Skocz do zawartości

Wymiana świetlówek 8W na LED


archivi

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, bez rzeźbienia nie przejdzie. Do samych lamp dochodzi zasilanie 12V stały prąd. Do tego wszystko dwie z trzech lamp są na włączniku krzyżowym/schodowym - zwał jak zwał... Ale sama świetlówka już po tym układzie w lampie dostaje jakiś inny prąd, którego zmierzyć się nie da (fajnie, że miernik cały :P).

Siądę do tego na spokojnie bo wczoraj nie było możliwości... Jak coś stworzę, to podeślę foty i opis... Jak macie jakieś pomysły to piszcie. Raczej nie chcę iść w stronę wymiany tego oświetlenia - ale w ostateczności tak zrobię...

 

IMG_20190317_153125.jpg

IMG_20190317_153146.jpg

IMG_20190317_153334.jpg

DSC_3491.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, archivi napisał:

... Ale sama świetlówka już po tym układzie w lampie dostaje jakiś inny prąd, którego zmierzyć się nie da (fajnie, że miernik cały :P).
...

 

Da się da: trzeba tylko zwiększyć zakres mierzonego przez miernik napięcia  :)
Do układu na płytce dochodzi stałe 12V, płytka to układ przetwornicy i z niej wychodzi ~220V (w impulsie startowym więcej)- więc faktycznie dobrze że miernik cały.
O takie coś:

6607149000_1402360374.png

 

 

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dużego problemu nie ma . Wywalasz świetlówki i całą elektronikę (elektroniczny starter) w to miejsce montujesz  ledy podłączając bezpośrednio do 12 v. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OnionSkin napisał:

Da się da: trzeba tylko zwiększyć zakres mierzonego przez miernik napięcia  :)

Ale właśnie próbowałem na 500V na wszelki wypadek... Próbowałem i na stałym i na zmiennym. Za każdym razem tylko po przyłożeniu sondy miernika na wyświetlaczu wyskakiwał mi symbol blokowania odczytu (H). Ale spoko :).

 

19 minut temu, glipo napisał:

No to dużego problemu nie ma . Wywalasz świetlówki i całą elektronikę (elektroniczny starter) w to miejsce montujesz  ledy podłączając bezpośrednio do 12 v. 

glipo no to się jeszcze okaże - jak wyciągnę płytkę, to nie wiem, czy nie razem z włącznikiem. Kwestia umocowania go jakoś sensownie. Rozbebeszymy - zobaczymy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na wyjściu statecznika elektronicznego jest powyżej 650 v aby nastąpił zapłon .A gdzie są zamocowane włączniki przy lampach czy na ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chris_66 napisał:

aż zęby bolą od takich stwierdzeń :zly:

 

Chris - nie panikuj :). W życiu trzeba eksperymentować :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja na razie odpuściłem... Jakoś przeliczeniowo nie mogłem osiągnąć odpowiedniej liczby lumentów... Jedna świetlówka ma prawie 700lm, więc oprawa daje ok 1400lm. Żeby osiągnąć taki efekt, musiałbym dać ok. 1,5m taśmy 10W/m 900lm/m - tyle mi raczej nie wejdzie. A oszczędność energii w tym wypadku to 1W :) (15W zamiast 2x 8W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie odpuściłem... Jakoś przeliczeniowo nie mogłem osiągnąć odpowiedniej liczby lumentów... Jedna świetlówka ma prawie 700lm, więc oprawa daje ok 1400lm. Żeby osiągnąć taki efekt, musiałbym dać ok. 1,5m taśmy 10W/m 900lm/m - tyle mi raczej nie wejdzie. A oszczędność energii w tym wypadku to 1W (15W zamiast 2x 8W).


To nie dawaj taśm tylko moduły ... taśmy są słabe i jakościowo i lumenowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:

To nie dawaj taśm tylko moduły ... taśmy są słabe i jakościowo i lumenowo.

No zaciekawiłeś mnie tym tematem... Muszę zbadać, ale na pierwszy rzut oka na znany portal, widzę tylko sensowne 4000K 2W ale to nadal tylko 190lm. Gdyby weszło 8 szt, to dostanę 16W (tyle co w świetlówkach) i 1520 lm czyli ciutke jaśniej... No tylko uciążliwość świetlówek odpadnie...

Chyba że coś źle patrzę, to prośba o wskazówkę - co i gdzie szukać :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przeliczac i przesadzać z mocą Trzeba sprawdzić organoleptycznie i w miare potrzeb modyfikować Cyferki to jedno a rzeczywisty obraz w pomieszczeniu to zupełnie inna sprawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.