Skocz do zawartości

Okna dachowe 40 x 40 - porównanie


Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, witus napisał:

Przy okazji nie wiecie czy można na boczne okno kupić podobny system, czyli harmonijka z jednej strony moskitiera, w drugą roleta. Podział można dowolnie przesuwać.

Ktoś wie ?

Bez okna sama kaseta wewnętrzna.

O coś takiego: https://allegro.pl/oferta/roleta-okienna-do-przyczepy-z-moskitiera-dometic-7847558246

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Tomii napisał:

Czy "szklenie" jest pojedyncze czy podwójne? 

 

No dobra ale jakie szklenie ma Heki? Bo niby wyższa półka, a pojedyncze szklenie to może w zimniejsze dni okazać się porażką :mellow:

Ja kupiłem teraz Heki w wersji mikro do łazienki, szklenie jest podwójne dymione, moskitiera i roletka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cosik3 napisał:

nie, chodzi o okno teoretycznie 40x40, a otwór jest większy coś około 42, nie pamiętam teraz ale postaram się coś znaleźć na ten temat

Edit:

znalazłem, może nie dokładnie ten model, ale jak popatrzysz w instrukcję to widać, ze otwór jest 40x40, ale są dodatkowe "dziury" na wkręty o rozstawie 42,5. Czasem bywało, że był robiony większy otwór coś około 43x43 (tak żeby wkręty były w środku i wtedy jest problem z zakryciem takiego otworu przez teraz oferowane okna innych producentów)

61492_REMImobil_MA_REMItop_vista_RZ_kl.pdf

Dokładnie o nich myślałem dlatego pytałem...mam takie i MPH ani Heki mini nie wchodzą ?

 

6 godzin temu, Tomii napisał:

Czy "szklenie" jest pojedyncze czy podwójne? 

No dobra ale jakie szklenie ma Heki? Bo niby wyższa półka, a pojedyncze szklenie to może w zimniejsze dni okazać się porażką :mellow:. No i rozwinął byś czemu powinienem kupić takie same jak mam. 

Z tego co mi wiadomo i Heki i MPK mają 2szyby...

Z obydwoma (i tym z linka wyżej) jeździłem nawet zimą i nie było problemu...

 

Witus - Jak będziesz w Dziekciowicach to podejdź, pokażę co można mieć w oknie bocznym...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo i Heki i MPK mają 2szyby...
Z obydwoma (i tym z linka wyżej) jeździłem nawet zimą i nie było problemu...
 
Witus - Jak będziesz w Dziekciowicach to podejdź, pokażę co można mieć w oknie bocznym...


... i pewnie takie oględziny potrwają do rana. Znalazłem je, niestety kosztują tyle co moja przyczepa. Chyba naprawię swoją moskitierę. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, witus napisał:

 


Zastrzeliłeś mnie nie wiem :) ze zdjęć wynika, że podwójne. Ale nie sprawdzę od ręki.


 

 

 

22 godziny temu, witus napisał:

230c20f49b0d9d72bb3aa97133823a51.jpg&key=1bb6f33c18dcf652984b294e9ae4b8c30cc4ed58b27bd04010b44f707c5f2efc

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

a01c8603eaf3054d4c3a74d1c2c763b8.jpg&key=2604c4a501942850472830aba4dee18250a700689ca2a031b2aba21880bbb305

 

Ja mam u siebie w Burstnerze bardzo podobne. Nie wiem czy tej firmy .Okono jest podwójne. Natomiast nie wiem jak jest mocowane. Moskitiera i roleta fajna, jednak nie wiem czy demontowalna. Zapraszam na rekonesans :)

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.03.2019 o 23:37, Tomii napisał:

IMG_20190324_113136.jpg

Przepraszam, że piszę w tym temacie - ale szkoda zakładać nowy. Mam podobne okno jak to na zdjęciu i złamałem dźwignię (prawą-ale tu chyba to nie ma znaczenia) do jego otwierania.

Czy może ktoś wie gdzie to dokupić ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Podepnę się pod temat. Chcę wymienić moje okienko 40x40 ponieważ konstrukcja otwierania tego co mam w tej chwili jest tragiczna i już mi korbka cały czas przeskakuje, a boję się mocniej bo zaraz się złamie

Okno nad salonem (midi) już wymienił poprzedni właściciel i dlatego chcę założyć takie samo (oczywiście inny wymiar). Więc wymienię na Mini Heki. I tu pytanie: jakie polecacie z wentylacją czy bez? ...ja skłaniam się do tego z wentylacją...ale zacząłem się zastanawiać czy jeżeli to okno będzie montowane na przedniej części dachu, tej która już nie jest płaska tylko lekko schodząca w dół...czy ta wentylacja nie będzie dobrą drogą dla ściekającej wody.

Proszę o Wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu zamówiłem MPK.

Z minusów:

- moskitiera od wewnątrz montowana jest na wkręty do sufitu (robimy dziury w suficie). Poprzednie okno (Remis) jak i Heki moskitierę mają montowaną do konstrukcji okna

- wygląd od zewnątrz jakoś mnie nie powala (Heki wydaje mi się z zewnątrz ładniejsze, ale może to kwestia że trawa u sąsiada zawsze wygląda na bardziej zieloną)

- brak w zestawie wkrętów do montażu (zapewne producent zasłaniać się będzie potrzebą różnych długości wkrętów dla konkretnej grubości dachu)

Podsumowując jestem zadowolony :D. Zostawiam kilka zdjęć detali, dla tych którzy w przyszłości będą szukać informacji.

 

 

IMG_20190511_200950.jpg

IMG_20190512_090955.jpg

IMG_20190512_101948.jpg

IMG_20190512_101956.jpg

IMG_20190512_102014.jpg

IMG_20190512_102023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomii napisał:

W końcu zamówiłem MPK.

Z minusów:

- moskitiera od wewnątrz montowana jest na wkręty do sufitu (robimy dziury w suficie). Poprzednie okno (Remis) jak i Heki moskitierę mają montowaną do konstrukcji okna

- wygląd od zewnątrz jakoś mnie nie powala (Heki wydaje mi się z zewnątrz ładniejsze, ale może to kwestia że trawa u sąsiada zawsze wygląda na bardziej zieloną)

- brak w zestawie wkrętów do montażu (zapewne producent zasłaniać się będzie potrzebą różnych długości wkrętów dla konkretnej grubości dachu)

Podsumowując jestem zadowolony :D. Zostawiam kilka zdjęć detali, dla tych którzy w przyszłości będą szukać informacji.

 

 

IMG_20190511_200950.jpg

IMG_20190512_090955.jpg

IMG_20190512_101948.jpg

IMG_20190512_101956.jpg

IMG_20190512_102014.jpg

IMG_20190512_102023.jpg

Ładnie, ładnie.

A jaki to model MPK i czy ma stałą mikrowentylację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, filipert napisał:

Ładnie, ładnie.

A jaki to model MPK i czy ma stałą mikrowentylację?

MPK Vision Star M Pro - 4801P

Wentylacja w zależności jaką uszczelkę założysz (bez wentylacji, lub 150 cm2) - 10 -13 punkt w instrukcji.

 

vision star pro.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.