Skocz do zawartości

Przegląd rejestracyjny przed terminem


Rekomendowane odpowiedzi

To powiedz mi jak przegląd przechodzą przyczepy z Anglii ,które światło przeciwmgielne mają po prawej stronie.

Jeszcze raz napiszę Ci -diagnosta zachował się wobec Ciebie bardzo w porządku , on nie jest od naginania obowiązującego prawa.

Edytowane przez Astrah (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawel1966 napisał:

hehe: nie mam pojęcia...może też mają taki wpis UD?:):)



No niestety nie jest to już usterka drobna. Tak więc szanuj diagnostę swego bo zawsze możesz trafić na takiego co nie będzie chciał iść Ci na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukpyr napisał:

Data I rejestracji to data i diagnosta zrobił to zgodnie z przepisami a twoja przyczepka ma miec 

 

no dobra skoro ma mieć to będzie je mieć:) zawsze to coś do zrobienia... gorzej jak będę musiał szukać lamp z gniazdem swiatel cofania jesli nie da się tam wsadzić  gniazda żarówki i jesli będę musiał ciągnąć kable od wtyczki lub kostki z przodu przyczepy... A lampy są takie jak na zdjęciu poniżej. Miejsce na lampy cofania, to dolna część tego przezroczystego klosza

 

20190502_162720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Astrah napisał:

Poszukaj jakąś  lampę pasującą do całości ,zamontuj i po problemie. 

Pewnie tak byłoby najwygodniej i najłatwiej. Ale nie natknąłem się jeszcze na ofertę sprzedaży takich lamp do burstnera. Zapytam w w firmie z Wrocławia, która sprowadziła te przyczepę do Polski i była jej użytkownikiem przez kilka pierwszych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2019 o 16:55, Kevin napisał:

....

Przyczepu produkowane po 2009 roku muszą mieć światło cofania wedle przepisów obowiązujących aktualnie. 

Światło przeciwmgielne musi być po lewej stronie - chodzi o sprowadzane z GB - zwykle wystarczy zamienić klosze. Kable powinny być wyprowadzone z lewej i prawej do przeciwmgielnego.

Ja mam 13 pin łącze, zatem mam też wsteczny. Niemniej przyczepa rok prod. 2002 więc światło wstecznego bez znaczenia.

..........

 

Tak to wygląda. Masz cepkę nową w miarę, u mnie dało się zamienić klosze i wszędzie były wyprowadzone przewody "te i te". 

Zadziałało. 

Jeżeli nie będziesz tego zmieniał to mandaty mogą się pojawić, szczególnie że system rejestracji mandatów działa i widać czy miałeś wcześniej za to samo czy nie. 

Upewnij się czy nie możesz zamienić kloszy....jak nie? to dosyć zaskakujące dla mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kevin napisał:

 

Tak to wygląda. Masz cepkę nową w miarę, u mnie dało się zamienić klosze i wszędzie były wyprowadzone przewody "te i te". 

Zadziałało. 

Jeżeli nie będziesz tego zmieniał to mandaty mogą się pojawić, szczególnie że system rejestracji mandatów działa i widać czy miałeś wcześniej za to samo czy nie. 

Upewnij się czy nie możesz zamienić kloszy....jak nie? to dosyć zaskakujące dla mnie!

Same klosze nic zmienią - musiałbym zmienić lampy, żeby były gniazda żarówek . Pytanie tylko czy wystarczy zmienić jedną żeby światło cofania było choćby z jednej strony?

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kevin napisał:

tak wystarczy. Światło cofania może być z jednej strony. 

a, światło przeciwmgielne ma być po lewej stronie. I tyla. 

OK to spróbuję cofanie założyć w prawej lampie, bo przeciwmgielne mam po właściwej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pawel1966 napisał:

jakim więc cudem, skoro przepisy obowiązują od tylu lat ta przyczepa przechodziła przeglądy bez problemów?

Bo wreszcie zaczyna się normalność na polskich SKP. Mam nadzieję, że kiedyś będzie tak jak w Niemczech i wszystkie niesprawne pojazdy zostaną albo naprawione albo zezłomowane. Naprawa brakującego/zepsutego światła w przyczepie to nie jest jakieś mega wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Bo wreszcie zaczyna się normalność na polskich SKP. Mam nadzieję, że kiedyś będzie tak jak w Niemczech i wszystkie niesprawne pojazdy zostaną albo naprawione albo zezłomowane. Naprawa brakującego/zepsutego światła w przyczepie to nie jest jakieś mega wyzwanie.

Jak normalność. własnie wyjasniałem sprawę w wydziale komunikacji i diagnosta nie ma racji nie muszę mieć lampy cofania. Dzwoniłem też do burstnera - do tej pory fabrycznie montowane lampy są takie jak w mojej z 2008 roku. Jesli więc diagnosta nie usunie wpisu -  będzie miał problem. Mam takie same doświadczenia z nieznającymi spraw rejestracji pojazdów zabytkowych. jeden już pożegnał się z uprawnieniami.  Porządek chyba musimy wprowadzać sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.