Skocz do zawartości

Przeróbka busa na kampera


trafic115dci

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Posiadam we firmie obecnie Renault Master 2,5dci 2007r w wersji L2H2. Auto zostalo przeze mnie zakupione pół roku temu, dopracowane mechanicznie a że to stara i sprawdzona jednostka to w dalekie trasy bardzo dobra.  Teraz jest juz niepotrzebne i pewnie prędko nie bede go używał bo mam kolejne kupione. Od zawsze chcialem spędzać urlopy na zasadzie karawaningu ale żona nigdy sie nie zgadzala na zakup przyczepy. Narodzil sie pomysl, żeby przerobic "Majstra" na kamperka (nieprofesjonalnego). W związku z tym szukam informacji od czego zacząc itd. napewno wielu z Was przerabialo temat i moze cos podpowiedziec, mile widziane fotorelacje :) 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube jest bardzo dużo flmów- relacji  takich przeróbek. Szukaj pod hasłem "campervan conversion" 

Gdybym dysponował takim busem ani minuty bym się nie wahał. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Na youtube jest bardzo dużo flmów- relacji  takich przeróbek. Szukaj pod hasłem "campervan conversion" 

Gdybym dysponował takim busem ani minuty bym się nie wahał. Powodzenia!

chce to zrobic na spokojnie, nie popelniac wszystkich błędów popełnionych przez innych. Wszystko dokladnie przemyslec i wykonac zeby nie bylo wiekszych niedoróbek. Co do busa, bedzie teraz juz niepotrzebny, jak na 12letnie auto jest w bardzo dobrym stanie, nie gnije i dlugo nie zgnije (mastery i movano byly w ocynku a moj ma 95% ori lakier), szkoda go sprzedac bo duzo za niego nie dostane a moge wreszcie spelnic swoje marzenie. Ma nawet klime, jedno co moglby posiadac to mogly byc L3H2 ale teraz ma pake 3.3m wiec tez niemało ;) dzięki ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce to zrobic na spokojnie, nie popelniac wszystkich błędów popełnionych przez innych. Wszystko dokladnie przemyslec i wykonac zeby nie bylo wiekszych niedoróbek.

 

Do tego trzeba mieć sporo doświadczenia karawaningowego i wiedzieć czego się chce. Bez tego nie wiesz dokładnie czego chcesz a co jest niepotrzebne.

Więc oprócz fajnej zabawy masz szansę na wyprodukowanie kamperbubla.

Niemniej powodzenia. Sam bym podłubał przy jakimś blaszaku

To tak jak z budową domu dopiero trzeci nadaje się do mieszkania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zaprojektowanie wnętrza i ustalenie kolejności prac to będzie podstawa i być może największe wyzwanie.
Trzeba przemyśleć instalacje - woda, prąd, gaz (o ile ma być), ogrzewanie, kanalizacja - którędy je bezpiecznie poprowadzić, gdzie mają być ich końcówki, gdzie zlewnia nieczystości, gdzie wlew wody, przyłącze elektryczne, dodatkowy akumulator tak żeby nie kolidowało ani ze sobą nawzajem ani z układem wnętrza. Jak się takie coś ogarnie, to wydaje mi się, że reszta prac to już powolutku, z górki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Na pewno zaprojektowanie wnętrza i ustalenie kolejności prac to będzie podstawa i być może największe wyzwanie.
Trzeba przemyśleć instalacje - woda, prąd, gaz (o ile ma być), ogrzewanie, kanalizacja - którędy je bezpiecznie poprowadzić, gdzie mają być ich końcówki, gdzie zlewnia nieczystości, gdzie wlew wody, przyłącze elektryczne, dodatkowy akumulator tak żeby nie kolidowało ani ze sobą nawzajem ani z układem wnętrza. Jak się takie coś ogarnie, to wydaje mi się, że reszta prac to już powolutku, z górki. 

 

to jest to o czym pisalem, mam  czas, narazie chce sie skupic na planowaniu a wykonanie za kilka miesiecy bo nie mam warunków. Będąc na urlopie zaczne działac. Tak jak pisaliscie, najwazniejszy jest plan projektu a nie kazdy projekt musi byc "kamperbublem". Ja mam byc z tego zadowolony jako uzytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki :)

Sam będę budował na czymś podobnych gabarytów ale za 2-4lata...

Projekt oczywiście ważny, ale...przed projektem określenie czego się oczekuje i co chce się mieć a z czego zrezygnować można...

Polecam też przyjechać na jakieś spotkanie i pogadać na żywo, pooglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misio napisał:

Trzymam kciuki :)

Sam będę budował na czymś podobnych gabarytów ale za 2-4lata...

Projekt oczywiście ważny, ale...przed projektem określenie czego się oczekuje i co chce się mieć a z czego zrezygnować można...

Polecam też przyjechać na jakieś spotkanie i pogadać na żywo, pooglądać...

z ukladem w takiej budzie za duzo konfiguracji pewnie nie ma. Kwestia przemyslenia "wyposazenia". Budzet jaki chce przeznaczyc to max 20tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, trafic115dci napisał:

z ukladem w takiej budzie za duzo konfiguracji pewnie nie ma. Kwestia przemyslenia "wyposazenia". Budzet jaki chce przeznaczyc to max 20tys zl

konfiguracja zależy od potrzeb - a tych niestety nie poznasz dopóki nie spróbujesz, napisałeś, że doświadczenia nie masz, więc nie za bardzo wiesz czego chcesz

na ile osób i jaki sposób korzystania z kampera - bo inaczej będziesz patrzył na codziennie nowe miejsce a inaczej na dwa tygodnie stacjonarnie - zresztą nie do stacjonarnego mieszkania jest kamper w założeniu

łóżko wzdłuż czy w poprzek, pojedyncze piętrowe czy jedno podwójne, czy może spanie na trzy i więcej osób

kuchnia jak duża - lodówka, kuchenka, zlew na stałe czy z czegoś można zrezygnować wogóle, czy może zrobić mobilne

łazienka i WC - prysznic - tak czy nie czy może nie wiesz

markiza koniecznie, czy jakiś tunel dopinany

co z garażem - na ile towaru go wyliczyć i gdzie to zrobić

tylne wejście - może wykorzystać otwierane drzwi do jakiejś zabudowy szmacianej na czas postoju

i jeszcze bardzo dużo innych aspektów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chris_66 napisał:

konfiguracja zależy od potrzeb - a tych niestety nie poznasz dopóki nie spróbujesz, napisałeś, że doświadczenia nie masz, więc nie za bardzo wiesz czego chcesz

na ile osób i jaki sposób korzystania z kampera - bo inaczej będziesz patrzył na codziennie nowe miejsce a inaczej na dwa tygodnie stacjonarnie - zresztą nie do stacjonarnego mieszkania jest kamper w założeniu

łóżko wzdłuż czy w poprzek, pojedyncze piętrowe czy jedno podwójne, czy może spanie na trzy i więcej osób

kuchnia jak duża - lodówka, kuchenka, zlew na stałe czy z czegoś można zrezygnować wogóle, czy może zrobić mobilne

łazienka i WC - prysznic - tak czy nie czy może nie wiesz

markiza koniecznie, czy jakiś tunel dopinany

co z garażem - na ile towaru go wyliczyć i gdzie to zrobić

tylne wejście - może wykorzystać otwierane drzwi do jakiejś zabudowy szmacianej na czas postoju

i jeszcze bardzo dużo innych aspektów

 

odpowiadajac na Twoje pytania...

łóżko  w poprzek podwojne (jestesmy ja i Żonka)

kuchnia - normalny stacjonarny zlew, lodówka

lazienka i prysznic chetnie ale w tym metrazu chyba malo realne

markiza koniecznie

garaz masz na mysli np schowek pod lozkiem z tylu pojazdu  w poprzek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.