Skocz do zawartości

Wilk 435 Sport - nasza pierwsza


poziom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przyczepka kupiona od forumowicza (@Pjoter - pozdrawiam!)

Na razie zdjęć mało. Kilka rzeczy do ogarnięcia, jak to w takiej staruszczce. Za tydzień jestem umówiony w allcamp na montaż piecyka (Pjoter demontował go celem przeczyszczenia) i generalnie przegląd instalacji gazowej. Druga ważna rzecz to okienko dachowe, które już swoje lata ma i tworzywo zrobiło się bardzo delikatne. Póki co wzmocniłem...łatką do materacy i silikonem. Pewnie wejdzie jeszcze uszczelniacz butylowy ale chyba docelowo nabyłbym nową "klapę". Takiej do Wilka z tego rocznika to już raczej nie dostanę ale może jakaś 'MPK' będzie pasowała ?? Mam nadzieję, że w allcampie coś doradzą.

Poza tym zaczynamy doposażanie. Takie rzeczy jak garnki, kubki itp. pozostawniam małżowinie. Myślę o jakimś dodatkowym oświetleniu we wnętrzu, szczególnie nad kuchnią, bo jest tam tylko lampka na 12v, więc działa tylko jak auto jest podłączone.

Poza tym...niech już będzie majówka :)!

A oto nasz pierwszy w życiu zestaw.

IMG_2552.thumb.jpg.a1895fb273194efdd3eca6e2c8fb2867.jpg

Jak nam się spodoba (raczej tak, jeździliśmy ze starszą pod namiot, więc wiemy 'o co chodzi'), to pewnie ta cepka będzie służyła docelowo jako nocleg na rodzinnej działce w Karwieńskich Błotach (ale po sezonie będzie 'slipowana' u teściowej, w Płocku), a my kupimy coś nowszego i pewnie bogatsi o doświadczenie, coś może bardziej dopasowanego. Choć, na dzień dzisiejszy, wydaje nam sie, że jak kupimy kibelek turystyczny to będzie wsio ;). Ale wiadomo jak to jest...

Co do jazdy zestawem. Mimo wiary w swoje auto, nie byłem pewien jak to będzie. Wprawdzie przejechałem tylko 93 km przy bezwietrznej pogodzie, z pustą cepką i pustym autem ale widzę bardzo duże rezerwy. A przecież mam jeszcze reduktor! Jestem przekonany, że będzie bardzo ok. I jednak lusterka dodatkowe się przydadzą...

Edytowane przez poziom (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do obaw z holownikiem to raczej powinieneś się obawiać, że gdzieś zgubisz cepkę aniżeli holownik miałby nie dać rady :D

Powodzenia, niech służy :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za ciepłe słowa.

Co do Forka, niby wiem, szczególnie, że mam reduktor co sporo potrafi zrobić. Ale wiadomo-diesle lepsze do holowania. No ale ten wilczek jest leciutki.

Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych forumowiczów:

1. tego okienka dachowego nie dostanę pewnie takiego jak jest w tym Wilku. Czy można kupić inne, pasujące do wymiarów otworu i je zamontować? Ile to roboty?

2. Zastanawiam się (nie że sprawa na już) nad wymianą lamp. Są już mocno przetyrane, dość matowe i na przykład lewy tylny klosz częściowo trzyma się na silikonie lub czymś podobnym. Więc w razie wymiany żarówki będzie trochę rzeźby. Jak to jest z wymianą klosza? Trzeba coś lutować na przykład, czy sam mechanizm, a raczej elektryka zostaje jak była, a tylko wymieniamy obudowę i ją się przykręca (?) to ścianki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy malowałem na czerwono i pomarańczowo bo od słońca kolory w kloszach wyblakły.

A malowałem je bo tam za bardzo nic nie mogliśmy dopasowac.

Może ci się coś uda wykombinować 

Zapomniałem ich po pomalowaniu przepolerowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem, że szpitala, zajrzałem do przyczepki i zauważyłem ślad po zalaniu na materacu. Kilka dni padało ale nie byłem pewien czy na pewno to przeciek z teraz, bo poprzedni właściciel miał jakąś przygodę z oknem przy tych huraganach w 2017 i wiem, że lekko wtedy przyczepkę zalało. A, że mam sklerozę, to nie pamiętałem, czy ta plama już była, czy nie.

Dziś postanowiłem zrobić prostą próbę: polać przyczepę szlauchem, pod ciśnieniem takim, jakby deszcz padał. Zresztą nie mam karchera więc nawet jakbym dał maksymalny strumień, to nie jet to jakiś "szał". Wyniki:

IMG_2563.thumb.jpg.3ac6c781c4b7c3eaef65de83d520964e.jpgIMG_2564.thumb.jpg.b783b3567cef3ff94ab412c827f2831f.jpgIMG_2565.thumb.jpg.f71d1811390a5327cbe1c993fae0c36a.jpgIMG_2566.thumb.jpg.43774a5660fc864dc802bf7236b6fb7a.jpg
 
Wodę lałem, tak jak pisałem, spokojnym strumieniem przez max 3 minuty z odległości około 3 metrów :(.
Dziś będę w przyczepą w allcampie celem zamontowania piecyka. Czy myślicie, ze wymiana uszczelki wystarczy? Ile to może kosztować? Ja niestety nie mam za bardzo wiedzy jak to zrobić, a i z czasem stoję słabo...
Jak żona wróci do domu, to poproszę Ją żeby lała, a ja będę od środka jeszcze obserwował. Może coś mądrego wydumam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No plama była na prawym, tak.

Niestety puszcza (uszczelka?) po obu stronach w okolicy zameczków okien, przy środkowym zameczku nie puszcza.

To na razie wstępne obserwacje. Muszę rozkminić co się dzieje, żeby jakoś temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.