Skocz do zawartości

jak zabezpieczyć przyczepę z stabilizatorem al-ko


Daniel Quattro

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Daniel Quattro napisał:

Chcę zabezpieczyć czy kulka w zaczep będzie dobra ?

Sprawdzaj zanim wyślesz ... to co "podajesz" nie ma ładu, składu, sensu, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki model zaczepu AL-KO posiadasz??

pytam bo są lepsze zabezpieczenia niż to podlinkowane...np dedykowane zabezpieczenia do zaczepów AL-KO :)

Edytowane przez Jaśki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz średnicę kuli na haku swojego samochodu, którym ciągasz przyczepę z prezentowanym zaczepem i już masz odpowiedź, czy zabezpieczenie w formie kuli będzie pasować czy nie. Porównanie średnic da Ci odpowiedź.

Inne rozwiązanie, o którym wspominają @Jaśki, to zakup zabezpieczenia dedykowanego do zaczepu AL-KO. Na przykład takiego:

486608319_ALKO.jpg.e588d30b270a339337c4955f63a4a31f.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy lepszy link (google 20 sek szukania :) ):

https://sklep.jegger.pl/Shop/Product/3783/1208/al-ko-zabezpieczenie-zaczepu-safety-aks-20043004

A ta kula to powinna pasować :) z podkreśleniem "powinna" co nie znaczy, że "musi" 

Edytowane przez Jaśki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy lepszy link (google 20 sek szukania  ):
https://sklep.jegger.pl/Shop/Product/3783/1208/al-ko-zabezpieczenie-zaczepu-safety-aks-20043004
A ta kula to powinna pasować  z podkreśleniem "powinna" co nie znaczy, że "musi" 
Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zuczek napisał:

Zmierz średnicę kuli na haku swojego samochodu, którym ciągasz przyczepę z prezentowanym zaczepem i już masz odpowiedź, czy zabezpieczenie w formie kuli będzie pasować czy nie. Porównanie średnic da Ci odpowiedź.

Inne rozwiązanie, o którym wspominają @Jaśki, to zakup zabezpieczenia dedykowanego do zaczepu AL-KO. Na przykład takiego:

486608319_ALKO.jpg.e588d30b270a339337c4955f63a4a31f.jpg

Pozdrawiam.

Takie posiadam.i polecam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemysław napisał:

Też takie posiadam i polecam. Nie zabezpiecza tylko przed kradzieżą na postoju, ale także w trakcie drogi nikt Ci haka nie odepnie.

Polecam jeszcze raz.

Również posiadam taki typ zabezpieczenia i potwierdzam wpis kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2019 o 10:58, Daniel Quattro napisał:

Kupiłem kulę i nie wiem czy będzie pasować, nie mogłem nic znaleźć na ten stabilizator by go zablokować, wiem że kula to nie jest nic dobrego ale chce dać dwa zabezpieczenia może na koło

Będzie pasować. Kula ma regulowaną średnicę (kluczem ampulowym) - po wyjęciu wkładki zamka.
W przypadku w/w zaczepu, trzeba pamiętać, że średnicę kuli trzeba wyregulować w taki sposób, aby po włożeniu jej do zaczepu, nacisk klocków stabilizatora był znikomy.
Zapobiega to trwałemu osłabieniu sprężyn talerzowych stabilizatora, podczas długotrwałego postoju tak zabezpieczonej przyczepy.
Po założeniu kuli i zatrzaśnięciu się zaczepu, zamyka się dźwignię stabilizatora i dopiero potem, zakłada się pokazane na zdjęciu zabezpieczenie "Safety AL-KO".

PS

Średnicę kuli ustalasz tylko raz, wkładasz wkładkę, zamykasz kluczykiem i potem już zawsze ograniczasz się tylko do włożenia kuli do zaczepu, nic więcej.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kristofer napisał:

Będzie pasować. Kula ma regulowaną średnicę (kluczem ampulowym) - po wyjęciu wkładki zamka.
W przypadku w/w zaczepu, trzeba pamiętać, że średnicę kuli trzeba wyregulować w taki sposób, aby po włożeniu jej do zaczepu, nacisk klocków stabilizatora był znikomy.
Zapobiega to trwałemu osłabieniu sprężyn talerzowych stabilizatora, podczas długotrwałego postoju tak zabezpieczonej przyczepy.
Po założeniu kuli i zatrzaśnięciu się zaczepu, zamyka się dźwignię stabilizatora i dopiero po tym, zakłada się pokazane na zdjęciu zabezpieczenie "Safety AL-KO".

PS

Średnicę kuli ustalasz tylko raz, wkładasz wkładkę, zamykasz kluczykiem i potem już zawsze ograniczasz się tylko do włożenia kuli do zaczepu, nic więcej.

Dzięki za instrukcję , taka podpowiedzi jest dla mnie cenna , to jest moja pierwsza przyczepy i poznaje wszystko od początku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.