Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy a wyważenie


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

To chciałem usłyszeć.

Jest taki bagażnik na tył chyba Thule... zaczepiany do listwy i na dole do podłogi od spodu. Na nim masz możliwość zawieszenia rowerów na dowolnej, regulowanej wysokości. Ograniczasz tym wahadło.

U mnie niestety ta głupia tablica jest prawie na środku, i musiałem kupić inny. 

Polecam to rozwiązanie.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rozumiem, że to jest ten bagażnik, nie?:

https://www.thule.com/pl-pl/pl/caravans-accessories/bike-racks/thule-sport-g2-universal-_-306563

Faktycznie jego zalety wydają się oczywiste:

- znacznie niżej położony środek ciężkości,

- znacznie mniej obciążona ściana przyczepy.

Rozumiem, że tą górną listwę, na której zawiesza się bagażnik, należałoby przykręcić do znalezionej belki konstrukcyjnej?

Z instrukcji wynika, że ta listwa jest mocowana na narożnikach na 4 śrubach, a dodatkowo na całej długości wzmocniona jest 6 wkrętami.

Wydaje się więc, że nawet wkręcona nie do konstrukcji, będzie daleko sztywniejsza niż u Kikiego;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem, czy mi do tego rozwiązania nie będzie przeszkadzać tylne okno...

Ale możliwe, że zmieściłbym pod oknem, a jest duże prawdopodobieństwo, że pod oknem właśnie przebiega belka konstrukcyjna.

A jeśli chodzi o miejsce mocowania, to Ciule sam ostrzega w instrukcji:

Firstly check that the wall - where the bike carrier is to be placed - is solid. If not, please reinforce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny tylko fiamma. Górna zamocowana jest do tej aluminiowej listw nad oknem, a mocowania (jest zdejmowalny) przykręcone do wzmocnienia. - aluminiowa listwa ukrywa łączenie blachy dachu ze ściną tylną, wiec powinno być tam wzmocnienie) a dół wchodzi pod przyczepę jest przykręcony do podłogi - wkrędy az przeszły na wylot podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jaki jest ciężki holownik w stosunku do przyczepy? Jeżeli będzie za lekki, to zrobicie niezłe wahadło... Lepiej dać 2 szt na dyszel a dwie na dach lub jeszcze lepiej - wszystkie cztery na dach. Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ppaattii napisał:

Dlaczego bagaznik na 4 rowery montowany na tył przyczepy to kiepski pomysł? Chcieliśmy taki zamontować na wiosnę. 

Nie ma takich bagażników dedykowanych do przyczep. Do kamperów owszem. Do przyczep wszystkie są na max 2 rowery i do 50/60 kg max. A dlaczego? Bo ładując 4 rowery wrzucasz z bagażnikiem około 100 kg ekstra na tył przyczepy. W ten sposób będziesz mieć na pewno źle rozłożone masy, i będzie Ci bujać przyczepą - co w efekcie doprowadzić może do wężykowania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał:

Nie ma takich bagażników dedykowanych do przyczep. Do kamperów owszem. Do przyczep wszystkie są na max 2 rowery i do 50/60 kg max. A dlaczego? Bo ładując 4 rowery wrzucasz z bagażnikiem około 100 kg ekstra na tył przyczepy. W ten sposób będziesz mieć na pewno źle rozłożone masy, i będzie Ci bujać przyczepą - co w efekcie doprowadzić może do wężykowania. 

 

Ja się dowiadywalam tylko mailowo i mówiłam, że przyczepa i że bagaznik na 4 rowery. Napisali cenę za taki bagaznik z  montażem..... Czyli na przyczepę mogę zamontować max 2, tak? Niezależne od  wagi? Czy jest jakaś waga maksymalna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dowiadywalam tylko mailowo i mówiłam, że przyczepa i że bagaznik na 4 rowery. Napisali cenę za taki bagaznik z  montażem..... Czyli na przyczepę mogę zamontować max 2, tak? Niezależne od  wagi? Czy jest jakaś waga maksymalna? 
A jaki bagażnik chcieli Ci zamontować? Bo owszem te dedykowane do kamperów są i na 4 rowery. Dedykowane do przyczep są zawsze na 2 rowery. Wejdź sobie na stronę Fiamma lub Thule i popatrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:
3 godziny temu, ppaattii napisał:
Ja się dowiadywalam tylko mailowo i mówiłam, że przyczepa i że bagaznik na 4 rowery. Napisali cenę za taki bagaznik z  montażem..... Czyli na przyczepę mogę zamontować max 2, tak? Niezależne od  wagi? Czy jest jakaś waga maksymalna? 

A jaki bagażnik chcieli Ci zamontować? Bo owszem te dedykowane do kamperów są i na 4 rowery. Dedykowane do przyczep są zawsze na 2 rowery. Wejdź sobie na stronę Fiamma lub Thule i popatrz.

Fiamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również miałem dylemat co zrobić z rowerami dla dzieci. Mój i żony na dyszlu na bagażniku, nacisk na kule się zwiększał jak wiozłem rowery na dyszlu to butle z gazem w bagażniku w samochodzie. Wychodziło za ciężko na kuli jak butla była w bakiście. 

Postanowiłem kupić i zamontować bagażnik na tylnej ścianie na rowery dzieci. Na kołach 10`` I też tak zrobiłem, wszystko jest ok nawet butle z gazem woże teraz w bakiście. Przyczepa super się wyważyła. 

Jest Jedno ALE

Zrobiła się kołyska z przyczepy i teraz trzeba uważać. By za bardzo się nie rozbujała. 

Auto mam na pneumatyce i możliwe że to też trochę się przyczynia do tego zjawiska. 

Nie mogłem wpakować bagażnika rowerowego na dach samochodu że względu że mam wysokie auto SUV i ciężko by mi było wkładać i zdejmować rowery. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.