Skocz do zawartości

Przegląd rejestracyjny przed terminem


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Malinki napisał:

Pawle, na środku lampy jest śrubka trzymająca biały klosz. On musi być demontowalny choćby w celu wymiany żarówki.

Spróbuj znaleźć w sklepie motoryzacyjnym "uniwersalnej" oprawki żarówki i zamontować do podstawy.

OK- może dziś albo jutro spróbuję się do tego dobrać i zobaczę czy da sie tam wsadzić oprawkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jacek00 napisał:

Czyli musi mieć światło cofania zgodnie z rozporządzeniem. Więc czemu piszesz, że nie musi go mieć? Nie wiem

 

Bo teraz wiadomo kiedy była pierwsza rejestracja za granicą. 2009 a nie 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz wiadomo kiedy była pierwsza rejestracja za granicą. 2009 a nie 2008.

Od początku dyskusji była mowa o pierwszej rejestracji we wrześniu 2009 roku przecież! wystarczyło przeczytać wcześniejsze wpisy Pawła

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pawel1966 na fotce widziałem pas sztormowy założony na zadaszenie. Wydaje mi się że przy odpowiednich odciągach nie jest to konieczne a nawet zbyteczne.
Te odciągi nic nie dają akurat, więc pas się jak najbardziej sprawdzi przy większym wietrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, mundek28 napisał:
Kolego Pawel1966 na fotce widziałem pas sztormowy założony na zadaszenie. Wydaje mi się że przy odpowiednich odciągach nie jest to konieczne a nawet zbyteczne.

Te odciągi nic nie dają akurat, więc pas się jak najbardziej sprawdzi przy większym wietrze

Przydał się naprawdę ! Na roztoczu dość mocno dmuchało i bałbym się zostawić daszek bez pasa, gdy wyjeżdzaliśmy autem na wycieczki.

BTW. Wracając do lampy cofania - zdjąłem tylko klosz prawej tylnej lampy i nie mam tam niestety kabla do lampy cofania. Ale na oprawie z innymi żarówkami w pustym miejscu na przygotowanym pod lampę jest oznaczenie : REVERSE ( RE) i naciętym kształtem oprawki więc w ostateczności poszukam jakiejś uniwersalnej i jaą tam zamocuję a kabel sobie pociągnę od gniazda 13 PIN. Rozmawiałem też dziś z Burstnerem w Poznaniu po raz kolejny. Oryginalna lampa wg VIN mojej przyczepy nie ma gniazda na żarówkę cofania i kosztuje 760 PLN:) , Ale mogę kupić taką samą lampę z oprawką za jakieś 360 PLN. i mają ją na półce bo jest montowana np. do camperów i nowszych przyczep. Muszę tylko dociągnąć kabel ale sprawdzę jeszcze lewą lampę  

20190510_185858_HDR.jpg

20190510_185842_HDR(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odciągi nic nie dają akurat, więc pas się jak najbardziej sprawdzi przy większym wietrze

 

Odciągi jako pierwszy "bezpiecznik". Pas jako przytrzymanie całości i ewentualnie uchronienie przed lotem podpór razem ze szmatą na dach. W razie zerwania odciągów pewnie podpory zdążą opaść na ziemię a nie na dach.

Pomysł wyszedł niegłupi i pewnie nieświadomie

Tylko odciągi bym dał lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel, zaliczył rurki na dachu w Chorwacji:):)Widziałem małe na szczęście  wgniecenia na dachu podczas oględzin gdy ją kupowaliśmy. Przywiało mocniej, jak to na południu i rurki poleciały na dach to jrst moment. Chyba zawsze do tego dość dużego daszka jak na tę cepkę,  będę zakładał ten pas. Daszek ma wymiar 5 x 2,5m - a to już 12,5 m2 żagla:) potrafi pociągnąć

18 minut temu, chris_66 napisał:

 

Odciągi jako pierwszy "bezpiecznik". Pas jako przytrzymanie całości i ewentualnie uchronienie przed lotem podpór razem ze szmatą na dach. W razie zerwania odciągów pewnie podpory zdążą opaść na ziemię a nie na dach.

Pomysł wyszedł niegłupi i pewnie nieświadomie emoji1787.png

Tylko odciągi bym dał lepsze.

@chris_66Pomysł wyszedł niegłupi i pewnie nieświadomie emoji1787.png

nie no...o dziewiątej rano? byłe w pełni świadomy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎05‎-‎09 o 21:57, pawel1966 napisał:

No raczej jestem pewien:) mam to na tabliczce znamionowej. A jesli chodzi o lamy cofania? W Bursnetrze powiedzieli ,że nie wszystkie mają montowane lampy ze światłem cofania - serio! potiwerdziła to również firma z Wrocławia, która ma serwis burstnera i która sprowadziła moją cepkę do Polski w 2010 roku.

@jacekzooczekam na decyzję WK

Jeśli to nie problem to proszę Cię o zdjęcie tej tabliczki , rok produkcji na europejskiej tabliczce to rzadki widok. Mam nadzieję że pochwalisz się stanowiskiem WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.05.2019 o 12:33, Astrah napisał:

Jeśli to nie problem to proszę Cię o zdjęcie tej tabliczki , rok produkcji na europejskiej tabliczce to rzadki widok. Mam nadzieję że pochwalisz się stanowiskiem WK.

Hej! Ad. 1  na tabliczce faktycznie nie ma daty produkcji. 

Ad.2. Właśnie dostałem przesyłke z Burstner Polska z prawą lampą, w której jest już normalnie światło cofania i będę się dobierał d instalacji bo chyba muszę pociągnąć przewód od wtyczki aż do tylnej lampy.  więc nie drąże dalej tematu z przeglądem i wpisem od diagnosty - niech mu ziemia lekką będzie:) ja do nie go już nie pojadę i nikomu tego punktu nie polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Można zrobić przegląd nie posiadając fizycznie dowodu rejestracyjnego? Mojego nie odebrałem po wymianie z wydziału komunikacji.

Jestem daleko od domu i najchętniej nie wracałbym jeszcze przez miesiąc, a za kilkanaście dni kończy mi się dopuszczenie do ruchu.

Myślicie, że klepną to do systemu i już?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, witus napisał:

Myślicie, że klepną to do systemu i już?

Bez DR nic nie zrobisz. Ale jeżeli masz miękki czyli czasowy to powinno to przejść. Podjedź na SKP najbliższą i zapytaj 

Edytowane przez Adam Rogowski
Edycja tekstu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.