Skocz do zawartości

problem ze stukiem w czasie hamowania z przyczepą HOBBY 440SF proszę o radę


gliniarzxxl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

amorka zawsze warto sprawdzić i wymienić jeśli jest już padnięty albo słaby, ale sam amorek nie załatwi sprawy jeśli hamulce nie są prawidłowo wyregulowane i od tego trzeba zacząć (mają brać w odpowiednim momencie i z odpowiednią siłą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BUMERANG napisał:

Przy prawidłowo wyregulowanych linkach zanim walnie w hak hamulce zablokują koła więc nie walnie :)  Gdyby amortyzator padł to stukało by przy ruszaniu :excl:

Tylko to.  Naprzód regulacja luzu szczęk, potem skrócenie cięgna.Przy prawidłowej regulacji uderzenia są niemożliwe. Przerabiałem to na jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, AdamH napisał:

Tylko to.  Naprzód regulacja luzu szczęk, potem skrócenie cięgna.Przy prawidłowej regulacji uderzenia są niemożliwe. Przerabiałem to na jesieni.

Zgadzam się z Adamem H  trzeba pamiętać przyczepa nie ma ABS,a skracanie cięgła robić stopniowo aż dolegloiwość ustąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ZBYCH1234 napisał:

Zgadzam się z Adamem H  trzeba pamiętać przyczepa nie ma ABS,a skracanie cięgła robić stopniowo aż dolegloiwość ustąpi.

Warto sprawdzić przed regulacją czy zostało coś okładzin na szczękach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie trafiłem na ten temat a akurat dzisiaj ciągnąłem przyczepę z zimowania. Mam chyba podobny objaw, tj lekkie hamowanie jest ok, a mocniejsze czuć takie pukniecie w hak ale czuć też że przyczepa hamuje bo auto tak lekko siada, hamulce popiskują (czy jest to objaw zużycia szczęk?) . Gdzieś czytałem że jak amor wyrobiony to idzie go wcisnąć ręką, tak właśnie się to sprawdza? Nie wiem jakiej marki mam zaczep, stabilizator to aks 1300, okładziny nowe, hak też półtpraroczny więc kula nie wyrobiona...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pjoter napisał:

W sklepie nowy amortyzator dało się bezproblemowo wcisnąć

Po pierwsze ma sam wychodzić z powrotem do pierwotnego położenia, po drugie jak go będziesz chciał wyciągnąć to stawi bardzo duży opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Pojechałem do sklepu po nowy amortyzator do lawety bo tak właśnie pukało a gościu mówi że ten mój jest nowy i dobry.

Wyregulowalem hamulce i ok.

Teraz też mi się zaczyna to dziać  bo puszcza mi regulacja na jednej szczęce, to zabezpieczenie żeby się regulator nie cofał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@gliniarzxxl - udało Ci się wyeliminować problem? Co było przyczyną?

Pytam, bo u mnie sytuacja jest podobna a nie chcę zakładać nowego tematu - podczas hamowania nagle pojawia się to mocne stuknięcie/uderzenie w hak i dopiero wtedy czuję, że przyczepa zaczyna hamować.

Hamulce co prawda były regulowane, ale pytanie czy wystarczająco dobrze?

Wciśnięcie amortyzatora to prawdziwe wyzwanie - mocno się napociłem, żeby docisnąć tak, aby hamulce złapały. Odpuszcza równie powoli - więc raczej OK. Zastanawiam się zatem co to może być? Uderzenie dość mocno nieprzyjemne dla ucha a i dla całego zestawu, jak zakładam, nie służy zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.