Skocz do zawartości

Okna dachowe 40 x 40 - porównanie


Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy potrzebuję wymienić okno dachowe w standardowym otworze 40 x 40.

Do tej pory siedziało okno firmy Remis. Trzyma się ono może i całkiem nieźle jak na 15 lat, ale biorę się za wymianę uszczelnień na dachu i obawiam się że demontażu może nie przeżyć. Zresztą czyszczenie ramki okna to najmniej miła sprawa w całej tej zabawie. 

No i o co chodzi? Nowe okno chciałbym żeby:

- miało podwójne szklenie

- nie było mleczne lecz dymione

- nie było łapane wkrętami od strony dachu

- miało demontowaną moskitierę (chodzi o czyszczenie syfu który wpada i leży na moskitierze)

Generalnie Fiama Vent odpada (moskitiera i wkręty do dachu).

Zostaje Mini Heki S (Internety twierdzą że ma pojedyncze szklenie) i MPK VisionStar M, w którym nie wiem jakie jest szklenie. 

Ktoś podpowie co kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O robi się ciekawie.

Tak wygląda od dołu po zdemontowaniu roletki. Idealnie 40 x 40 bez żadnych podcięć, wgłębień czy czegokolwiek.  

IMG_20190324_113136.jpg

 

 

IMG_20190324_120501.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

230c20f49b0d9d72bb3aa97133823a51.jpg&key=1bb6f33c18dcf652984b294e9ae4b8c30cc4ed58b27bd04010b44f707c5f2efc

 

MPK najlepiej chyba. Różne kolory plastiku, fajna moskitiera, a do spania nie wpuszcza nic światła. No i na dach można wystawić głowę jak trzeba. Ja mam przezroczyste, wpuszcza najwiecej światła, a jak za dużo roletka reguluje temperaturę i ilość światła.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

a01c8603eaf3054d4c3a74d1c2c763b8.jpg&key=2604c4a501942850472830aba4dee18250a700689ca2a031b2aba21880bbb305

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie MPK - to jest kompromis jakości i ceny - całkiem przyzwoite okna w różnych wersjach (kolory obudowy jak i szyby).

Wyższa półka to Heki mini...ale też wyższa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, witus napisał:

 

MPK najlepiej chyba. Różne kolory plastiku, fajna moskitiera, a do spania nie wpuszcza nic światła. No i na dach można wystawić głowę jak trzeba. Ja mam przezroczyste, wpuszcza najwiecej światła, a jak za dużo roletka reguluje temperaturę i ilość światła.

 

Czy "szklenie" jest pojedyncze czy podwójne? 

 

1 godzinę temu, Misio napisał:

Miałem takie MPK - to jest kompromis jakości i ceny - całkiem przyzwoite okna w różnych wersjach (kolory obudowy jak i szyby).

Wyższa półka to Heki mini...ale też wyższa cena.

No dobra ale jakie szklenie ma Heki? Bo niby wyższa półka, a pojedyncze szklenie to może w zimniejsze dni okazać się porażką :mellow:. No i rozwinął byś czemu powinienem kupić takie same jak mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jakie szklenie ma Heki? Bo niby wyższa półka, a pojedyncze szklenie to może w zimniejsze dni okazać się porażką :mellow:. No i rozwinął byś czemu powinienem kupić takie same jak mam. 


Zastrzeliłeś mnie nie wiem :) ze zdjęć wynika, że podwójne. Ale nie sprawdzę od ręki.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cosik3 napisał:

może chodziło o to, ze przy oknach Remis bywały niestandardowe otwory (jeśli dobrze pamiętam to trochę większe i był problem z ich zakryciem przez okna innych producentów)

Było coś w wymiarze 48 x 48 cm, ale to chyba bym nie pisał że otwór ma standardowy wymiar 40 x 40 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, chodzi o okno teoretycznie 40x40, a otwór jest większy coś około 42, nie pamiętam teraz ale postaram się coś znaleźć na ten temat

Edit:

znalazłem, może nie dokładnie ten model, ale jak popatrzysz w instrukcję to widać, ze otwór jest 40x40, ale są dodatkowe "dziury" na wkręty o rozstawie 42,5. Czasem bywało, że był robiony większy otwór coś około 43x43 (tak żeby wkręty były w środku i wtedy jest problem z zakryciem takiego otworu przez teraz oferowane okna innych producentów)

61492_REMImobil_MA_REMItop_vista_RZ_kl.pdf

Edytowane przez cosik3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tomii napisał:

 

 

No dobra ale jakie szklenie ma Heki? Bo niby wyższa półka, a pojedyncze szklenie to może w zimniejsze dni okazać się porażką 

Podwójne szklenie. W Heki sam mechanizm podnoszenia dekla trochę lepiej i precyzyjnie działa w porównaniu do MPK. Jeśli różnica w cenie jest istotna to bym bez obaw brał MPK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji nie wiecie czy można na boczne okno kupić podobny system, czyli harmonijka z jednej strony moskitiera, w drugą roleta. Podział można dowolnie przesuwać.

Ktoś wie ?

Bez okna sama kaseta wewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.