Skocz do zawartości

odłączenie wzmacniacza antenowego


Jaśki

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Jaśki napisał:

I tutaj nasuwa się pytanie: czy wiecie co może znajdować się w gniazdach: S21; S20; S16; S11?

Widzę że te sloty mam wolne i mógłbym przepiąć te czerwono/czarne przewody w któryś z powyższych i wtedy główny wyłącznik powinien działać dla tego nieszczęsnego wzmacniacza antenowego

Słuchaj, weź miernik w łapę i sprawdzaj jak się zachowują te obwody (napięcie na 20V). Jak nie masz miernika, to wyciągnij jedną białą wtyczkę (odbiornik - lampkę) i wkładaj w te wolne gniazda i baw się włącznikami.

Tak, jak pisałem wcześniej, ja miałem podobne zapotrzebowanie i po wielu poszukiwaniach wykorzystałem nr. 30. U Ciebie trzeba by było te przewody przenieść tak:

 

image.png.4cab91e39061756e7170981d3ab99695.png

i połączyć z przewodami/wtyczką w gnieździe 30.

Jeżeli byś to tak zrobił, to włącznikiem od kinkietów włączasz i kinkiety i zasilacz. Kinkietami sterujesz włącznikami przy nich.

Jeżeli w sypialni masz taki sam wyłącznik jak u mnie:

image.png.55238bdc146673eac78f2972030c2d81.png

to on o ile dobrze pamiętam wyłącza tylko niektóre obwody - musisz to zweryfikować u siebie. Kinkietów w salonie chyba nie wyłączał.

Twoja budka ma trochę inne rozmieszczenie i nie wiem, czy kinkiety w salonie masz takie same jak ja oraz czy są także podłączone do tego samego obwodu. Najprościej wyciągnij wtyczkę z gniazda 30 i sprawdź, co Ci nie działa. Jak tak patrzę na te twoje kinkiety, to nie widzę, czy one mają koło siebie jakiś dodatkowy włącznik:

image.png.df9b3fcbdcc333ae263017340f4566f6.png

no chyba, że to chodzi o te kinkiety:

image.png.d8c8c7c93cbcfe0ae9a095f42f03cc62.png

Musisz się pobawić w wyciąganie przewodów i weryfikację, które to które.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi....dzisiaj do Helu biorę miernik i może się trochę pobawię :)

Tak sobie jeszcze myślę, że umieszczenie na wspólnym wyłączniku świateł głównych (salonowych) i wzmacniacza antenowego chyba nie będzie najlepsze...co w sytuacji jak po ciemku będę chciał oglądać TV? :)

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sam musisz zweryfikować, jak działają wszystkie obwody, zweryfikować, co Ci odłącza wyłącznik w sypialni (o ile go masz) a co główny wyłącznik i tylko na tej podstawie możesz się zdecydować lub nie na podłączenie się do któregoś obwodu. Np. my nie używamy tych wyłączników "głównych", choć cepkę mam już kilka lat.

Weryfikacja i decyzja należy do Ciebie, u mnie układ jest inny i ja się zdecydowałem na kinkiety w salonie, bo tam mam dodatkowe włączniki. Jak jest u Ciebie, nie wiem.

Zresztą, tak jak koledzy pisali, zweryfikuj, ile ten zasilacz Ci łyka prądu, bo może gra nie jest warta świeczki. Kup sobie, o ile nie masz, zwykły miernik energii i zweryfikuj, co Ci ile pobiera energii - warto to zrobić a miernik się przyda także w domu. Ja tak zrobiłem i dzięki temu padła szybka decyzja, by przejść na ledy.

Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.