Skocz do zawartości

Wymiana świetlówek 8W na LED


archivi

Rekomendowane odpowiedzi

No zaciekawiłeś mnie tym tematem... Muszę zbadać, ale na pierwszy rzut oka na znany portal, widzę tylko sensowne 4000K 2W ale to nadal tylko 190lm. Gdyby weszło 8 szt, to dostanę 16W (tyle co w świetlówkach) i 1520 lm czyli ciutke jaśniej... No tylko uciążliwość świetlówek odpadnie...
Chyba że coś źle patrzę, to prośba o wskazówkę - co i gdzie szukać .
Pozdrawiam


Dobrałem eksperymentalnie podłużne, prostokątne ... wymieniłem wszędzie w każdej oprawie, w każdym plafonie. Jeżeli oświetlonie u mnie jakiekolwiek było na 230V migrowalem je do 12V. W łazience dałem zimne, w części mieszkalnej ciepłe. Jak gdzieś było za ciemno dokładałem (w końcu to moduły), jak za jasno odejmowałem. Taka zabawa, na szczęście mam dobry sklep w Katowicach nie muszę zamawiać tego w internecie.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chris_66 napisał:

Moduły po trzy diody dają dużo światła. Sprawdź na żywo a nie kombinuj z przeliczeniem

 

2 godziny temu, kit napisał:

Nie ma co przeliczac i przesadzać z mocą Trzeba sprawdzić organoleptycznie i w miare potrzeb modyfikować Cyferki to jedno a rzeczywisty obraz w pomieszczeniu to zupełnie inna sprawa

No tak tak - tylko kupować i testować, a potem dokupywać, lub oddawać to niepotrzebna zabawa, którą w jakimś stopniu można zaoszczędzić :)

 

Godzinę temu, witus napisał:

Dobrałem eksperymentalnie podłużne, prostokątne ...  Jak gdzieś było za ciemno dokładałem (w końcu to moduły), jak za jasno odejmowałem. Taka zabawa, na szczęście mam dobry sklep w Katowicach nie muszę zamawiać tego w internecie.

 

Witus, a jakie masz te moduły? Ile W lub ile lumenów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szary11 napisał:

To co zamontowałem bez osłony jest za mocne do czytania. Ciężko patrzeć w ledy. Z osłoną jest ok. 

Ja już wczoraj jak to wkleiłeś nic nie chciałem pisać, ale wydaje mi się, że 3 moduły to dużo za dużo. Ja już w zeszłym sezonie zrobiłem tak jak Ty i przekonałem się, że  wystarczy dosłownie jeden moduł , a i tak siedząc naprzeciw nie da się tego znieść.Co prawda mam inny kształt samej lampy, ale to już nie gra roli.U mnie to akurat zrobili tak idiotycznie lampy , bo w tym miejscu  jest łóżko piętrowe, więc dali na dole i u góry żeby po rozłożeniu łóżek każdy miał swoje światło.I pewnie to zdawało egzamin.Ja łóżek nie używam i teraz te dwie lampy ścienne  to o kant :pupa: można rozwalić. Wyszło na to, że w ogóle ich używać nie można, chcąc siedzieć dłuższą chwilę przy stoliczku. Tak tylko zapalić na chwilę w razie potrzeby to ok, ale na dłuższą metę to zapomnieć można ( a mam tylko po jednym module wstawionym w lampę).

IMG_20180516_170840.thumb.jpg.c906b2902dc346aa1f9292e6d15ea575.jpg

 

 

Ja narobiłem światełek w przyczepie jak głupi, ale w pewnym sensie każde do czegoś służy. Żeby zastąpić te dwie lampy ścienne przykleiłem po dwa moduły  pod szafkami nad stolikami.Do czytania ideał, bo dają na stolik jak wściekłe i nie oślepiają.

 

IMG_20180409_140052.thumb.jpg.36a7c12592c733accf3b7cc3832c75e2.jpg

 

Teraz ostatnio dorobiłem sobie kolejne światło.Wykorzystałem do tego celu rynienkę po zdemontowanych drzwiach suwanych. Brakowało mi  na tyle przyczepy takiego bardziej ciepłego światła. Ledy zazwyczaj dają jak  wściekłe jasnym białym światłem.Wsadziłem więc w te specjalne oprawy/szyny   taśmę bardziej żółtą, taką cieplutką.Teraz dopiero jestem zadowolony - nie oślepia, nie jest punktowe i ładnie świeci :)  Na dodatek udało mi się to zrobić praktycznie bez ciągania kabli - podłączyłem się pod górną lampę i w niej zrobiłem  dodatkowo maluteńki włącznik.

IMG_20190426_183009.thumb.jpg.4b79f8407fc107abcead21c89b5895f5.jpg

 

 

IMG_20190426_184429.thumb.jpg.a9a79e7a044ac71c53370623ba778425.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kalapan napisał:

Ja już wczoraj jak to wkleiłeś nic nie chciałem pisać, ale wydaje mi się, że 3 moduły to dużo za dużo. 

 

 

Zanim to zmontowałem na stałe organoleptycznie testowałem. 2 moduły pod kloszem były wg mnie minimalnie za słabe. Bez jak najbardziej by wystarczyły 2. Jeden do czytania trochę za słaby by był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szary11 napisał:

Zanim to zmontowałem na stałe organoleptycznie testowałem. 2 moduły pod kloszem były wg mnie minimalnie za słabe. Bez jak najbardziej by wystarczyły 2. Jeden do czytania trochę za słaby by był. 

Jeżeli używasz tej lampy do czytania to jasna sprawa, że lepiej więcej modułów. W starszych Adriach światła zrobili idiotycznie, praktycznie na całym tyle przyczepy miałem tylko te dwie dziwne lampy na ścianie i nic poza tym. Do czytania ta dolna lampa jeszcze dla jednej osoby by się nadawała, bo światło padałoby z tyłu, zza głowy.Ale dla drugiej osoby siedzącej naprzeciw to było wręcz utrapienie.Lampa dawała tak po oczach, że nawet minuty siedzieć się nie dało. Dlatego dorobiłem te dwa moduły pod szafką, te nikogo nie oślepiają, bo światło pada od góry i do czytania jest super. Teraz po zamontowaniu tego długiego leda na suficie tych durnych lamp bocznych w ogóle używał nie będę, chyba, że na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 7.05.2019 o 16:05, szary11 napisał:

Zanim to zmontowałem na stałe organoleptycznie testowałem. 2 moduły pod kloszem były wg mnie minimalnie za słabe. Bez jak najbardziej by wystarczyły 2. Jeden do czytania trochę za słaby by był. 

Pamiętasz może dokładnie jakiej mocy moduły zamontowałeś? W sprzedaży są różnej mocy z tego co widzę, a mam takie same oprawki więc nie wyważałbym otwartych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, golob napisał:

Pamiętasz może dokładnie jakiej mocy moduły zamontowałeś? W sprzedaży są różnej mocy z tego co widzę, a mam takie same oprawki więc nie wyważałbym otwartych drzwi.

Tak, kupiłem 1,2W ciepłej barwy. Dokładnie takie:

https://allegro.pl/oferta/modul-led-diody-samsung-smd-5730-1-2w-bialy-cieply-7167880139

Wyglądało to tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szary11 napisał:

Tak, kupiłem 1,2W ciepłej barwy. Dokładnie takie:

https://allegro.pl/oferta/modul-led-diody-samsung-smd-5730-1-2w-bialy-cieply-7167880139

Wyglądało to tak:

Dzięki, tak właśnie widziałem w tym wątku u Ciebie, akurat jedną świetlówkę mam spaloną więc wrzucę te moduły przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, golob napisał:

Dzięki, tak właśnie widziałem w tym wątku u Ciebie, akurat jedną świetlówkę mam spaloną więc wrzucę te moduły przy okazji.

Wydają się ok z perspektywy czasu, świecą bardzo dobrze i jak do tej pory bezawaryjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.10.2021 o 00:20, szary11 napisał:

Podłączyłeś bezpośrednio pod energoblok/AKU? Podoba mi się, cena także :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lbuster napisał:

Podłączyłeś bezpośrednio pod energoblok/AKU? Podoba mi się, cena także :ok:

Tak, zasilanie z energobloku wychodzi. Działają bez zarzutu.

Jako ciekawostka 2 takie moduły dołączyłem do oświetlenia w pokrywie akwarium. Świecą od ok. 1.5 roku po 8h dziennie i wilgoć im nie groźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.