Skocz do zawartości

Płacenie podatków


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Tomii napisał:

Trzecie primo - jak się nie godzisz to nie wiem pisz donos do US, idź sobie na Policję czy gdzie tam chcesz :D,

 

? Nie jestem sygnalistą ( dawniej donosicielem ), czyli na policję czy do US nic nie napiszę.

Chciałbym, żeby świadomość w społeczeństwie była. Świadomość tego, że pieniądze na służbę zdrowie czy na szkolnictwo pochodzą z naszych podatków. 

Zupełnie inna sprawa to kto i jak tymi naszymi pieniędzmi zarządza. Ale to już polityka i w politykę nie wchodzimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kocur napisał:

? Nie jestem sygnalistą ( dawniej donosicielem ), czyli na policję czy do US nic nie napiszę.

Chciałbym, żeby świadomość w społeczeństwie była. Świadomość tego, że pieniądze na służbę zdrowie czy na szkolnictwo pochodzą z naszych podatków. 

Zupełnie inna sprawa to kto i jak tymi naszymi pieniędzmi zarządza. Ale to już polityka i w politykę nie wchodzimy ?

Jeżeli społeczeństwo widzi że jego podatki są mądrze wydawane , chętnie  je płaci (z korzyścią dla siebie) . Jeżeli moje pieniądze są trwonione na lewo i prawo i służą do zabawy panów z Wiejskiej w Janosika , nie mam wielkiej ochoty zanosić ich tam w zębach . To mniej więcej tak jakby dawać dziecku co tydzień kieszonkowe , a ono szło za róg i przegrywało je na automatach .
No może są tacy beztroscy rodzice ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, jak wysyłam kasę ma podatek, to myśle o oddziałach szpitalnych, o samotnych matkach którym jakueś qtasy alimentôw nie zapłacili i państwo musi pomóc, o ścieżce rowerowej którą wybudowano, o nowej szkole. Staram się wówczas nie myśleć o bydle z Wiejskiej, o „500” to i tamto  o grzybie z Piernikogrodu i jego bizancjum, o tym że rolnicy nadal nie muszą płacić zusu.

Zawsze myślmy pozytywnie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, august831 napisał:

Jeżeli społeczeństwo widzi że jego podatki są mądrze wydawane , chętnie  je płaci (z korzyścią dla siebie) .....................

Coś w tym jest. W mojej gminie jak się sprowadziłem był w**** ze mamy podatki lokalne na maxymalnym poziomie, o wiele większe niż w ościennych gminach. Ale po 10 latach widzę na co idą te pieniądze i zaakceptowałem je. Co roku gmina asfaltuje nowe drogi, każda wieś jest z chodnikami, placami zabaw, drogi oświetlone, imprezy integracyjne itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żeby jeszcze była świadomość, skąd co się bierze. Gmina zbuduje, wyremontuje, rząd wypłaci to i owo... I - nie tykając oczywiście polityki - większość ludzi się na to łapie. Że są jakieś "rządowe" pieniądze, które są zazdrośnie kiszone i ukryte, ale jeśli trzeba, "rząd" będzie miał gest, i zapłaci, gmina wywiąże się ze wszystkich zadań, a i jeszcze zadba o podniesienie standardu życi amieszkańców. Nadal jest za mała świadomość, że to "rządowe", "gminne", na co często i gęsto psioczy się że mało, pochodzi znikąd indziej, tylko z płaconych przez nas wszystkich podatków (również wliczonych w cenę towarów), ceł, opłat itp. Kombinowanie w tej dziedzinie, czy ogólne poczucie bycia okradanym, to niestety nasza patologia, nazwałbym to w szerszym zakresie - patologia świadomości, z czasów kiedy "państwowe" oznaczało niczyje, czy biorące się "znikąd". 

Ale żeby było sprawiedliwie - niech będą fury za 500.000 zł wrzucane w koszty, jeśli firma odprowadza rocznie kilka milionów podatku, daje zatrudnienie kilkudziesięciu czy kilkuset osobom.

Chyba lepsze to, niż tzw. "żużel", który nie wrzucając nic do systemu (bo i z czego, a nawet napitki wymykają się spod akcyzy...), jest tylko dożywotnim klientem różnego rodzaju świadczeń, ma zapewnioną opiekę zdrowotną, świadczenia z pomocy społecznej (a jakże, należą się) na siebie lub na członków rodziny (np. z Funduszu Alimentacyjnego, ba, jak by miał z czego to te alimenty by płacił, a nie jego wina przecież że roboty ni ma, a za minimalną tylko głupi poszedłby robić), jak i wszelkie możliwe "plus", bo może w głowie nie miał zbytnio poukładane, ale za to lędźwie mocne, i jurny był, co przy bezstresowym trybie życia jakoś nie dziwi. I w ogóle, to jest okradany, bo po co z jego podatków buduje się te nowe drogi dla nowobogackich (no tak, przecież jasne mocne do osiedlowego monopolowego z browaru z drugiego końca Polski helikopterami dowożą...).

Trochę jest w tym filozofii Kalego, wszak łatwiej pokazywać palcem furę za kilkaset tysia, i objąć to ograniczeniami (kwotowymi, procentowymi), o czym się trąbi, niż spojrzeć na takiego - z całą sympatią - lumpka, jako dosłowne przeciwieństwo (wyłącznie klient "systemu", bez ograniczeń kwotowych i procentowych). Cóż, tzw. sprawiedliwość społeczna... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też trzeba pamiętać, że są różne podatki. Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, czy firmy jest takie gospodarowanie finansami żeby zapłacić jak najmniej. Tak postały potęgi typu Amazon, Apple. Przenoszą produkcję czy działy firmy do krajów/stanów gdzie dostaną największe zwolnienia. Apple ma długi w Stanach nadwyżkę kasy w Europie, której nie może przesłać do Stanów bo byłyby potężnie opodatkowane.

Mikroprzedsiębiorcy pewnie robią podobnie, starają się uniknąć zapłacenia podatku dochodowego - w ramach prawa oczywiście.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2019 o 20:11, Helmut napisał:

Jakie to proste ! Tylko niestety, wcale nie śmieszne !

 Każdy z nas pracuje i coś wytwarza . Oczywiście chciałbyś aby owoce Twojej pracy znajdowały nabywców ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.