Jump to content
Daniel Quattro

jak zabezpieczyć przyczepę z stabilizatorem al-ko

Recommended Posts

Daniel Quattro

Witam , kupiłem przyczepę z stabilizatorem AL-KO

Chcę zabezpieczyć czy kulka w zaczep będzie dobra ?

zuczek
27 minut temu, Daniel Quattro napisał:

Chcę zabezpieczyć czy kulka w zaczep będzie dobra ?

Sprawdzaj zanim wyślesz ... to co "podajesz" nie ma ładu, składu, sensu, ...

Jaśki
Posted (edited)

a jaki model zaczepu AL-KO posiadasz??

pytam bo są lepsze zabezpieczenia niż to podlinkowane...np dedykowane zabezpieczenia do zaczepów AL-KO :)

Edited by Jaśki (see edit history)

Daniel Quattro
a jaki model zaczepu AL-KO posiadasz??
pytam bo są lepsze zabezpieczenia niż to podlinkowane...np dedykowane zabezpieczenia do zaczepów AL-KO
Taki mam

https://images.app.goo.gl/e4M7h6Xq7jWFUGQU9

Daniel Quattro

Kupiłem kulę i nie wiem czy będzie pasować, nie mogłem nic znaleźć na ten stabilizator by go zablokować, wiem że kula to nie jest nic dobrego ale chce dać dwa zabezpieczenia może na koło

zuczek

Zmierz średnicę kuli na haku swojego samochodu, którym ciągasz przyczepę z prezentowanym zaczepem i już masz odpowiedź, czy zabezpieczenie w formie kuli będzie pasować czy nie. Porównanie średnic da Ci odpowiedź.

Inne rozwiązanie, o którym wspominają @Jaśki, to zakup zabezpieczenia dedykowanego do zaczepu AL-KO. Na przykład takiego:

486608319_ALKO.jpg.e588d30b270a339337c4955f63a4a31f.jpg

Pozdrawiam.

Jaśki
Posted (edited)

pierwszy lepszy link (google 20 sek szukania :) ):

https://sklep.jegger.pl/Shop/Product/3783/1208/al-ko-zabezpieczenie-zaczepu-safety-aks-20043004

A ta kula to powinna pasować :) z podkreśleniem "powinna" co nie znaczy, że "musi" 

Edited by Jaśki (see edit history)

kriss1984
8 godzin temu, zuczek napisał:

Zmierz średnicę kuli na haku swojego samochodu, którym ciągasz przyczepę z prezentowanym zaczepem i już masz odpowiedź, czy zabezpieczenie w formie kuli będzie pasować czy nie. Porównanie średnic da Ci odpowiedź.

Inne rozwiązanie, o którym wspominają @Jaśki, to zakup zabezpieczenia dedykowanego do zaczepu AL-KO. Na przykład takiego:

486608319_ALKO.jpg.e588d30b270a339337c4955f63a4a31f.jpg

Pozdrawiam.

Takie posiadam.i polecam..

Przemysław
23 godziny temu, kriss1984 napisał:

Takie posiadam.i polecam..

Też takie posiadam i polecam. Nie zabezpiecza tylko przed kradzieżą na postoju, ale także w trakcie drogi nikt Ci haka nie odepnie.

Polecam jeszcze raz.

Magneto61
2 godziny temu, Przemysław napisał:

Też takie posiadam i polecam. Nie zabezpiecza tylko przed kradzieżą na postoju, ale także w trakcie drogi nikt Ci haka nie odepnie.

Polecam jeszcze raz.

Również posiadam taki typ zabezpieczenia i potwierdzam wpis kolegi.

Kristofer
Posted (edited)
W dniu 22.03.2019 o 10:58, Daniel Quattro napisał:

Kupiłem kulę i nie wiem czy będzie pasować, nie mogłem nic znaleźć na ten stabilizator by go zablokować, wiem że kula to nie jest nic dobrego ale chce dać dwa zabezpieczenia może na koło

Będzie pasować. Kula ma regulowaną średnicę (kluczem ampulowym) - po wyjęciu wkładki zamka.
W przypadku w/w zaczepu, trzeba pamiętać, że średnicę kuli trzeba wyregulować w taki sposób, aby po włożeniu jej do zaczepu, nacisk klocków stabilizatora był znikomy.
Zapobiega to trwałemu osłabieniu sprężyn talerzowych stabilizatora, podczas długotrwałego postoju tak zabezpieczonej przyczepy.
Po założeniu kuli i zatrzaśnięciu się zaczepu, zamyka się dźwignię stabilizatora i dopiero potem, zakłada się pokazane na zdjęciu zabezpieczenie "Safety AL-KO".

PS

Średnicę kuli ustalasz tylko raz, wkładasz wkładkę, zamykasz kluczykiem i potem już zawsze ograniczasz się tylko do włożenia kuli do zaczepu, nic więcej.

Edited by Kristofer (see edit history)

Daniel Quattro
10 godzin temu, Kristofer napisał:

Będzie pasować. Kula ma regulowaną średnicę (kluczem ampulowym) - po wyjęciu wkładki zamka.
W przypadku w/w zaczepu, trzeba pamiętać, że średnicę kuli trzeba wyregulować w taki sposób, aby po włożeniu jej do zaczepu, nacisk klocków stabilizatora był znikomy.
Zapobiega to trwałemu osłabieniu sprężyn talerzowych stabilizatora, podczas długotrwałego postoju tak zabezpieczonej przyczepy.
Po założeniu kuli i zatrzaśnięciu się zaczepu, zamyka się dźwignię stabilizatora i dopiero po tym, zakłada się pokazane na zdjęciu zabezpieczenie "Safety AL-KO".

PS

Średnicę kuli ustalasz tylko raz, wkładasz wkładkę, zamykasz kluczykiem i potem już zawsze ograniczasz się tylko do włożenia kuli do zaczepu, nic więcej.

Dzięki za instrukcję , taka podpowiedzi jest dla mnie cenna , to jest moja pierwsza przyczepy i poznaje wszystko od początku .