Skocz do zawartości

Hobby 540 FU


MicP

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, borek6 napisał:

Nie czasem leasing zwrotny? Wziąłeś przyczepe na działalność w leasing? Jeśli tak to chyba VAT doliczą...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Nie brałem w leasing. Kupiłem za gotówkę. Transakcja jest zamknięta. Istotne są dwa parametry. Towar jest nowy i nie ma napędu. Z kamperem już sprawa wygląda inaczej. Ma silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

26 minut temu, MicP napisał:

Definicja przedmiotu objętego WNT nie mów nic o  odsprzedaży. Przedmiotem WNT są towary, które służą działalności gospodarczej podatnika - tak jest w moim przypadku. Są nimi również wszelkie środki transportu. W przypadku tych środków transportu, które nie posiadają własnego napędu (przyczepy) należy naliczyć podatek należny ale również przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego - wychodzi na zero. No i nie ma akcyzy. Są pewne wymagania: trzeba być zgłoszonym podatnikiem unijnym, składać deklaracje VAT UE itp

to rozumiem, natomiast myślałem że odpis 100% VAT jest tylko w przypadku  dalszej odsprzedaży lub użytku towarów/środków trwałych które służą w 100% do wykonywania działalności gospodarczej w w przypadku mieszanym działalność/użytek własny nie można odliczyć 100% VAT

ale mniejsza o to , nie jest to temat o finansach

wracając do tematu przyczepy to rozumiem że kupowałeś nową do produkcji nie powystawową z targów ?

przyszła w terminie, nie było opóźnienia ?

jak wszystko dobrze pójdzie to w tym roku też się wybierzemy na targi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem nową do produkcji. Na targach (1,2.09) złożyłem zamówienie (najprzyjemniejsza procedura - zakreślanie kratek z wyposażeniem dodatkowym) ?. Po około dwóch tygodniach przyszła umowa, wpłaciłem 2000 euro zaliczki. W połowie lutego (14.02) dostałem maila, że przyczepa jest gotowa (idealnie w terminie wynikającym z umowy, który był określony jako 7 tydzień 2019 r.). Dostałem pocztą fakturę, za którą musiałem zapłacić - całość kwoty. Jak zaksięgowali wpłatę przysłali mi dokumenty do rejestracji (o drobnych problemach już pisałem). Z tablicami pojechałem do Niemiec i przywiozłem przyczepę. Jedna uwaga: Niemcy nie wpisują z automatu nr VIN na rachunku. Uważają, że to jest w homologacji, a bez VINu na fakturze nie zarejestruje się u nas. Trzeba bardzo pilnować dokumentów.

14 minut temu, Suzu4x4 napisał:

jak wszystko dobrze pójdzie to w tym roku też się wybierzemy na targi ;)

Takie targi to super impreza. My pewnie też jakieś zaliczymy w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenne informacje,

mam jeszcze jedno pytanie skoro w Polsce nie ma generalnego importera Hobby rozumiem że wszelkie sprawy (np. wymiana tabliczki znamionowej jeśli by zaszła taka potrzeba) załatwiasz w centrali w Niemczech, a jak jest w przypadku serwisu i gwarancji  ? naprawy gwarancyjne są wykonywane w Polsce ? serwis w przypadku konieczności wykonania naprawy gwarancyjnej nie będzie robił problemów ?

Bo rozumiem że serwisy i przeglądy gwarancyjne będziesz wykonywał w Polsce w jednym z autoryzowanych serwisów Hobby (jest ich kilka w Polsce)  ?

 

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest europejska. Przeglądy, serwis u autoryzowanych serwisantów w Polsce. Najbliższy mam w Bieruniu około 35 km - nie jest źle. Nie wiem jakie inne sprawy mogłyby być do załatwienia - mam małe doświadczenie. Po co wymieniać tabliczkę znamionową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematy mogą być różne do załatwienia np interwencja w sprawie przeciągającej się naprawy gwarancyjnej lub np zmiana danych.

ja u siebie wymieniałem tabliczkę znamionową celem zwiększenia DMC przyczepy do maksymalnej wartości jaką przewidziała homologacja.

Załatwiłem to u głównego importera Knausa który ma siedzibę kilka km odemnie , potrzebowałem od niego pismo do wydziału komunikacji że przyczepa może mieć zwiększone DMC bez żadnych zmian konstrukcyjnych  

Podobnie też kolega załatwiał w Adrii, więc ciekaw byłem jak to się ma w przypadku Hobby bo np kupując "gotową" przyczepę z placu od dilera czy na targach bierzesz to co jest i czasem później zachodzi potrzeba jakiś zmian  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. DMC mam już podniesione do max dla tego typu. Ale rozumiem. Wtedy muszę otrzymać takie pismo od dealera u którego to kupiłem w Niemczech i przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego. Troche więcej zachodu. Szczerze mówiąc wybierając Hobby nie miałem pojęcia, że jest problem z przedstawicielstwem w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma generalnie problemu, oprócz smolicza który partaczy robotę. Na przeglądy jeździsz do bierunia. A jak będziesz chciał zmniejszyć dmc to załatwisz to dwoma mailami do niemiec. Przerabiałem to w poprzedniej hobbitce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia ze Smoliczem, ale reklamuje się na stronie jako najlepszy serwis Hobby ?  Do Bierunia jeździłem z LMC jak niedokładnie spuściłem wodę na zimę i pękła obudowa w Trumie oraz strzeliła pompka w WC. Było miło, terminowo i przyjemnie. Chociaż z tego co widziałem w Twoich wątkach akumulator sprzedali mi trefny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U smolicza tak pomontowali akumulator że dziwne że buda się nie spaliła, albo tak zamontował zapas na sankach że wypadło i zrobiło dziure na wylot w podłodze. I wiele innych kwiatków :D 

no z aku trochę lipa, producent reklamacji nie uwzględnił. Będę musiał go wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, MicP said:

W weekend sprawdzę, ale jeżeli już to w szafie. Tam jest cała elektryka, łącznie z prostownikiem, pomimo, że aku jest pod podkową.

W szafie będzie tylko zwykły zasilacz 12V do całej instalacji. Ogrzewanie podłogowe ma osobny, swój własny transformator. Napięcie jest inne: 24V

Edytowane przez EmilP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.