Skocz do zawartości

Spełniam moje marzenie o podróżach po Europie


Oferownik

Rekomendowane odpowiedzi

O zakupie kampera myślałem już dawno. Chcę by był maksymalnie funkcjonalny bo będzie mi zapewniał bezpieczeństwo. Jesli tu jesteś to zasugeruj modele kampera ktorym warto się zainteresować. Z pierwszych propozycji wybrałem te z alkowa nad kierowcą i nie zbyt duży ze względu na konieczność parkowania w ograniczonej przestrzeni. 6fa119eb30f94dec800bd4fe2bd0a163.jpg11a79a2d11f09be5dd6602a904dd3d38.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz z alkową, pół integra, integra i blaszaki, trzeba jechać i oglądać bo odpowiedzi dostaniesz dużo ale wybrać i tak musisz sam.
Tak dokładnie robię. Jestem w Niemczech. Tu na każdej ulicy stoi jakiś kamper. W pobliżu mam firmę sprzedająca kampery. Wyjatkowo mam co oglądać. Będę dużo czytał ale najbardziej chcę poznać ludzi posiadających takiego kampera.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj też camprteam, tam jest co poczytać i możesz zadawać dużo pytań ?

Mnie się podoba alkowa, jak dla nas dwojga tak przeważnie jeździmy mamy spanie u góry bez jakiegoś rozkładania spania,
chyba że jest stałe łóżko na tyle kampera  to też jest wygodne, o i już pewnie ktoś inny napiszę inną opinię bo każdy ma swoje gusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla nas blaszak , może trochę ciasno jak się zmieniło z przyczepy . Też ze stałym łóżkiem i koniecznie prysznic . Nim kupiliśmy , były targi ,zloty ,przymiarki . Najpierw musisz sobie odpowiedzieć jak go chcesz używać .Od kempingu do kempingu rozmiar niema zbytnio znaczenia ,ale jak chcesz na dzikusa to już tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj też camprteam, tam jest co poczytać i możesz zadawać dużo pytań
Mnie się podoba alkowa, jak dla nas dwojga tak przeważnie jeździmy mamy spanie u góry bez jakiegoś rozkładania spania,
chyba że jest stałe łóżko na tyle kampera  to też jest wygodne, o i już pewnie ktoś inny napiszę inną opinię bo każdy ma swoje gusta.
Właśnie to jest dla mnie mocny argument. By nie ruszać spania, nie rozkładać. By zawsze było gotowe do użytku. Co jednocześnie nie zakłóca użytkowania reszty przestrzeni.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Oferownik napisał:

Właśnie to jest dla mnie mocny argument. By nie ruszać spania, nie rozkładać. By zawsze było gotowe do użytku. Co jednocześnie nie zakłóca użytkowania reszty przestrzeni.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
 

Jedynie to że jest najwyższy z tych wszystkich, ale to raczej nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla nas blaszak , może trochę ciasno jak się zmieniło z przyczepy . Też ze stałym łóżkiem i koniecznie prysznic . Nim kupiliśmy , były targi ,zloty ,przymiarki . Najpierw musisz sobie odpowiedzieć jak go chcesz używać .Od kempingu do kempingu rozmiar niema zbytnio znaczenia ,ale jak chcesz na dzikusa to już tak .
Tak chcę korzystać z kampera bez mediów lokalnych. Wszystko chcę mieć na pokładzie i oczywiście mocne zasilanie i solary jako podstawa.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oferownik napisał:

 

O zakupie kampera myślałem już dawno. Chcę by był maksymalnie funkcjonalny bo będzie mi zapewniał bezpieczeństwo. Jesli tu jesteś to zasugeruj modele kampera ktorym warto się zainteresować. Z pierwszych propozycji wybrałem te z alkowa nad kierowcą i nie zbyt duży ze względu na konieczność parkowania w ograniczonej przestrzeni. 6fa119eb30f94dec800bd4fe2bd0a163.jpg11a79a2d11f09be5dd6602a904dd3d38.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Radze zwrocic uwage na pojemnosc garazu i zbiornikow (woda, scieki), baterie, 

Generalnie wielkosc = przestrzen. Ale nie liczyl bym na parkowanie w scislych centrach miast, chociaz sa wyjatki.

Ile osob ma jezdzic? Jaki masz budzet? Jak dlugo chcesz biwakowac? Jak czesto? 

Na podroze i wyszukiwanie fajnych miejscowek polecam aplikacje Campercontact. 

Edytowane przez Bighos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 440W na dachu ,prądu jest tyle że zasilam lodówkę na 230V , wody 120l ,dla 2 osób na tydzień . Jak chcesz jeżdzić na dziko alkowa odpada i nie może być zbyt dużego zwisu z tyłu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.