Skocz do zawartości

Wilk 435 Sport - nasza pierwsza


poziom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Koledzy od Forków możecie podrzucić jakich lusterek dodatkowych używacie?

Ja w ten weekend jechałem 1 raz ze swoją przyczepką  bez dodatkowych lusterek i w ogóle nic nie widziałem z tyłu.

Nie wiem jakie kupić aby najlepiej pasowały do Forka. Może macie jakieś sprawdzone modele?

Muszę coś zamówić bo w następny weekend 1 wyjazd na kemping.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, poziom napisał:

Ja już mam zaklepane Excellent View te zwykłe ale jeszcze z nimi nie jeździłem 

Też się właśnie zastanawiałem na tymi lusterkami ale chciałem się upewnić czy pasują do Forka. Chyba jednak je zamówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam kamerkę. Moim zdaniem żadne lusterka boczne nic nie dadzą jak wozisz za sobą taką ścianę.  Tyle co do manewrów to widać z fabrycznych lusterek auta. A w tych wystających i tak tyłu nie widzisz. Ja je mam bo przepisy nakazują ich montaż :) więc coś tam zawieszam :)  Dlatego szerokokątna kamerka + LCD mirror wieszany na lusterku w 100% rekompensuje środkowe wsteczne lusterko. Zarówno do manewrów jaki i po prostu do śledzenia co się dzieje za autem. Chyba że kogoś nie obchodzi co się dzieje za nim to może faktycznie wystarczy że widzi co jest z boku. 

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle dobierałeś lusterka widocznie.

Za naczepą też nie ma lusterek i jakos miliony zestawów jeździ

Edytowane przez Pjoter (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Co do kamerki. Pomysł pewnie dobry, zawsze można sobie życie ułatwić. Swego czasu jeździłem trochę dostawczakami i autami z tzw. "paką", gdzie do dyspozycji są tylko lusterka boczne, a były to czasy gdy kamerki cofania były jeszcze bardzo rzadko spotykane i dawałem radę. Na pewno to nie to samo co zestaw, który się składa itd. Ale póki co zostanę przy dodatkowych lusterkach. BTW-wczoraj odebrałem przyczepkę po ulepszeniach i jechałem pierwszy raz z dodatkowymi lustrami w ogóle, a na szczegół z excellent view. Generalnie trzeba się trochę przyzwyczaić no ale...bajka :). Szczególnie przy włączaniu się do ruchu na autostradzie (jechałem kawałeczek). Muszę też na drugi raz lepiej prawe ustawić, kwestia wprawy ;).

Co do zmian.

Stare lampy zmienione na nowe:

IMG_2636.thumb.jpg.03fffa0bf64e3596eb1eb90d50502d13.jpg

IMG_2637.thumb.jpg.e3f010e9819917d85ce16f60805633be.jpg

Stare, mocno już zniszczone okno dachowe zmienione na nowe z moskitierą:

IMG_2639.thumb.jpg.3c9f5ab9934c27cc9001bc8ca10e9f7b.jpg

IMG_2634.thumb.jpg.f71564557515f08b25e1975540003be1.jpg

IMG_2635.thumb.jpg.e8af83c8dfc090fd2a79333657725829.jpg

 

Założony z powrotem piecyk gazowy, przeczyszony i przedmuchany. Sprawdzona cała instalacja gazowa. Wymieniony m.in przewód od butli. Dośc już sfatygowany. Wg Panów z Allcamp nie był już szczelny. Wymienili też reduktor, choć to wg mnie, nie było potrzebne. Zostawiłem stary jako część zamienną.

IMG_2640.thumb.jpg.4085b50e235de733b83071e5f727997b.jpg

 

No i najważniejsze. Szczelność. Panowie poradzili mi lać z góry a nie celować w uszczelki, bo tak, wg nich ma prawo ciec.

Zrobiłem konkretny deszcz nad przyczepą i jest suchutko. Tak czy siak, wiadomo, przyczepa ma swoje lata, więc uszczelniacz butylowy zakupiony i będzie z nami jeździł. Jakąś uszczelkę też chcę nabyć na wszelki wypadek. Nie są to duże koszta a dają jakiś tam spokój ;).

Teraz tylko czekamy na majówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) - staram sie zadbać o "staruszkę". Jeszcze wnętrze. Tu małżonka ma pomysły. Być może bardziej ortodoksyjni fani starych przyczep nie będą przychlni ale chcemy wnętrze trochę zmienić. Pomalować szafki, zmienić poszycia mebli i to w zasadzie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę do ciebie zadzwonić pogadać bo też bym im wstawil przyczepę.

Lodówka i kuchnia na gaz chodzi.

Piec nie startuje w ogóle nie slysze gazu.

Chciałem go wymontować ale jak zobaczyłem na stan rurek od gazu to się poddałem.

Podejrzewam że nigdy z pieca nie skorzystam ale.fajnie byłoby mieć wszystko sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurczę..starsza córka się pochorowała i chyba nici z pierwszego wyjazdu w majówkę :(.

Cień szansy jeszcze jest. Zobaczymy.

Tak czy siak. Doszła gaśnica, a także waga do dyszla, podkładki pod podpory z Juli (za 25 pln komplet-promocja), wiaderka na szarą wodę dopasowane do prześwitu cepki, stopień wejściowy Femme i prowizorycznie zabezpieczyłem kabel od prądu. Po prostu na końcówce były już widoczne pojedyńcze żyły kabli zasilających. Jakoś wolałem to izolacją "pociągnąć".Chociaż tyle. Poza tym pojawiły się naczynia z melaminy i jakiej inne drobiazgi.

IMG_2739.thumb.jpg.eae4c3a3995039b67b522b59cb0d2f8e.jpg

IMG_2740.thumb.jpg.f8f0eed7285795f88eb81e692c8b8f29.jpg

IMG_2738.thumb.jpg.e667ed3d1c8b0f933d12b70095df451c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Juli (https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/artykuly-transportowe/blotniki-i-oslony/kolka-i-nozki-podporowe/podkladki-pod-podpory-002262/).

To, przy okazji, mnie uświadom. Używam ich w zły sposób jak rozumiem? Powinienem mieć najpierw "big footy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.