Skocz do zawartości

Hobby 540 FU


MicP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

nareszcie odebraliśmy nasza nową przyczepę - zamówiona we wrześniu na targach i dopiero w marcu udało się sfinalizować temat. Poprzednia, LMC, była dłuższa i miała 2,5 szerokości. Ta jest trochę krótsza i węższa co czuć przy manewrowaniu (jest łatwiej) i niestety również w ilości i wielkości szafek (miejsca na pakowanie jest sporo mniej). Układ dla nas fajny, dużo miejsca na środku i przede wszystkim wyposażenie skrojone tak jak chcieliśmy. W załączeniu kilka fotek.

IMG_0220.JPG

IMG_0228 (2).JPG

IMG_0229 (2).JPG

IMG_0232.JPG

IMG_0233.JPG

IMG_0236.JPG

IMG_0237 (2).JPG

IMG_0238.JPG

IMG_E0230 (2).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1) Zewnętrzne przyłącze gazu (do grila, żeby nie trzeba było butli wyciągać)

2) przyłącze do anteny TV (było w standardzie)

3) wlew do zbiornika wody

4) przyłącze do podłączenia wody z kranu

Z drugiej strony jest jeszcze przyłącze elektryczne.

A tak przy okazji Jacku, to w jakości wykonania i zastosowanych materiałów jest przepaść na korzyść LMC. Pomimo, że jest nowa poczuliśmy się jakbyśmy zamienili 10 letniego  dobrze utrzymanego Mercedesa W124 na nową powiedzmy .... Renówkę (nie chcę obrazić właścicieli Renaultów. Sam miałem dwie). Po prostu tam gdzie w LMC było drewno, metal, aluminium, farba, w Hobby jest plastik i kalkomania.

Młody trochę płacze. Na dolnym spał, a na górnym miał kącik zabaw i swój bałagan. Teraz łóżko ma większe ale na bałagan nie bardzo jest miejsce. Jeździmy latem, bałagan będzie na zewnątrz. Musi się przyzwyczaić. 

Dzięki za gratulacje. Taki też był impuls, którym się kierowaliśmy. Był pomysł doinwestowania starej, zmiany tapicerki, której kolor nie podobał się żonie lub kupno nowej w wymarzonej konfiguracji. Padło na druga opcję, chociaż rany finansowe będę leczył dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MicP napisał:

zmiany tapicerki, której kolor nie podobał się żonie

? podobnie, też byśmy pewnie wymienili gdyby nie to że w meblach też są wstawki z tego materiału i nie bardzo chce mi sie taką demolke robić. 

 

Jakie masz dmc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

10 minut temu, MicP napisał:

w jakości wykonania i zastosowanych materiałów jest przepaść na korzyść LMC

Dlatego ja jednak wolałem starszą ale porządniejszą, zwłaszcza że układ idealny. A na nową tej klasy co lmc na pewno nie mógłbym sobie pozwolić. 

 

Jedynie prysznic by się przydał, ale i tak łazienka iest na tyle przestronna że nie będzie problemu, w poprzedniej hobbitce raz się umyłem jednocześnie urywając dupskiem uchwyt na ręcznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacekzoo napisał:

? podobnie, też byśmy pewnie wymienili gdyby nie to że w meblach też są wstawki z tego materiału i nie bardzo chce mi sie taką demolke robić. 

 

Jakie masz dmc?

DMC 1750. W standardzie było 1500, ale dopłaciłem za podwyższenie bo ma dużo dodatków (klima, piekarnik, podłogówka itp ważą)

 

7 minut temu, jacekzoo napisał:

Dlatego ja jednak wolałem starszą ale porządniejszą, zwłaszcza że układ idealny. A na nową tej klasy co lmc na pewno nie mógłbym sobie pozwolić. 

Jedynie prysznic by się przydał, ale i tak łazienka iest na tyle przestronna że nie będzie problemu, w poprzedniej hobbitce raz się umyłem jednocześnie urywając dupskiem uchwyt na ręcznik

 No widzisz ... problem polega na tym, że bardzo uważnie chodziłem i oglądałem na targach w Dusseldorfie i w Lipsku i nie znalazłem żadnej, która była by tak porządnie wykonana jak stare LMC. Nawet nowe Fendty, czy Tabberty nie miały tak solidnych materiałów.

A w nowej prysznic własnie jest osobno, za toaletą. Wejście ciasne ale sama kabina przestronna.

12 minut temu, poziom napisał:

Czy ja aby miałem możliwość trafić dziś na YT na Twój kanał ;)?

No raczej nie. To forum jest jedynym przejawem mojej aktywności w sieci. Nie mam nawet konta na facebooku nie mówiąc o kanale na You Tubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MicP napisał:

No widzisz ... problem polega na tym, że bardzo uważnie chodziłem i oglądałem na targach w Dusseldorfie i w Lipsku i nie znalazłem żadnej, która była by tak porządnie wykonana jak stare LMC. Nawet nowe Fendty, czy Tabberty nie miały tak solidnych materiałów.

I każdy ma co chciał i jest zadowolony :yay: ale przyznać trzeba że z wyglądu zestaw miażdży, ładnie się prezentują. 

 

A podłogówka też wodna czy już zwykła na matach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

I każdy ma co chciał i jest zadowolony :yay: ale przyznać trzeba że z wyglądu zestaw miażdży, ładnie się prezentują. 

 

A podłogówka też wodna czy już zwykła na matach?

Dzięki. Jestem słabym handlowcem, ale przyznam Ci się, że mieliśmy z żona dużą frajdę czytając Twoje posty na temat LMC. To cieszy jak kupiec jest zadowolony.

Co do podłogówki to trafiłeś w 10 .... nie wiem. Pytałem się faceta, który mnie obsługiwał przy zakupie w Niemczech powiedział, że wodna, tzn. z płynem typu glikol czy takim jak do chłodnic. Ale jak przywiozłem do domu i zacząłem badać nabrałem wątpliwości. Nie ma żadnej regulacji mocy, jest tylko przycisk działa lub nie działa. Nigdzie nie ma żadnego zbiornika (chyba, że pod podłogą). Jak się włączyło podłogówkę w LMC słychać było ciche brzęczenie pompki, a tutaj jest kompletna cisza. Ale grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po mojemu masz zwykłe maty, musiałbyś mieć gdzieś terme tak jak u mnie w szafie i pompka musiałaby być bo grawitacyjnie by nie poszło. Ale może masz to jakoś inaczej rozwiązane ? ale i tak fajny sprzęcior :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje nowego nabytku i niech przynosi Wam wiele frajdy.

1 godzinę temu, MicP napisał:

 

, to w jakości wykonania i zastosowanych materiałów jest przepaść na korzyść LMC. Pomimo, że jest nowa poczuliśmy się jakbyśmy zamienili 10 letniego  dobrze utrzymanego Mercedesa W124 na nową powiedzmy .... Renówkę (nie chcę obrazić właścicieli Renaultów. Sam miałem dwie). Po prostu tam gdzie w LMC było drewno, metal, aluminium, farba, w Hobby jest plastik i kalkomania.

 

Już Cię polubiłem za szczerość :)  No niestety tak jest od kilkunastu lat z HOBBY i mało kto potrafi prawdę napisać. Ale jednego nie można powiedzieć ,że wygląda pięknie i nie jedną nową budę potrafi zawstydzić.

Za to podest masz pierwsza klasa nie połamie się tak szybko  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to od Ciebie Jacek kupile LMC?! Witamy na forum.

Fajnie ze przybywa nowych sprzętów, zwłaszcza sympatycznych właścicieli.

Super łazienka! Jestem ciekaw jak w dłuższej perspektywie ocenicie przesiadke z 250 na cos mniejszego. Chociaz przy tym ukladzie to i tak sprawia pewnie wrazenie szerszej w srodku niz LMC ? 

Udanych wyjazdów i do zobaczenia na szlaku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.