Skocz do zawartości

Kto naprawi ogrzewanie


Rekomendowane odpowiedzi

Pomogę chętnie ale po przeprowadzeniu dochodzenia wyniuchałem, że jesteś z lubelskiego. Ponadto nie mam pewności co to za piec. W październiku 2018 walczyłeś z Trumą. Nadal ta sama dolegliwość? Jesteś wyjątkowo oszczędny tak w swoim opisie jak i opisie usterki. Prosisz o wróżenia z fusów czy jasnowidztwo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę pomoc jest tu super 

 

Na trzecim zdjęciu brakuje uszczelki korkowej to w tym miejscu pokazywał się ogień jak widać dzisiaj wyciągnąłem Piecyk podłączyłem gaz i odpaliłem  jedyne podejrzane miejsce jest przy łączeniu paleniska z iskrownikiem (chyba tak można to nazwać ) może macie gdzieś kogoś gdzie mógłbym wysłać Piecyk w celu rozebrania i złożenia go od nowa może jakiś zestaw naprawczy jestem czarny w tym temacie ale może ktoś to naprawia ???? Chętnie wezmę jakiś kontakt 

IMG_20190326_163538.jpg

IMG_20190326_164754.jpg

IMG_20190326_164804.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ahmar mi to wygląda na uszkodzenie zaworu lub palnika, czego efektem jest nadmierna ilość gazu no itd Rozbierz cały "dół" i zobacz jak to wygląda w środku Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane urządzenie a i czasem może się przyczyna błaha sama znaleść ? Ta korkowa uszczelka już spłonęła?

 

mi kiedyś piec kopcił i okazało się że dolot powietrza był zasyfiony, rozebranie wyczyszczenie i po temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek nie gdybać, to w przypadku tego typu pieca nawet nadmierna ilość gazu czy za mała ilość powietrza nigdy nie mają prawa spowodować pojawienia się płomienia na zewnątrz czerpni/komory spalania/komory grzewczej, czy wypływu gazu z zaworu tak, żeby mógł się on zapalić poza komorą pieca. Te wszystkie elementy, począwszy od czerpni aż po wylot komina na zewnątrz cepy (przeważnie na dachu), oraz zawór, muszą być w 100% szczelne.

Przy zbyt dużej dawce gazu/zbyt małej ilości powietrza, pieca bądź nie da się zapalić, albo będzie gasł, kopcił, ewentualnie gaz będzie palił się bardziej zółtym do żółtopomarańczowego płomieniem (tzn. bardziej żółtym niż niebieskim), ale nawet gdy gazu jest za dużo (lub powietrza za mało) płomień nie może w żadnym wypadku pojawić się od strony wnętrza cepy, czy np. pod podłogą przez czerpnię lub w okolicach komina.

Tam gdzieś jest nieszczelność (warto dokładnie sprawdzić połączenia elementów, przejścia przewodów, rurek, końcówek, jak i miejsca, gdzie stal dolega lub przykręcona jest do aluminium), raz sam zawór i łączenia przewodów gazowych. Daj to do obejrzenia komuś kumatemu w temacie piecy, zanim sprowadzisz na siebie jakieś nieszczęście metodą prób, błędów i spekulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czyś napisał:

Daj to do obejrzenia komuś kumatemu w temacie piecy, zanim sprowadzisz na siebie jakieś nieszczęście metodą prób, błędów i spekulacji.

W całej rozciągłości popieram.

PS

Są serwisy, które zajmują się sprzętem "Trumy", a przynajmniej tak utrzymują. Twój piec, to "Carver". Niby podobny do pieca "Trumy" i ma z nim trochę wspólnego, jednak dla wielu elementów, na częściowym podobieństwie wizualnym, ta "zgodność" się kończy. Na naszym rynku może być ciężko z częściami zamiennymi, trzeba byłoby szukać np. na. angielskim ebay'u lub w tamtejszych sklepach. Nie znam serwisu Carver'a w Polsce, więc pozostaje pytać w serwisach Trumy. Być może gdzieś się zgodzą, ale pod warunkiem, że dostarczysz im część, którą zdiagnozują, jako uszkodzoną :hmm:

Próbuj dzwonić i pytać np. tu:

https://www.ogrzewania.pl/Truma?gclid=EAIaIQobChMIu83nq6Ch4QIVGqqaCh3izQUMEAAYASAAEgJT9_D_BwE

https://www.truma.com/pl/pl/serwis/serwis-truma.html

https://www.truma.com/pl/pl/dystrybutorzy-truma/wyszukiwanie.html#radius=pl&services=service

ebay:

https://www.ebay.co.uk/sch/Vehicle-Parts-Accessories/131090/i.html?_from=R40&_nkw=Carver+Heater&_pgn=5&_skc=200&rt=nc

https://www.ebay.co.uk/itm/Carver-2000-Heater-Gas-Valve-new/273692871490?hash=item3fb95dcb42:g:l3YAAOSwQXdcXZpO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ahmar napisał:

A może to wina reduktora założony mam przy butli taki standardowy 37mbar może trzeba porostu mniejszy

Zrób dobre zdjęcie reduktora, aby były widoczne parametry, to ocenimy jego przydatność. Powinieneś mieć reduktor typu "karawaningowego" 30 mbar (to wynika z tabliczki pieca, którą zamieściłeś), chyba, że zawsze korzystasz tylko z czystego propanu.

reduktor.thumb.jpg.d957e34e652f64506e3bd5d662654a68.jpg

Reduktor nie może być zbyt stary - zależnie od typu i producenta, podlega wymianie co 4 do max 10 lat. Prawda jest taka, że nawet przy reduktorze 37 mbar, płomienie nie mogą się pojawiać w jakimkolwiek miejscu poza wewnętrzną komorą spalania! Tu masz jeden z tematów dotyczących reduktorów:

https://forum.karawaning.pl/topic/10142-wymiana-reduktora-gazowego/

Musisz mieć pewność, że cała instalacja gazowa i wszystkie jej elementy, są w 100 % sprawne, więc kierując się wskazówkami zamieszczonymi na forum, zacznij od reduktora, który raczej nie jest przyczyną Twoich problemów, ale musi być sprawny i musi posiadać ważność techniczną. Czy lodówka zasilana gazem i kuchenka gazowa, działają prawidłowo? Płomień palników jest taki, jak powinien:

212558420_pomieprawidowy.jpg.eb8b8137a247e2e2468cc181e68dee7f.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.