Skocz do zawartości

Trasa na Bogács


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, konrad_b napisał:

Taki babol jest w jedną i drugą stronę, albo nie widzi przejścia, albo traktuje kawałek M30 jako płatne (miałem omijaj płatne)

M30 jeszcze bezpłatna (wg mapki ze strony ematrica)

Wg mnie, ta droga ekspresowa do granicy to R4 i ona jest PŁATNA! Taka informacja jest też na eznamce:

https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elektronicka-dialnicna-znamka

Równoległa - prostsza i krótsza "stara" droga z dwoma ograniczeniami do 50 km/h jest oczywiście bezpłatna. Na R4 trzeba za Koszycami skręcić w prawo (stara, bezpłatna leci prosto), a od strony Węgier, trzeba po prostu w pewnym momencie - jak zaczyna się dwupasmówka - zjechać z niej na stara drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Wg mnie, ta droga ekspresowa do granicy to R4 i ona jest PŁATNA! Taka informacja jest też na eznamce:

https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elektronicka-dialnicna-znamka

Równoległa - prostsza i krótsza "stara" droga z dwoma ograniczeniami do 50 km/h jest oczywiście bezpłatna. Na R4 trzeba za Koszycami skręcić w prawo (stara, bezpłatna leci prosto), a od strony Węgier, trzeba po prostu w pewnym momencie - jak zaczyna się dwupasmówka - zjechać z niej na stara drogę.

Nie chodzi o R4 (R4 jest oczywiście płatna) tylko o drogę nr 17, a po stronie Węgierskiej o drogę nr 3 i kawałek M30

Udostępniona trasa
Z Miszkolc do Koszyce przez trasa 3.

1h 37 m (95 km)

Unikam opłat

https://maps.app.goo.gl/AGm32UdzZPGx1B4W9

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wyobrażam sobie, alby mogli starą, jednopasmową 17 zrobić płatną - to po stronie Słowackiej.

A po stronie Węgierskiej - z tego co mi jest wiadomo, to ten krótki odcinek dwupasmówki przed granicą (ma może 1 kilometr, a w każdym razie miał w sierpniu zeszłego roku), to nie jest jeszcze droga ekspresowa i nie jest objęty opłatą. Zapewne jak zrobią już całościowy odcinek dwupasmówki do Miszkolca (albo przynajmniej jakąś jego część, ale z kompletną infrastrukturą), to wejdzie on w sieć płatnych dróg ekspresowych. 

Dlatego IMHO - nie ma sensu objeżdżać tak jak to nakreśliłeś, bo szybciej i za friko jest od Koszyc starą 17-ką i później również starą E71 na Węgrzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zulos napisał:

No nie wyobrażam sobie, alby mogli starą, jednopasmową 17 zrobić płatną - to po stronie Słowackiej.

A po stronie Węgierskiej - z tego co mi jest wiadomo, to ten krótki odcinek dwupasmówki przed granicą (ma może 1 kilometr, a w każdym razie miał w sierpniu zeszłego roku), to nie jest jeszcze droga ekspresowa i nie jest objęty opłatą. Zapewne jak zrobią już całościowy odcinek dwupasmówki do Miszkolca (albo przynajmniej jakąś jego część, ale z kompletną infrastrukturą), to wejdzie on w sieć płatnych dróg ekspresowych. 

Dlatego IMHO - nie ma sensu objeżdżać tak jak to nakreśliłeś, bo szybciej i za friko jest od Koszyc starą 17-ką i później również starą E71 na Węgrzech.

Ale to nie ja, tylko wujek gugiel, ja pojechałem po staremu drogą 17 i 3.

Pytanie skąd upór gugla do robienia objazdu, nawet jak pojechałem prosto 17 to cały czas kombinował żeby wytyczyć drogę z ominięciem tego starego przejścia.

Ustaw sobie trase i sam zobacz

Płatne

https://maps.app.goo.gl/k6McJ7ResbKBVj327

Niepłatne

https://maps.app.goo.gl/Vygnm3j9To4HtmiA7

 

Ewidentnie jest tam jakiś babol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki - nie zajarzyłem, że to wujek gugl namieszał Ci...

Faktycznie łajza tak zmienia - to wprowadza w błąd, bo ten odcinek zarówno po Słowackiej (17), jak i po Węgierskiej (E71) stronie z pewnością jest bezpłatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Super filmik :yes:   Szkoda, że dale nikt nie panuje nad sensownym ustawianiem przyczep i namiotów na kempingu. Czy mi się wydaje czy wreszcie droga dojazdowa została wyremontowana :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.05.2019 o 12:27, Zulos napisał:

Wg mnie, ta droga ekspresowa do granicy to R4 i ona jest PŁATNA! Taka informacja jest też na eznamce:

https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elektronicka-dialnicna-znamka

Równoległa - prostsza i krótsza "stara" droga z dwoma ograniczeniami do 50 km/h jest oczywiście bezpłatna. Na R4 trzeba za Koszycami skręcić w prawo (stara, bezpłatna leci prosto), a od strony Węgier, trzeba po prostu w pewnym momencie - jak zaczyna się dwupasmówka - zjechać z niej na stara drogę.

Jadąc od Węgier na ostatnim zjeździe trzeba zjechać na stare przejście graniczne i dalej na Słowacji 17tką do Koszyc. W tej chwili trwają tam remonty i budowa autostrady od Miszkolca więc jeździ się przez wszystkie okoliczne miejscowości. Ja osobiście zawsze też objeżdżam D1 między Koszycami a Preszowem drogą nr 20.

Nie powinno być tak, że wjeżdżając do innego kraju do pierwszego zjazdu powinna być bezpłatna autostrada/ trasa szybkiego ruchu? W w/w przypadku wjeżdżamy z Węgier wprost na płatną R4, bez możliwości "ucieczki".

Tak samo trzeba kombinować np. wjeżdżając na Węgry ze Słowacji od strony Bratysławy. Nie chcąc trafić na płatną węgierską M15 trzeba zjechać jeszcze na Słowacji z D2 na 2 i przez stare przejście wjechać na 150tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kevin napisał:

Zwróć uwagę, że w pewnych momentach filmu dron lata tuż nad winoroślami. Jacek, tam gdzie lata dron, to w głównej mierze nie jest przestrzenią powietrzną. 

Czyli wg Ciebie dron lata na ziemi czy pod ziemią? Bo przestrzeń powietrzna to wszystko co znajduje się powyżej ziemi czy powyżej poziomu morza. Więc fizycznie nie masz możliwości latać dronem poza przestrzenią powietrzną, bo jest to niemożliwe - no chyba, że w pomieszczeniu zamkniętym.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.