewnie DMC przyczepy podłączonej do niego to pewnie granica 1100 kg do 1300 kg. Sprawdz w dowodzie rejestracyjnym :].

Przyczepe większą niż 5 metrów kupił bym tylko do vana lub terenówki :hmm:. Pamiętaj na komfort składa się również dojazd na miejsce wypoczynku!

 

Każdy kto choć raz byłna wakacjach z przyczepą powie Ci, że życie głównie kręci się na wolnym powietrzu. Do przyczepy chowamy się tylko na noc i w razie nie sprzyjających warunków pogodowych :D. Nie siedzisz w niej całymi dniam.

Kiedyś byliśmy ze znajomymi na wyjeździe - przyczepa klasy 390 (z toaletą) i spokojnie spaliśmy w 4 osoby.

Zresztą warto wypożyczyć przyczepe podobnej klasy jak chcesz kupić, podczepić ją pod autko i bujnąć się gdzieś ze 200-300 km, co by później rozczarowania nie było :hmm: [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie. Jak kupowałem moja przyczepę też miałem ambicję do jak największej. Na szczęście miałem dobrego doradcę i skończyło sie na Hobby 400. Przyczepa jest idealna do jazdy, do mieszkania. Czasami troszkę brakuje miejsca jak na zewnątrz pada deszcz i jesteśmy na "objazdówce" gdzie z założenia nie rozkładam przedsionka.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.