Skocz do zawartości

Uszczelnienie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o uszczelnienie łączenia ściany bocznej i przedniej. Czy to ma wyglądać tak jak na zdjęciu czy coś powinienem poprawić. Na tą chwilę jest szczelnie. Z góry dziękuję z opinie i porady.

20190327_175323[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

U siebie miałem podobny dylemat:

Tak to wyglądało przed przed zrobieniem:

1293951989_2ByoPRAWAstrona.thumb.jpg.6c3b371d3f18851d9e32ff074b9e0f76.jpg

 

Tak to wygląda po zrobieniu:

 

1192223792_2JestPRAWAstrona.thumb.jpg.42e4f750568f1081bdd2ebc3356fcee0.jpg

 

W moim przypadku okazało się, że uszczelka wyglądała nie najlepiej na widocznych skrajach, ale pod listwą uszczelnienie było w porządku. W moim modelu listwy są szerokie, co za tym idzie pod nimi duży obszar uszczelki i uszczelniacza.

U siebie zrobiłem pełną wymianę uszczelnienia po obu stronach. Prace trwały dwa pełne dni. Wyszło super, lepiej niż fabrycznie bo dokładnie i z pietyzmem, dbałością o szczegóły, bez pośpiechu.

Co Tobie doradzić? Myślę, że to zawsze loteria: może być tak, że pojeździsz z tym x lat i się nic nie wydarzy a może być tak, że przy najbliższym deszczu coś przeniknie do środka a efekty tego w postaci widocznej zobaczysz za rok albo dwa w postaci miękkiego miejsca albo wykwitu grzyba.

Jak na to nie patrzyć, faktem widocznym na zdjęciu jest "zmęczenie" uszczelki.

Opisałem na forum prace związane z wymianą uszczelnienia, możesz sobie zerknąć: patrz stronę 10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zuczek napisał:

Witaj

U siebie miałem podobny dylemat:

Tak to wyglądało przed przed zrobieniem:

1293951989_2ByoPRAWAstrona.thumb.jpg.6c3b371d3f18851d9e32ff074b9e0f76.jpg

 

Tak to wygląda po zrobieniu:

 

1192223792_2JestPRAWAstrona.thumb.jpg.42e4f750568f1081bdd2ebc3356fcee0.jpg

 

W moim przypadku okazało się, że uszczelka wyglądała nie najlepiej na widocznych skrajach, ale pod listwą uszczelnienie było w porządku. W moim modelu listwy są szerokie, co za tym idzie pod nimi duży obszar uszczelki i uszczelniacza.

U siebie zrobiłem pełną wymianę uszczelnienia po obu stronach. Prace trwały dwa pełne dni. Wyszło super, lepiej niż fabrycznie bo dokładnie i z pietyzmem, dbałością o szczegóły, bez pośpiechu.

Co Tobie doradzić? Myślę, że to zawsze loteria: może być tak, że pojeździsz z tym x lat i się nic nie wydarzy a może być tak, że przy najbliższym deszczu coś przeniknie do środka a efekty tego w postaci widocznej zobaczysz za rok albo dwa w postaci miękkiego miejsca albo wykwitu grzyba.

Jak na to nie patrzyć, faktem widocznym na zdjęciu jest "zmęczenie" uszczelki.

Opisałem na forum prace związane z wymianą uszczelnienia, możesz sobie zerknąć: patrz stronę 10

 

Pełen szacun. Przeczytałem cały opis i jestem pod ogromnym wrażeniem wykonanej przez Ciebie roboty. Rozumiem ze to popękane to jest tylko część uszczelki która znajduje się pod listwą? Czy ma jakiś sens doszczelnianie je jz zewnątrz bez odkręcania listwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcino81 napisał:

Czy ma jakiś sens doszczelnianie je jz zewnątrz bez odkręcania listwy?

Dziękuję za dobre słowo. Nie rozumiem co masz na myśli w zacytowanym fragmencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, zuczek napisał:

Dziękuję za dobre słowo. Nie rozumiem co masz na myśli w zacytowanym fragmencie.

Na moim zdjęciu obok jasnej uszczelki widać ciemną maź, czy to ktoś próbował doszczelniać z boku czy jakiś uszczelniacz z pod listwy wyszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Ta "czarna maź" to wypchnięty uszczelniacz. Normalne jeśli nie jest go za dużo, jeśli jest tego samego koloru i konsystencji na całej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję za. Info. Rozumiem że uszczelniacz jest pod uszczelką na której jest listwa? Sorry za dziwne pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj, nie ma za co. Tak, uszczelniacz masz pod uszczelką. Albo kładzie się uszczelniacz wyciskany z pistoletu, potem na to uszczelkę, druga wersja to uszczelka z już naniesionym uszczelniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.