Skocz do zawartości

Przeróbka busa na kampera


trafic115dci

Rekomendowane odpowiedzi

 

24 minuty temu, trafic115dci napisał:

tak naprawde prawie te wszystkie dane sa juz w temacie zawarte, przeczytaj dokladnie wątek :)

baza to Master 2 2007r L2H2, wymiary 3.3 *1.71 wysokosc w srodku (na oko ok. 1,80).

Załoga to ja i żona a w niedalekiej przyszlosci pewnie jakies dziecko aaaa no i nasz piesek Edek :D

co do sezonowosci to raczej tylko wiosna, lato. Zimą napewno nie bedziemy go uzywac. 

Co do upodobania wypoczynku to najchetniej stawalbym w miejscach na dziko gdzie bedzie cisza i spokoj. 

Urzadzenia jakie bym potrzebowal to zlewozmywak, jesli rozkladowo by sie udalo to wc z prysznicem, lodóweczka na zimne trunki :P, i moze jakby sie gdzies wepchnelo to mikrofala.

wstępnie spodobal mi sie nastepujacy i chyba klasyczny w blaszkach : z tylu w poprzek łózko, pod nim garaz czy jak Wy to tam nazywacie ;), patrzac od strony przodu pojazdu po lewej stronie aneks kuchenny zachodzacy na drzwi przesuwne, po prawo WC z prysznicem, dalej po prawej idąc w strone szoferki jakas ławka ze stolikiem i fotele kierowcy i pasazera obrotowe. Wydaje mi sie to byc praktyczne i bardzo racjonalne w danym ukladzie i kubaturze. Ktos ma lepszy pomysl na rozplanowanie takiego auta ? 

A wiec tak;

Wysokość jest ważna od podłog do profilu dachu? odejmij jakaś płyte na podłodze i coś na sufit i możesz mieć maławo ... a wtedy lipa jeśli nie staniesz wyprostowany

Dla dwójki to miejsca bedzie dużo dla 3 średnio i już trzeba kombinować, zeby usiąść wyspać sie i żeby komunikacja była bezproblemowa Dla 2 czy 3 osób moga byc zupełnie inne układy wiec trza by to określić

Jak wiosna lato to izolacja może być ciut cieńsza ale trzeba wtedy wziąść pod uwage że latem może przygrzać więc to dyskusyjne

Na dziko to musisz sie zrobić samowystarczalny pod każdym wzgledem, duzy zapas wody, aku pokładowy, urzadzenia na gaz, moze solary jak pobyt  bez odpalania fury

Kuchnia to nie problem, wc z prysznicem tez idzie ogarnać (kwestia ciepłej wody, bojler gaz?) lodówka tylko gaz, ale mikrofale cienko widze chociaż możliwa (agregat np)

Układ klasyczny jest jak najbardziej ok ale niektóre mniej popularne rozwiazania tez sa fajne

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kit napisał:

A wiec tak;

Wysokość jest ważna od podłog do profilu dachu? odejmij jakaś płyte na podłodze i coś na sufit i możesz mieć maławo ... a wtedy lipa jeśli nie staniesz wyprostowany

Dla dwójki to miejsca bedzie dużo dla 3 średnio i już trzeba kombinować, zeby usiąść wyspać sie i żeby komunikacja była bezproblemowa Dla 2 czy 3 osób moga byc zupełnie inne układy wiec trza by to określić

Jak wiosna lato to izolacja może być ciut cieńsza ale trzeba wtedy wziąść pod uwage że latem może przygrzać więc to dyskusyjne

Na dziko to musisz sie zrobić samowystarczalny pod każdym wzgledem, duzy zapas wody, aku pokładowy, urzadzenia na gaz, moze solary jak pobyt  bez odpalania fury

Kuchnia to nie problem, wc z prysznicem tez idzie ogarnać (kwestia ciepłej wody, bojler gaz?) lodówka tylko gaz, ale mikrofale cienko widze chociaż możliwa (agregat np)

Układ klasyczny jest jak najbardziej ok ale niektóre mniej popularne rozwiazania tez sa fajne

 

 

ja nie jestem wysoki jakies 177cm wzrostu wiec akurat na styk sie zmieszcze, żona jeszcze nizsza. 

jesczcze dziecka nie ma ale jak juz bedzie to poki nie urosnie mamy czas aby auto zmienic na prawdziwego kampera jesli bedzie taka potrzeba.

co lepiej i latwiej ? bojler czy gaz ? 

mikrofala nie jest konieczna, jedyne co lubie z mikrofali do jedzenia to popcorn :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość byś potrzebował +10cm od wzrostu, na podłoge sufit okno dachowe jakieś oswietlenie itd

Dla 3 dacie rade ale od razu trzeba o tym pomysleć i wtedy bedzie spoko

Wszystko na gaz to najlepsze wyjscie moim zdaniem

To z mikrofala po temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kit napisał:

Wysokość byś potrzebował +10cm od wzrostu, na podłoge sufit okno dachowe jakieś oswietlenie itd

Dla 3 dacie rade ale od razu trzeba o tym pomysleć i wtedy bedzie spoko

Wszystko na gaz to najlepsze wyjscie moim zdaniem

To z mikrofala po temacie ;)

trudno, najwyzej bede sie garbil ;) auto mam jakie mam i nie moge sobie pozwolic na zmiane na inne w tej chwili. 

A co z kosztami ? myslicie ze do 20kkzl sie zmieszcze ? ogladalem rozne vlogi itd i przebudowy zazwyczaj miescily sie w zakresie ok 15 kkzl, wszystko zalezy kto co chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówisz ze stoisz wyprostowany to tzn ze musisz tylko ostroznie działać z podłoga i sufitem i będzie ok Masz baze a to pół sukcesu bo znaleśc coś fajnego nie jest łatwo

W 20 sie zmieścisz a jak bys poszedł bardzo oszczednie to może w połowie tego

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kit napisał:

Jak mówisz ze stoisz wyprostowany to tzn ze musisz tylko ostroznie działać z podłoga i sufitem i będzie ok Masz baze a to pół sukcesu bo znaleśc coś fajnego nie jest łatwo

W 20 sie zmieścisz a jak bys poszedł bardzo oszczednie to może w połowie tego

podloga musi byc koniecznie ocieplona  ? 

  • xps czy pianka poliuretanowa ? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 00:41, trafic115dci napisał:

ja 176cm 

Zmierz się na leżąco: będziesz miał jakieś 181-182 cm. (grawitacja nieco nas ściska, gdy stoimy, sam zobaczysz jak się zmierzysz) Ile ma ten master szerokości?  
Moim skromnym zdaniem 200cm łóżka to minimum żeby się komfortowo wyspać. Z tym, że bardzo możliwe że to indywidualna cecha i nie będziesz miał takich wymagań.

Ale najlepiej samemu się przekonać: jak się nieco ociepli to rzucić jakiś karimat czy materac piankowy w poprzek i przenocować w blaszaku, albo nawet polecieć nim sobie gdzieś na jakiś weekend.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Zmierz się na leżąco: będziesz miał jakieś 181-182 cm. (grawitacja nieco nas ściska, gdy stoimy, sam zobaczysz jak się zmierzysz) Ile ma ten master szerokości?  
Moim skromnym zdaniem 200cm łóżka to minimum żeby się komfortowo wyspać. Z tym, że bardzo możliwe że to indywidualna cecha i nie będziesz miał takich wymagań.

Ale najlepiej samemu się przekonać: jak się nieco ociepli to rzucić jakiś karimat czy materac piankowy w poprzek i przenocować w blaszaku, albo nawet polecieć nim sobie gdzieś na jakiś weekend.

 

pomysl niezly, jesli tak spartanskie warunki sie nam spodobaja to i w pelni wyposazony kamper bedzie sie podobal :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Można też zrobić poszerzenia w miejscu "okien".

2) Ale ja np preferuję łóżka w kamperze podłużne...jakoś łatwiej mi się ustawia kampera tak...

Ale to wszystko zależy (też wiem że jestem specyficzny i potrzebuje takie, a nie inne rzeczy w kamperze, które dla 80% karawaningowców jest zbyteczne lub też przerostem formy nad treścią, ale i również jestem wstanie zrezygnować z czegoś co dla wielu będzie konieczne)...dlatego jak osoba nie mająca kontaktu z kamerami zaczyna budować kampera to pewnie wcześniej czy później stwierdzi że on nie miał tak wyglądać...i jeżeli będzie budował kolejnego to OK, ale często się zrazi do karawaningu i tyle z tego...

Dlatego jakieś tam doświadczenie, jakieś tam rozmowy i oglądnięcie 20-30-50kamperów...może sprawić iż będziemy wiedzieć co chcemy budować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Misio napisał:

1) Można też zrobić poszerzenia w miejscu "okien".

2) Ale ja np preferuję łóżka w kamperze podłużne...jakoś łatwiej mi się ustawia kampera tak...

Ale to wszystko zależy (też wiem że jestem specyficzny i potrzebuje takie, a nie inne rzeczy w kamperze, które dla 80% karawaningowców jest zbyteczne lub też przerostem formy nad treścią, ale i również jestem wstanie zrezygnować z czegoś co dla wielu będzie konieczne)...dlatego jak osoba nie mająca kontaktu z kamerami zaczyna budować kampera to pewnie wcześniej czy później stwierdzi że on nie miał tak wyglądać...i jeżeli będzie budował kolejnego to OK, ale często się zrazi do karawaningu i tyle z tego...

Dlatego jakieś tam doświadczenie, jakieś tam rozmowy i oglądnięcie 20-30-50kamperów...może sprawić iż będziemy wiedzieć co chcemy budować...

jaki uklad kampera mozesz polecic ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to chodzi...

Że na żywo coś można zobaczyć, coś pokazać, łatwiej wytłumaczyć i jest...a tak wirtualnie, trzeba to jakoś porysować, tak by to było zrozumiałe...

Postaram się to jakoś pokazać...chociaż jak to powiedziałem - uważam że to tak jak byś chciał wpierw umeblować mieszkanie a potem kłaść instalację elektryczną i malować...po prostu trzeba wiedzieć co się chce, jakie się ma priorytety, co może ulec kompromisom...ciężko jest też patrzyć na coś czyimiś oczami, szczególnie jak się samemu widzi coś zupełnie inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam pomyślałem...pewnie zaraz ktoś skrytykuje (szczególnie na tym forum gdzie jednak myśli się głównie przez pryzmat przyczepy i takowego spędzania czasu).

Starałem się przyjąć układ taki:

Ma być wygodna jazda, wygodna toaleta i sen...gotowane wewnątrz sporadyczne, chyba że śniadanie czy kolacja...przebywanie głównie na zewnątrz...i coś takiego mi wyszło...

Przyjąłem wymiar 320x160 bo niestety zawsze coś tam poucieka z tych cm w aucie...

1) stolik na rurze podnoszony do góry i trzeba siedzieć na fotelach - ale przy ładnej pogodzie siedzimy na zewnątrz...wiec to taka "awaryjka"...

2) opuszczany blat kuchenny nad łóżko tworząc jakąś tam kuchnię...

3) u góry szafki na lewym boku auta - jeszcze jakoś do zagospodarowania przestrzeń pod łóżkiem - może tam jednak bok zewnętrznie wyciągany ze stołkami itd

lub box tak jak zaproponowałem zmniejszając łazienkę, która mimo tego przy około 120x60 ma szanse być z całkiem sensownym prysznicem (który akurat dla mnie jest priorytetem)...

4) łóżko 120x200 niewielkie ale "całe" nie z poduszek, zawsze można się położyć chociaż by na chwilkę...

5) brak klasycznej szafy - można coś tak zrobić zmniejszając przestrzeń przodu drzwi suwanych - jakiś haczyk na kurtkę itd...

 

uklad.jpg

Niestety taki mały gabaryt to bardzo duży kompromis i trzeba wiedzieć z czego chce się rezygnować, a z czego nie..mi tym bardziej trudno o tym myśleć gdyż mam zupełnei inny ukąłd w głowie, ale dla mnie byłby to kamper na 1-2noce, nie mieszkając w nim (po za toaletą i spaniem), taki van imprezowo/weekendowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by też rzucić okiem na strony producentów małych kamperów (w budach balszaków) i zobaczyć jakie układy proponują. np. tu: https://www.motorhome.pl/kampery-globe-traveller/#7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.